Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz do BOSE


Jakub Sperka

Recommended Posts

Witam,

to mój pierwszy post, jeżeli gdzieś jest ten temat poruszony to proszę o linka, bo nie znalazłem. Na wstępie napiszę, że moja wiedza w zakresie audio jest niemalże znikoma i nie jestem audiofilem - chcę tylko aby sprzęt grał czysto.

Posiadam kino domowe 5:1 pioneer xv-dv232. Gra spoko. Kupiłem ostatnio gramofon TECHNICS SL-Q200. Oczywiście kino domowe nie ma wejścia Phono, co spowodowało, że gramofon grał strasznie cicho. Sprzedawca od którego kupiłem gramofon poradził dokupienie przedwzmacniacza gramofonowego (PA115). Gra niby głośniej, ale nie słyszę wszystkich tonów, w dodatku grają tylko 2 głośniki (frontowe satelity) i jakoś kiepska jakość jest.

Dostałem od brata satelity BOSE 321, bo on zmieniał na lepsze. Wiem jak świetnie one brzmią i teraz kilka pytań:
- proszę, doradźcie mi jakiś niedrogi wzmacniacz do tego zestawu (kino domowe+ gramofon). Wszystkie wzmacniacze mają wejścia do podpięcia max 4 głośniki.
- czy jest opcja, żeby pod wzmacniacz podpiąć kino 5:1 + dodatkowo te 2 głośniki BOSE? Każdy z nich składa się z 2 głośniczków, czyli 2 kolumny bose to 4 głośniki = 8 kabli icon_sad.gif
- czy w ogóle jest opcja podpięcia bose pod inny wzmacniacz (nie dedykowany firmy bose)? Jeżeli tak, to jaki subwoofer do tego dobrać?

Będę wdzięczny za każdą sensowną odpowiedź. NIe śpię na kasie i opcja "kryzys" najmilej widziana.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...