Skocz do zawartości

Używany zestaw stereo do 1500zł


meodta

Recommended Posts

Witam,
rozglądałem się ostatnimi czasy nad zestawem stereo, a dokładniej wzmacniacz + kolumny. Mam na ten cel przeznaczone ~2000 zł. Pokój to jakieś 16 metrów kwadratowych, o powierzchni kwadratu. Poczytałem trochę, poszperałem w internecie, byłem na odsłuchach i przypadł mi do gustu wzmacniacz Onkyo A9030 i Pylon Pearl 20. Sprzęt preferowałbym używany (można więcej wyciągnąć za tą samą kasę). Jeśli chodzi o muzykę jaką słucham to będzie to raczej muzyka popularna, czasami (rzadko) rock, oprócz tego że głośniki miałyby służyć do codziennego słuchania muzyki to chciałbym aby dało się również od czasu do czasu rozkręcić imprezkę tak na około 40 metrach. W muzyce cenię głębie, więc zgaduję że wzmacniacz powinien wspierać niskie tony aniżeli średnie bądź wysokie. Przykładowi artyści, np.: Adele, Remady, Lady Gaga, James Blunt, Beatles, Katy Perry, Rihanna. Wolałbym żeby zakup był na dłuższy czas. I ostatnie pytanie, jako że nie preferuję kupowania całych albumów na CD, a raczej słuchanie muzyki w spotify w "wysokiej jakości", mam pytanie jakie urządzenie źródłowe do muzyki polecacie? Zewnętrzna karta dźwiękowa dla laptopa? Odtwarzacz CD czy odtwarzacz sieciowy?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Cieszę się, że zdecydowałeś się na zestaw używany. 2000 zł, choć to nie mało, to kwota nie jest powalająca, jeżeli chodzi o zakup sprzętu nowego. Ale za to w sprzęcie z drugiej ręki, można już poprzebierać. Szczególnie jeżeli chodzi o wybór kolumn, które w całym systemie, będą w największym miały najistotniejszy wpływ na brzmienie.
Fajnie, że zanim zadałeś pytanie, pofatygowałeś się wcześniej o przeczytanie kilku tematów. Niewiele osób to robi. Jednak nie napisałeś zbyt dużo na temat swoich preferencji brzmieniowych, a myślę, że to jest jedna z najistotniejszych informacji przy wyborze kolumn, zaraz po budżecie.
Piszesz, że byłeś na odsłuchu i bardzo dobrze. Odsłuch jest jedną z najlepszych dróg, aby zdefiniować swoje potrzeby co do brzmienia przyszłego zestawu stereo.
Co prawda, zestaw który zrobił na Tobie tak dobre wrażenie, (jak piszesz) przy używanym za takie same pieniądze wypadnie raczej blado. Tak więc, jest szansa, że będziesz jeszcze bardziej zaskoczony. Oczywiście pozytywnie.
Wracając do brzmienia. Napisałeś, że stawiasz na pierwszym planie niskie tony w stosunku do średnich i wysokich. Tak więc, rozumiem, że szukasz ciepłego brzmienia z nisko schodzącym basem, a reszta pasma będzie raczej w miarę neutralna. W razie gdybym się mylił, to napisz coś więcej na ten temat w Twoim kolejnym poście.

Jest jednak mały problem. Musisz zdecydować się na jakiej powierzchni ma grać zestaw. A to dlatego, że piszesz najpierw o 16 m2. A potem, o imprezkach na powierzchni 40 m2. To szalenie duża różnica w wielkości pomieszczeń.
Problem tkwi z doborem kolumn. A to dlatego, że na powierzchni 16 m2, wstawiłbym kolumny podstawkowe, które będą wystarczające do tego pomieszczenia. Jednak na powierzchni 40 m2 będą za małe. Tutaj z pewnością odczujesz niedosyt niskich tonów. Takie podstawki w takim salonie zginą. Jeszcze zależy jak ten salon jest urządzony.
Natomiast kolumny podłogowe (i do 40 m2, to już jakieś solidniejsze) nadadzą się do Twojego salonu, ale w tym mniejszym pokoju możesz mieć problem z kontrolą niskich rejestrów. Będą po prostu za duże, szczególnie takie, które mają przyzwoicie zagrać na 40 m2.
Tak więc musisz podjąć jakąś decyzję.

Odnośnie Twojego ostatniego pytania, zdecydowałbym się na odtwarzacz cd. Możesz też zastanowić się nad graniem z komputera, ale wtedy warto byłoby zainwestować w Dac, który poprawi jakość sygnału podanego z pc.

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz. Co do brzmienia to jest tak jak napisałeś. Jeśli chodzi o kolumny to zdecydowaną większość będą grały w pokoju tak ok.17 metrów i jeśli nie wpłynie to negatywnie na jakość dźwięku to preferowałbym kolumny podłogowe. Co do niskich tonów nie wystarczy zbicie ich na wzmacniaczu/equalizerze? A i salon może ma z 30 metrów nie 40.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...