Skocz do zawartości

Zestaw stereo


Wampirzasty

Recommended Posts

Witam!
Chciałbym zmienić swój sprzęt grający. Wcześniej miałem pianocrafta.
Mój budżet to 2 tys zł
Pokój w którym będzie stało stero ma ok 18 m2
Głównie słucham rocka, lecz od czasu do czasu wszystkiego co wpadnie w ręce.
Chciał bym aby dzwięk był ciepły i szeroki.Duże znaczenie ma dla mnie bas na którym mi zależy.
Wstępnie rozglądałem się za głośnkiami.
Myślę że zestaw podłogówki + amplituner będzie dla mnie najbardziej praktycznym rozwiązaniem.
Kolumnu o których myślę:
Esa vivace 2 - jednak niektórzy piszą o wrzeszczącej średnicy.Może da się to zredukować dobrym wzmacniaczem?
B&W P4 Mój faworyt
B&W 602.5 s3 Z tym że obawiam się iż mogę nie zmieścić się w budżecie.
Zainteresowały mnie jeszcze kolumny Tannoy R3
Co do amplitunera nie mam propozycji.
Muzyka będzie puszczana głównie z komputera, telefonu i Iphona.
Chciał bym by tuner miał docka na iPhona/iPoda w miarę możliwości.
Wracając co kolumn.Co sądzicie o modelach które wybrałem.
Może ktoś może polecić mi coś jeszcze innego.
Będe wdzięczny za jakąkolwiek odpowiedz.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czytałeś inne wątki na forum? Czasami warto. Ale do rzeczy.
Dlaczego chcesz amplituner a nie wzmacniacz? Przeważnie w podobnym budżecie wzmacniacz stereo zagra lepiej niż amplituner
a przede wszystkim wzmacniaczy jest dużo większy wybór.
Cytat

Chciał bym by tuner miał docka na iPhona/iPoda w miarę możliwości.


