Skocz do zawartości

Zestaw stereo dla biedaka


progosu

Recommended Posts

Zasadnicze pytanie, sprzęt nowy czy używany?

Na podstawie tego, że wymieniasz pianocrafta domyślam się, że chodzi o nowy, ale warto to uściślić.

Kolejna kwestia to pomóc Ci będzie ciężko, ponieważ sam nie wiesz jakiego brzmienia tak naprawdę chcesz, wybierz się do jakiegoś salonu audio, posłuchaj chociaż dwóch, trzech zestawów, wtedy będziesz mógł określić, które brzmienie Ci bardziej pasuje (zwłaszcza w kwestii kolumn, które są najważniejszym elementem zestawu i to one w głównej mierze grają) i wtedy będziemy mogli w jakiś sposób Ci coś poradzić.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym co wyżej napisał kolega Argue dodam, że warto przeczytać to: http://forum.audio.com.pl/Pierwsze-posty-i...-to-t35663.html
i napisać jak najwięcej. To nam ułatwi szukanie a Dla Ciebie będzie większą gwarancją zadowolenia.
Oczywiście jak wiesz, bo czytałeś inne wątki, kupując sprzęt z drugiej ręki masz dużą szansę uzyskać lepszy dźwięk niż z nowego zestawu.
A tak w ogóle "skądżeś jest"? Jak mówią niektórzy. Uzupełnij dane w swoim profilu.
Do salonu/salonów audio dobrze pojechać ze swoimi ulubionymi (weź kilka dobrze nagranych z różnorodną muzyką).
Nic nie zastąpi odsłuchu i będziesz wiedział jakie masz preferencje dźwiękowe (jaśniej, ostrzej, czy ciemniej, miękcej,itp...).
Kwadratowy pokój nie jest dobry pod względem akustycznym. Dlaczego oraz jak i gdzie ustawiać kolumny dowiesz się jeśli poczytasz trochę o akustyce. Jeśli chcesz napisz do mnie na PW, podaj swój adres mailowy a ja prześlę Ci ciekawe materiały na ten temat. Warto poczytać. Akustyka to niemal połowa sukcesu jeśli idzie o dobry dźwięk.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za odpowiedzi. Jasne, zdaję sobie sprawę z tego, że przy zakupie używanego sprzętu uzyskam lepszą jakość dźwięku, jednak co w przypadku jakiejś awarii? Będę bez gwarancji a chciałbym mieć spokojną głowę i wolę poświęcić jakość dźwięku dla właśnie tego spokoju. Dzięki za polecenie kolumn Pylon Pearl 25, na 99% wezmę właśnie te. Co do wzmacniacza pewnie też nowy z tego samego postu. Czy gdybym w przyszłości chciał dokupić do niego odtwarzacz NAD C 516BEE miałoby to sens?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jeżeli sugerujesz się tylko gwarancją, to tylko będziesz miał jakieś 12-24 miesiące pewność, że możesz z niej skorzystać. Później jak coś się stanie ze sprzętem to i tak będziesz musiał zapłacić.
Ja namawiałbym Cię na sprzęt używany. Po pierwsze, za 800-1000 zł kupisz już naprawdę ciekawy wzmacniacz używany, który kosztował jako nowy 2-3 razy tyle jak był nowy. Co za tym idzie, zapłacisz za dużo wyższą klasę sprzętu, niż kupując nowy wzmacniacz w tej cenie. Odwdzięczy się to dużo dużo lepszym brzmieniem (choć tak naprawdę w zestawie stereo, przeważający wpływ na brzmienie mają kolumny).
Odnośnie awaryjności (bo zapewne to Cię martwi, myśląc o sprzęcie używanym) to weź pod uwagę, że wzmacniacze które mają czasami po 10, 20 i więcej lat grają do dziś często bezawaryjnie. I będą grały tak jeszcze dłużej. Oczywiście, że może się coś zepsuć, ale najczęściej jest to spowodowane jakimś błędem użytkownika, nieodpowiednim doborem kolumn itp...
Myślisz, że wzmacniacz który kupisz dziś w salonie za 1000-1500 zł, jest zbudowany lepiej i z lepszych podzespołów, niż te z przed kilku lat ?
A kupując używkę za takie pieniądze, zazwyczaj kupujesz od pasjonata, który albo zmienia sprzęt na lepszy, albo ma w domu taką kolekcję, że zaczyna mu brakować miejsca. Wierz mi jak byłem po tuner do mojego zestawu, to trafiłem na takiego faceta. Dużo ludzi tutaj pyta o rady, najczęśiej szukając całego zestawu i najczęściej kupują sprzęt z drugiej ręki. Dlaczego ? Bo zagra tak, jak nowy za conajmniej 2 razy tyle. I nie pamiętam, żeby się zdarzyło, że ktoś tarafił na sprzęt uszkodzony, albo padł mu po kilku dniach grania. Zazwyczaj są zadowoleni.

