Skocz do zawartości

cyrus, arcam, linn, jungson co wybrać


Katorz

Recommended Posts

Witajcie
zwracam sie z prosba o pomoc w wyborze sprzetu do 10000pln niestety nie mam szans na odsluch
muzyka ktora slucham to thrash metal i klasyka
mam cztery opcje z ktorych chce cos wybrac ale jestem otwarty na wszelkie sugestie
mysle o
Arcam solo music lub solo mini
Cyrus cd6 + wzmak
Jungson harbour + wzmak
Linn classic music
no i oczywiscie jakies kolumny do tego nie wiem dlaczego ale bardziej sklaniam sie ku podlogowkom
dzieki z gory za wszelkie porady
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę poza tematem, ale myślę, że do rzeczy...
Te 5 m2, o które pytałem wcześniej ma o tyle znaczenie, iż w 15 m2 kolumny podłogowe, nawet jeżeli będą o konstrukcji zamkniętej, uduszą się i z prawidłowego dźwięku będą nici! Natomiast w 20 m2 możesz już spokojnie kombinować z mniejszymi podłogowcami lub dobrymi monitorami! To tyle na początek!
Dalej - są różne szkoły gromadzenia sprzętu stereo! Pierwsza - najczęstsza - zaczynamy od kolumn i do ich brzmienia kupujemy kolumny i resztę sprzętu...
Ty wybrałeś szkołe nieco inną - najpierw wzmacniacz i źródło, a potem kolumny. Można i tak!
Cóż - z kombinacji proponowanych przez Ciebie nie miałem okazji słuchać ani Jungsona, ani kombajnów Arcami i Linna.
Pisałeś, że słuchasz metalu oraz klasyki...
W jednym i drugim przypadku ważny jest rozmach, rytm, drive, uderzenie, a w klasyce dodatkowo zrównoważone pasmo!
Gdyby takie priorytety Ci przyświecały poleciłbym Ci na początek może coś z oferty Rotela (wyższe modele lub zestaw końcówka+preamp) lub też (do zastanowienia) zestaw Naima!
W sumie 10 kzł. nie jest małą sumą, co pozwala już całkiem poważnie wybierać z dostępnej na rynku oferty!
Pozdrawiam
PS. sprawdź wymiary nowego pokoju i napisz nieco więcej o swych brzmieniowych preferencjach oraz o planowanych kolumnach!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa ma sie tak jestem wychowany na starym metalu jak slayer, testament, death angel imoze dlatego lubie
stare brzmienie nie przepadam za tym nowoczesnym lubie duzo detali np kiedy slucham mike oldfield lub mussorgsky
nie za bardzo lubie kiedy sa wyeksponowane nadmiernie wysokie tony lub basy , nie wiem czy to jest analogowe brzmienie? wszystko wyposrodkowane.
co do naima to myslalem o nim ale jest cholernie drogi, natomiast co do arcama i linna to czytalem bardzo duzo pochlebnych recenzji ze jest to hi end w jednym klocku.
cyrus zewszad gdzie nie zajrze same zachwyty
jungson nie ma za duzo recenzji ale jest to w tej chwili tani hi end np cd kosztuje 180 funtów, a hybrydowy tylko 20 funtów wiecej jest to kawal solidnego klocka 11kg, podobno wzmaki sa bardzo dobre ,myslalem tez o jakims innym wzmaku chinskim jak np opera.
i to sa mniej wiecej moje referencje
dzieki za zainteresowanie i pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno wyszły nowe "piątki" Naim'a CD5i-2 i Nait 5i-2. Cena w okolicy 8tyś za zestaw, pierwsze recenzje bardzo pozytywne... Podobnie jak Bert myślę, że Naim, to opcja warta zastanowienia... Wtedy oczywiście zostanie niewiele na kolumny, ale zawsze można przecież wstrzymać zakup trochę w czasie, aby dozbierać jeszcze te dodatkowe 3/4tyś. Będzie wtedy 5/6tyś na przyzwoite kolumny. Moim skromnym zdaniem warto - miałbyś wtedy naprawdę kawał konkretnego sprzętu...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając jeszcze do Naim'a - jeśli jesteś niecierpliwy, możesz np. na początek kupić sam wzmacniacz + kolumny. Do tego jakieś używane cd, a w momencie, gdybyś uzbierał odpowiednią kwote, kupiłbyś nowego cd'ka. Natomiast z tego co wymieniłeś - jak audionet, podpisuje się pod Cyrus'em.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym naimem to jest bardzo dobry pomysl sprawdzilem ceny i wcale nie jest tak zle kiedys myslalem o tym sprzecie ale zawsze odstraszaly mnie astronomiczne kwoty. czy miedzy cyrusem a naimem jest duza róznica mysle o jakosci bo cenowo niewielka.
Dzieki za rzeczowe porady i Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednym ze swoich postów użyłeś słowa "wypośrodkowane". Uważam, że Naim'owi bliżej do takiej definicji brzmienia, jest ono bardziej wyrównane niż w przypadku Cyrusa. Jeśli natomiast chodzi o jakość w sensie niezawodności, ewentualnych usterek - obydwie konstrukcje są sprzętem raczej "na lata" i nie powinny sprawiać kłopotów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...