Chodzi Ci chyba o amplituner? Bo tuner niepotrzebny gdy się ma amplituner.
A tak w ogóle, to takie "diwajsy" są raczej w najnowszych wzmacniaczach czy amplitunerach, których jednak nie polecam. I są stosunkowo drogie jak na swoje możliwości.
Bo cały czas mówimy tu oczywiście o sprzęcie używanym? Mam nadzieję.
Radziłbym Ci się zastanowić nad wzmacniaczem stereo bez takich udziwnień. Będziesz miał dobrą jakość dźwięku.
A muzykę puszczaj z komputera. I tak będziesz w domu. Z telefonu słuchaj poza domem.
Jeśli kiedyś do komputera dokupisz przetwornik cyfrowo-analogowy (inaczej przetwornik CA lub DAC) a muzykę będziesz miał w plikach bezstratnych (FLAC, WAV), to masz również szansę na dobrą jakość.
Co do kolumn, to pierwsza propozycja jest dość ryzykowna. Znacznie bardziej w Twoim guście zagrałyby ESA Ostinato czy 2000.
Druga propozycja czyli P 4, to jedne z najmniej spójnie grających kolumn jakie słyszałem, nieudana seria B&W, więc dlaczego faworyt?
Trzecie mogły by być, ale dużo zależy od wzmacniacza jaki się wybierze. Szczególnie jeśli dźwięk ma być ciepły. A B&W tak sobie mi się z tym kojarzą.
Może więcej o muzyce i dźwięku. Czy ma być przy tym bardziej soczysty, wypełniony, czy raczej suchy? Góra ostrzejsza czy łagodniejsza? I co dla Ciebie oznacza dobry bas? Bo to dla każdego co innego. Jeden chce by był jak największy, napompowany, misiowaty, inny by był mocny, kopiący jeszcze inny woli krótki, szybki rytmiczny i wielobarwny.
Tannoy R3, na pewno nie są szczególnie ocieplone. Dużo bardziej Tannoy M3 albo M4.
Ale dopóki więcej nie napiszesz o muzyce i dźwięku oraz czego chcesz, nie będzie można precyzyjnie Ci doradzić jakie kolumny i wzmacniacz (chyba, że koniecznie amplituner).
Napisz też, czy masz możliwość ustawienie kolumn przynajmniej kilkadziesiąt cm od ścian, czy będą stały wtłoczone gdzieś między biurko a meblościankę? Dobre ustawienie kolumn, to niemal połowa sukcesu.
Na koniec dodam, że w Twoim budżecie przeznaczyłbym ok. 60-70% na kolumny resztę na wzmocnienie.
Postaraj się odpowiedzieć w miarę możliwości na wszystkie pytania, możesz coś dodać jeszcze od siebie. Im więcej, tym lepiej dla Ciebie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplituner ponieważ zależy mi na radiu.Myślę , że będzie to najlepsze rozwiązanie.
Tak chodziło mi o tuner mój błąd - nieuwaga.
Zależało mi na docku ponieważ niedawno kupiłem iPhona który ma wyjście na wzmacniacz.Był by to na pewno wygodny "gadżet" Chociaż przyznam rację DAC to naprawdę dobry pomysł.
Odnośnie dźwięku
Góra nie chciał bym by była ostra, szorska i metaliczna.
Środek przestrzenny a w całości brzmienia nawet lekko cofnięty
Dół ciepły mocny jednak myślę że z nim nie ma co przesadzać z pewnością nie chciał bym rozlewającego się basu od tego mam subwoofer w kinie domowym icon_smile.gif
Mam nadzieje że znajdą się kolumny o podobej charakterystyce brzmienia w tej cenie.
Będe mógł odsunąć kolumny od ścian z tym nie będzie problemu.
Jednak nie jestem pewien czy bede mogl je dostatecznie szeroko rozstawić.Mam ok 2 m.
Preferował bym kolumny z otworem bass-reflex z przodu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny, bo chyba od nich zaczniemy, w tej sytuacji widziałbym dla Ciebie takie:
http://allegro.pl/dali-400-mahon-super-stan-i4249919065.html
Te akurat mają wgniecione siateczki chroniące głośniki wysokotonowe. Co z głośnikami trzeba by się dowiedzieć i poprosić o lepsze zdjęcia tych głośników. Jeśli są nie wgniecione, można by się pokusić o wyciągnięcie siateczek albo wypchnięcie od środka, o ile jest taka możliwość.
Oczywiście mogą być też Dali 450. Albo inne m.in. takie o których wspomniałem wcześniej.
18m2 to taka wielkość pomieszczenia, że stosuje się kolumny podłogowe a także mniejsze podłogowe (np. Dali 350) albo większe, czyli nie te miniaturowe monitory (np. Spendor S1 - tu akurat b-r z tyłu, albo lepiej takie jak Rogers LS6). Dużo zależy od tego jak pomieszczenie reaguje na niskie tony. A raczej czy je wzmacnia czy nie (jak bardzo?). Bo nie mam nic gorszego, niż duże, buczące niskie tony. Już dużo lepszy jest ich niedostatek.
Co do wzmocnienia, to w sumie nie odpowiedziałeś jednoznacznie. Czy będziesz szukał nowych rzeczy ze stacja dokującą, czy klasycznych starszych klocków?
Jeśli chodzi o radio, to chyba lepiej byłoby kupić wzmacniacz stereo i dokupić osobny tuner (50-100zł). Ale jak chcesz.
Czy zdalne sterowanie jest dla Ciebie ważne?
Środek przestrzenny i lekko cofnięty, to trochę jak ciepły lód icon_wink.gif . Albo nie bardzo rozumiem co chciałeś przez to wyrazić?
Jeśli kolumny rozstawisz na ok. 2 metry, to powinieneś siedzieć 2-3 metry od nich. Nie dalej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dali 400 to naprawdę dobra propozycja.Ten egzemplarz jest jednak w opłakanym stanie i boję się , że mogą mi długo nie posłużyć. Poprzedni właściciel niedbale je przemalował a to nie najlepiej świadczy o jego stosunku do tych kolumn.Zerknąłem również na Dali 450 jednak tu obawiam się , że moje pomieszczenie może być zbyt małe, w dodatku otwory bass-reflex są z tyłu.
Zainteresowały mnie kolumny Tannoy M3 o których wcześniej wspominałeś. Zbierają dobre recenzje i myślę , że właśnie o takie brzmienie mi chodziło.
No z tym środkiem rzeczywiście brzmi to trochę jak oksymoron.
Chodziło mi o ty by środek nie był przyćmiony zadymiony a jednocześnie w całości brzmienia nie dominował we wszystkich pasmach.Po prostu by był zachowawczy nie nachylony w którąkolwiek skrajność.Oj mam nadzieje że nie zabrzmiało to podobnie...
Komfort użytkowania jest dla mnie ważny dlatego preferował bym tuner z pilotem.Szukałem czegoś takiego jak tuner ze stacją dokująca jednak się nie doszukałem :/
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tannoy M3 zagrają bardzo przyjemnie i średnicę mają ładną. Góra jednak będzie słabsza niż np, w Dali. Jeśli Dali 400 lub 450 wydają Ci się za duże, to poszukaj Dali 350. Bardzo fajne kolumny. Jest na forum co najmniej jeden zadowolony ich posiadacz, może coś napisze na ten temat? Co do Tannoy'ów, to bardziej wyrównane i rozdzielcze, choć z mniejszymi ale za to szybszymi niskimi tonami są R2. A tu mimo, ze otwór b-r z tyłu obudowy nie masz się co obawiać nadmiaru niskich tonów. O ile kolumny odstawisz trochę od ściany.
Może jeszcze uda mi się znaleźć jakieś ciekawe nieduże podłogówki, to Ci podrzucę link.
Tunera ze stacja dokującą raczej nie znajdziesz. Z pilotem owszem, ale może być drożej niż 100zł. Coś z tego rodzaju stacją to raczej amplituner albo wzmacniacz. Ale nowej generacji. Problem jest taki, że raczej trudno będzie dostać coś w budżecie ustalonym przez Ciebie. A to co ew. dostaniesz będzie moim zdaniem niewarte uwagi.
Tak, że wciąż nie wiem jaki wzmacniacz czy ampli chcesz, więc nic nie polecam. A moje zdanie co wybrać znasz. Czekam na decyzję, Ty tu jesteś szefem icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem.Ja powoli zaczne rozglądać się za Tannoyami M3.
Czyli do tego potrzebował bym jakiegoś wzmacniacza.Przegladajac internet wpadłem na pewien sprzęt który mnie zainteresował.
Jest on funkcjonalny i wygodny. Konkretniej chodzi mi o :
http://audio.com.pl/newsy-sprzetowe/radio-...we-revo-axis-xs
Co o tym sądzisz f1angelu? Czy dobrze zagra to jeśli podłączyć się je do wzmacniacza? Kupując to oszczędził bym na tunerze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Tutaj są dwie aukcje :
http://allegro.pl/tannoy-mercury-m3-i4261264077.html
TANNOY M3
http://allegro.pl/tannoy-mercury-m3-i4270146860.html
TANNOY M3