Zachęcam na sprzęt używany, naprawdę warto się zastanowić. Przemyśl sprawę i daj znać.

Przykład kolumn :
http://allegro.pl/kolumny-podlogowe-dali-4...4274223533.html
[ DALI 400 ]
http://allegro.pl/kultowe-kolumny-dali-450-i4263087299.html
[ DALI 450 ]

Chociaż myślę, że do 18 m2, solidne monitory też by dały radę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę namawiał Cię na siłę, to Ty decydujesz. Co, jak i dlaczego z używanym sprzętem, napisałem Ci w pierwszym moim poście. Oczywiście nie musisz sie z tym identyfikować. Ja miałem i mam niejeden używany wzmacniacz/kolumny i jeszcze nigdy nie miałem problemów. Mój obecny wzmacniacz jest z '78, nigdy nie naprawiany i gra świetnie. Jeżeli wolisz nowy sprzęt, to ok, nie ma w tym nic złego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Progosu weź pod uwagę fakt, że jeżeli chcesz za 1400zł kupić nowe kolumny to będą to marnie grające paździerze. Rozumiem, że ich wygląd robi na Tobie wrażenie ale wygląd nie gra. Nie rób tego błędu i nie kupuj nowych kolumn. Kolumny z linku Zieluwida wyglądają bardzo smakowicie i gdybym czegoś szukał to sam bym się na nie skusił. A może masz blisko do sprzedających - pojedź posłuchać. Przede wszystkim jednak idź do salonu i poproś, żeby Ci pokazali jak grają Pylony (o ile w ogóle będą je mieli) i dla porównania jakieś kolumny za 5-6 tysięcy. Będziesz wówczas wiedział o jakich różnicach mówimy. A jeżeli chodzi o ewentualne usterki to jeżeli kupisz sprawne używane kolumny to tam nic się nie powinno zepsuć.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat Pylon 25 za 1500zł nie jest żadnym paździerzem i jest to coś niezwykłego że za 1500zł można dostać w tym przypadku kolumny grająca jak inne za 3000-4000zł. Wystarczy poczytać recenzje ludzi którzy się znają.
No ale co może o tym wiedzieć ktoś dla kogo dobrze grają tylko wysokie kwoty.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

I nie pamiętam, żeby się zdarzyło, że ktoś tarafił na sprzęt uszkodzony, albo padł mu po kilku dniach grania. Zazwyczaj są zadowoleni.



Witam,
nie zachęcam do zakupu nowego sprzętu, ale na przełomie roku kupowałem:
1. tuner grundig FA T4 - miał być 100% sprawny, okazał się uszkodzony - buczące trafo, sprzedawca wypiął się, że niby u niego wszystko działa, nie uwzględnił reklamacji, dodatkowo egzemplarz ten był inny niz na zdjęciach - sprawa trafiła na policję (na razie bez odzewu)
2. wzmacniacz grundig FA V3 w obudowie CLV-6 - pograł trochę, potem ma problemy z załączeniem jednej kolumny (prawdopodobnie zimne luty - nie oddawałem do serwisu)
3. grundig FA cd3 - także miał byc 100% sprawny, trzeszcząca mocno kieszeń przy wysuwaniu, płytę czyta po kilkakrotnej próbie uruchomienia, po rozebraniu okazał się nieudolnie nasmarowany i nieudolnie złożony (czyżby składak?)

Czy ja mam pecha? Czy może na nasz rynek trafia najgorszy szrot? Wszystko kupowane na allegro...

Przed zakupem polecam obejzec i posłuchać!!! W innym przypadku może byc strata kasy i/lub czasu.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesamowicie szczodry jest Pylon, że sprzedaje kolumny oferujące brzmienie kolumn za 4000 zł, w cenie trzy razy niższej.

Cytat

No ale co może o tym wiedzieć ktoś dla kogo dobrze grają tylko wysokie kwoty.


