Skocz do zawartości

Kino domowe Yamaha RX-475, Denon AV-X1000 lub coś innego


WujekR

Recommended Posts


Witam

Jestem na kupnie amplitunera do kina domowego wraz z zestawem kolumn.
Pomieszczenie w którym kino będzie zamontowane ma 51 m2, jest to salonu-kuchnia z tym praktycznie większość pomieszczenia jest ze skosami.
Rozstawieniem będę się jeszcze bawił.
Myślałem wstępnie o modelach Yamahy RX-V475, Denona X1000AV, może Sherwood R-807 ? W każdym razie tak w granicach 1500 zł za amplituner.

Większy dylemat mam z kolumnami....
Myślałem wstępnie o Tonsilach Maestro II w zestawie 5.0
http://www.tonsilproducent.pl/pl/zestawy-k.../maestro-ii-5-0
Jest to też maks cenowo jaki mogę dać za kolumny ( cena jednej ok 800 zł z front /szt )

Cały zestaw ma po części służyć do oglądania filmów z rożnych źródeł a w 50 % odtwarzać muzykę.
Dlatego mile widziana obsługa DLNA oraz Spotify

Z góry dzięki za sugestie.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='WujekR' post='113756' date='29 05 2014, 20:29 ']Witam
Jestem na kupnie amplitunera do kina domowego wraz z zestawem kolumn.
Pomieszczenie w którym kino będzie zamontowane ma 51 m2, jest to salonu-kuchnia z tym praktycznie większość pomieszczenia jest ze skosami.
Rozstawieniem będę się jeszcze bawił....quote]
Witaj,
masz potężne pomieszczenie odsłuchowe, które niestety ma bardzo duże wymagania w kwesti wyboru optymalnego modelu amplitunera i doboru kolumn.
Wspomniałeś, że będziesz także słuchał muzyki, dlatego na początek zdcydowanie polecałbym zakup trochę lepszego i mocniejszego amplitunera np. Onkyo TX-NR626 lub Dnon AVR-X2000 oraz zestawu tylko dwóch dobrych kolumn przednich. Następnie dokupisz sobie komplet centralny, efektowe i subwoofer. Wychodząc z takiego założenia stworzysz system, który będzie miał rację bytu także przy słuchaniu muzyki.
W kwesti kolumn zdecydowanie namawiałbym na bardzo dobrą, polską konstrukcję Pylon Audio Pearl 25.

Przemyśl sprawę, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań. W przypadku pytań oczywiście służę pomocą.
Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post nie ma potrzeby cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem o tych Pylonach Pearl 25 i wydją się jak najbardziej sensowe.
Szkoda że nie robią jeszcze pozostałych głośników do kina domowego, ale tu w sumie można dokupić dowolne.
Jeżeli chodzi o wzmacniacz, to mam większy problem z wyborem. Onkyo w tej klasie jest lepszy od konkurencji ?
Myślałem o modelu TX-NR525.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 m kw ?!, a to nie jest jeszcze jakieś wysokie poddasze, czy loft. Przy takiej kubaturze i w dodatku kiedy sporo ścian, podłóg jest gołych może być nieciekawie . Kolumny muszą być trafione, albo kupione z zastrzeżenie możliwości zwrotu . Chyba faktycznie lepiej spojrzeć na denona, czy onkyo, bo ta yamaha nie jest zbyt ciekawa.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...