Skocz do zawartości

Cambridge Audio Topaz CD5/AM5 + Kolumny Vector 55


alchemik16

Recommended Posts

Witam wsyzstkich,
jest to mj pierwszy post na forum. Jestem nowy w świecie hi-fi (na razie zbieram informacje - głównie z tego forum) więc wybaczcie mi niewiedzę, z którą usilnie walczę. Zamierzam kupić sobie początkujący sprzęt grający - jestem studentem więc nie stać mnie na porządne zabawki. Jestem w posiadaniu kolumn Magnat vector 55 ( zdobyczne po wuju - wiem, że jest dużo zastrzeżeń w stosunku do nich ale muszę na razie pracować z tym co mam) i zastanawiam się co sądzicie o takim oto zestawiku do nich:
http://www.audiocenter.com.pl/cambridge-au...5-cd5-2801.html
Posłuchałem tego sprzętu, choć na innych kolumnach i zdecydowanie bardziej mi podszedł niż Yamaha MCR-750. Dodam, że przyszłości planuję zainwestować w lepsze kolumny - gdy juz będę mniej zielony w tych sprawach i lepiej osłuchany. Pytanie: Czy na start Cambridge z tymi Magnatami da dźwięk tolerowalny? Sprzęt ma nagłośnić pomieszczenie 4,5x4m.

Z góry dziekuję za wszelkie komentarze i informacje:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
aby ustosunkować się do Twojego wyboru elektroniki, podaj więcej informacji. Przede wszystkim jakie gatunki muzyczne zazwyczaj słuchasz, jakie lubisz brzmienie, co pod tym względem oczekujesz od nowego systemu. W jakim budżecie musimy się zmieścić za cały zestaw, czy musi to być wzmacniacz i CD, czy np. amplituner sieciowy (to zależy, czy przede wszystkim będziesz korzystał z płyt CD, czy z plików audio, zapisanych na komputerze lub zewnętrznym dysku).
Czekam na szczegóły.
Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim - nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham głownie rocka progresywnego (klimaty Rush, Yes, King Crimson, wszystko co robi Steven Wilson, najostrzejszą muzykę z mojej kolekcji gra Opeth), pobocznie słucham jazzu (tutaj klasycznie, Miles Davis, Ornette Coleman, John Coltrane) i muzyki klasycznej (choć tego już rzadziej, głównie nowsze rzeczy z XX wieku - Beethovena, choć doceniam wielkość, nie trawię). Sam gram na perkusji, więc oczywiscie to rytm i bas jest tym na co zwracam uwagę przede wszystkim. Słucham muzyki tylko z cd (nie jest to fetysz, po prostu mam sporą kolekcję a sprzęt chcę umieścić z dala od komputera i innych takich, gdyz usilnie walczę z uzależnieniem od elektroniki).
1800 zł to jest powiedzmy mój absolutny maks funduszy - wiem, że jest to śmieszna kwota, ale zawsze wolałem grać niż słuchać, a instrumenty perkusyjne do tanich nie należą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie pozostałbym przy elektronice marki Cambridge Audio Topaz, jedynie zmieniłbym wzmacniacz na model wyżej czyli Topaz AM10, to wyraźnie lepsze urządzenie niż AM5.
Jeśli masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy. W przypadku pytań oraz specjalnej oferty finansowe służe pomocą.
Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim - nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja oczywiście przekornie, ale pełen jak najlepszych intencji napiszę, że jeśli jesteś studentem i masz mało pieniędzy nie pchaj się w popierdółki typu CA Topaz.
Ale poszukaj choćby wzmacniacza Fine Arts V 3 ewentualnie V 2 i CD 3 albo CD 2 tej firmy. Zapłacisz w porywach do 600-700zł a gwarantuję Ci lepszy dźwięk. Zresztą nie tylko FA jest godne polecenia. Można kupić inny sprzęt z drugiej ręki i będzie też lepiej.
Do 1800zł to już można nabyć naprawdę dobrze grające elementy. A Twoje Magnaty rzeczywiście będą wówczas zdecydowanie najsłabszym elementem systemu.
Przede wszystkim jednak (jak większość nowych forumowiczów zresztą) nie napisałeś poprawnie pierwszego postu, abyśmy tu mogli Ci rzetelnie pomóc. Ale potrzebujemy sporo informacji. Poczytaj to i napisz jeszcze raz.
http://forum.audio.com.pl/Pierwsze-posty-i...-to-t35663.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio na ebayu niemieckim poszedł FineArts V3 + CD2 w sumie jakoś za 65 euro plus 20 euro przesyłki do Polski, od jednego sprzedawcy. Nie chciałem zalicytować za więcej niż 400zł, bo na tą chwilę sprzęt mam, ale chciałem kupić, zobaczyć jak V3 gra i albo odsprzedać obecny, albo V3, obydwa chodliwe. CD2 chciałem wziąć bo był w lepszym stanie wizualnym i sprzedać ten co go od dwóch tygodni mam. A że CD2 gra świetnie, to już wiem, ale to opiszę w swoim wątku jak zbiorę się na więcej opisów. Polecam szukać na ebayu niemieckim, przesyłka około 20-30 euro. Co jakiś czas coś fajnego się trafia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim wypadku co sądzicie o tym zakupie:
http://allegro.pl/grundig-fine-arts-raryta...4268569124.html