Jak już próbujesz określić kogokolwiek w taki sposób, to mógłbyś się pofatygować i sprawdzić na czym słucha. Orientacyjną cenę też można ustalić (a najlepiej poszukać na Forum, gdzie masz wszystko na tacy). Ja w przeciwieństwie do Ciebie widocznie, czytam to Forum, śledzę tematy, czekam na rozwiązania ( nawet, jeżeli w nich nie uczestniczę ). Stad pamiętam też, jak Kolega, którego posądzasz o usprawiedliwianie dobrego brzmienia wysoką kwotą, kompletował swój zestaw. Pamiętam mniej więcej, kto co polecał i mniej więcej ceny elementów zestawu. Pytał o radę, pomoc przy wyborze sprzętu, otrzymał ją, skorzystał i ma fajne stereo. To z pewnością gra jak zestaw nowy za trzykrotnie więcej pieniędzy.
Fakt, ze jego Cantony, kosztowały trochę więcej niż nowe Pylony, w sumie to różnica rozbijała się o niewiele więcej, co Twoje nowe Poltony. Absolutnie nie twierdzę, że to jest mało, ale jeżeli to jest dla Ciebie różnica przepaści nie do pojęcia, to przedstawię Ci dalszą drogę dedukcji i zrozumienia o co mi chodzi. Na allegro są Cantory z serii Ergo, ale jest to niższy model niż ma Kolega. Fakt, że znów przekraczają budżet o 200 zł, ale Pylony zamiatają na wejściu i wydalają bassreflexem. Dlatego (już nie koniecznie w tym przypadku) warto nawet czasami dołożyć do budżetu, albo potargować cenę ze sprzedającym. Jak nie spróbujesz, to się nie przekonasz. Najłatwiej kupić nowe i ładne, bo są od ręki.
Pamiętam jak Ty kompletowałeś swój zestaw, ile było postów, a ile z tego skorzystałeś.

Prezeho, przykro to słyszeć, ale to musiał być wyjątkowy niefart, że wszystkie trzy elementy zestawu okazały się wadliwe. Sporo osób kupiło tu Grundiga FA, właśnie V3. Zazwyczaj wszystko było ok. Zdarzały się czasami jakieś wtopy. Pamiętam, jak jeden Kolega kupił wzmacniacz Duala i coś mu przerywało, ale sprzedający wymienił bez problemu. Kiedyś chłopak szukał kolumn, znalazłem mu podstawkowe Dali (nie pamiętam modelu), coś w granicach 500-600 zł. Doszły i okazało się , że jeden głośnik trzeszczy, charczy. Okazało się, że gumowe zawieszenie jest odklejone na połowie długości głośnika. nie było tego widać, nawet sprzedający mógł przeoczyć. Pisał, że kolumny nieużywane od dawna, podłączył, sprawdził, grały. A chłopak jak dostał, podkręcił potencjometr głośności i przy głośnym graniu wyszło szydło. Sprzedający zaproponował zwrot pieniędzy, lub pokrycie kosztów naprawy (podklejenia zawieszenia). Chłopak był tak zadowolony z kolumn, że skorzystał z propozycji, skleił głośnik i pewnie gniecie na nich do tej pory.
Szczerze, więcej jest pozytywnych przypadków. No u Ciebie to faktycznie masakra, można się zrazić. Nie dziwię się, ale też faktem jest, że trafiłeś na jakiegoś cwaniaczka i chama, bo jak inaczej to nazwać ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

zieluwid
kupowałem u 3 różnych sprzedawców, CD i wzmacniacz jednak działają - zauważone usterki są dla mnie ostatecznie akceptowalne, handlarzyna od niesprawnego tunera działa jednak pod co namniej 4 nickami na allegro.
Niesmak po zakupach na allegro pozostal jednak...



Załóż w takim razie temat "Czarna lista sprzedawców" i podziel się z nami tą cenną informacją, kto handluje trefnym towarem pod wieloma nickami. Przyda się wszystkim.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezeho, jeżeli wzmacniacz przerywa Ci na początku, a potem gra już normalnie, albo jak nim poruszysz, to zapewne zimny lut. I szczerze Ci powiem, że to się zdarza. Niedawno ktoś o tym pisał, ze właśnie wzmacniacz przerywa mu na jednym kanale, ale jak się rozgrzeje to jest ok. I nie jest to, usterka która dyskwalifikuje wzmacniacz do śmietnika.
Tak czy inaczej, powinieneś dać go do elektronika. Może masz jakiegoś lokalnego miłośnika elektroniki ? Popytaj wśród znajomych, ewentualnie możesz oddać do jakiegoś serwisu, ale nakład pieniężny naprawy, może ulec wzrostowi. Nie lekceważ tego, to nie jest skomplikowana naprawa, wystarczy przelutować takie miejsce i tyle, naprawione. Cd, też możesz spróbować przeczyścić. Jeżeli nałożony został smar niewiadomego pochodzenia i według Ciebie jest on powodem wadliwego działania kieszeni, usuń go i daj oliwkę. Wytrzyj wacikiem z alkoholem do czysta, lub przykładowo :
http://allegro.pl/kontakt-ipa-100ml-oliwia...4198394905.html
[ Kontakt IPA ]
Laser tez przyda się wyczyścić, a może trzeba wymienić ? Przerywa, zawiesza się ? Pokombinuj.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I bardzo dobrze, że to zrobiłeś. Warto znać różne opinie. Ja tam kupuję sporo używek i jeszcze się poważnie nie naciąłem. Jakieś drobiazgi, które łatwo usunąć albo są mało istotne.
A swoją drogą taka czarna lista bardzo by się przydała. Zachęcam do jej utworzenia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...