W tym pierwszym linku, zastanawia mnie głośnik niskotonowy w prawej kolumnie. Wyglada jak skaza, trzebaby zapytać sprzedającego, co to jest. W drugim linku brak zdjeć, pewnie wyślę na maila. Też trzeba dopytać, bo jest podane, że stan dobry. Ciekawe jak to wygląda w rzeczywistości.
Na HiFi nie ma nic. Jeszcze masz ebaya. Tam zapewne będziesz miał większy wybór, niż u nas. Ale nie wiem czy takie zakupy Ci odpowiadają.
Co do wzmacniacza, to poczekaj jeszcze do czasu, jak będziesz wiedział, że kupujesz kolumny. A z tym radiem, to tuner byś kupił taniej. Ale jak zależy Ci na docku do iPhona, to jest to alternatywa, choć nie tania.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Srzedający pierwszej aukcji tłumaczy, że "Ciężko mi to wytłumaczyć co do znikształcenia na głośniku w każdym bądz razie absolutnie to nie wpływa na dzwięk."Nie mam pojecia co o tym myśleć.
Druga aukcja stan techniczny 100% sprawne jednak ze skazami w wyglądzie.
Wracając do radia internetowego muzykę będzie można puszczać bezprzewodowo jest no na pewno bardzo wygodne, jednak nie wiem co z jakością nagrania. Pomiędzy słuchawkami przewodowymi a bezprzowodwymi są różnice nie tylko cenowe więc tu może być podobnie. Jednak żadnym specjalistą absolutnie nie jestem icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie ciężko to zdefiniować. Zapewne kolumny trafiły do niego w takim stanie, to handlarz. Wygląda trochę jak zagniecenie membrany, tylko, że w bardzo specyficzny sposób, no cóż ...
A tłumaczenie, że nie ma to wpływu na dźwięk jest najczęstsze. najlepiej byłoby ich posłuchać. Jednak lepiej będzie poczekać, aż się trafi konkretny, zadbany egzemplarz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumna jest ewidentnie po przejściach - konkretnie po upadku na bok. Pęknął kosz i ustrój magnetyczny się przemieścił zostawiając pamiątkę na membranie. Takie rzeczy oczywiście się naprawia, pytanie tylko czy wspomniany egzemplarz trafił na fachowca czy fachofca.
Osobiście bez sprawdzenia sygnałem sweep bym nie brał. Głośnik może grać dobrze przy łagodnej muzyce, natomiast przy większej ilości basu i/lub przy głośnym graniu potrafi charczeć.

Dobre sweepy można spotkać na płytach testowych. Przykłady:

http://www.youtube.com/watch?v=ck8D2dHxeEA

http://www.youtube.com/watch?v=qNf9nzvnd1k

http://www.youtube.com/watch?v=M8gjsefNYpE...t=RDukQ6OSs3dWo










Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...