Boli mnie jedynie, że nie mam możliwości posłuchania tego, ale pewnie moje niewprawiowne ucho nie będzie płakać jeśli uważacie, że jest to sprzęt wyższje jakości.
F1 Angel - wybacz, postaram się lepiej opisać swój post zgodnie z tymi wytycznymi.
1) Co do kasy to jak już mówiłem maks. 1700/1800
2) Może być to sprzęt używany
3) Chodzi mi stricte o sprzet stereo, nic w stronę kina domowego mnie nie interesuje, muzyka będzie grana tylko i wyłącznie z płyt cd.
4) Wiecie już o moich Magnatach
5) Powierzchnia pokoju 4,5x4m. Poko jest mocno zagracony - wszystkie ściany są obudowane pólkami pełnymi książek. Poza tym łózko, komputer - zwykły pokój mieszkalny. nie jest tłumiony specjalnie - potrzebuje muzyki do słuchania przy lekturze icon_smile.gif
6) Muza - rock progresywny, jazz (fusion), John Cage, Karlhein S. i tergo typu. Najbardziej zależy mi na czytelnym dole pasma.
7) Planuje dokupić później lepsze kolumny.

Dzięki za pomoc:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Design to sprawa wtórna - można czymś okleić...
Cena pewnie wzrośnie - już ktoś pierwszy zalicytował.
A jest to bardzo fajny komplet i raczej nie zdarza się w takim zestawieniu.

W każdym razie warto poprosić o dodatkowe zdjęcie i dokładniejszy opis stanu. A poza tym jest telefon i można zadzwonić i spytać o cenę sprzedaży (wcześniejsze zakończenie aukcji, szczególnie że sam napisał o możliwości kupna pojedyńczych elementów). Sprzedawca jest z Jeleniej Góry ...

Poza tym w zestawie jest niezły trzygłowicowy deck CF-4, zazwyczaj ludzie sprzedają dwukasetowe Grundigi tej serii.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

5) Powierzchnia pokoju 4,5x4m. Poko jest mocno zagracony - wszystkie ściany są obudowane pólkami pełnymi książek. Poza tym łózko, komputer - zwykły pokój mieszkalny. nie jest tłumiony specjalnie - potrzebuje muzyki do słuchania przy lekturze icon_smile.gif



Pokój nie jest specjalnie tłumiony, ale ściany z półkami pełnymi książek, to jedne z najlepszych naturalnych ustrojów akustycznych jakie można sobie wymarzyć. Do tego przydałby się gruby dywan albo wykładzina i jest prawie idealnie. Pozostaje tylko ustawienie kolumn, byle nie za blisko ścian. Jeśli się zgłosisz do mnie na PW, podasz adres mail, to wyślę Ci ciekawą lekturę a warto o tym poczytać.
A kolumny rzeczywiście w późniejszym czasie do wymiany.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...