Skocz do zawartości

Budżetowe Amplitunery KD


kamij

Recommended Posts

Witam,
W tym temacie chciałbym podrążyć temat budżetowych amplitunerów KD a konkretnie mam pytanie odnośnie yamahy 2866.
1. czy widoczne z tyłu wyjścia audio, obok subwofera to jest tzw pre out do którego można podłączyć wzmacniacz stereo i niezależnie słuchać muzyki na stereo?
2. Mam nowy szatański plan, żeby kupić tego typu amplituner i na razie na nim posłuchać muzyki, żeby docelowo mieć punkt odniesienia przy wyborze wzmacniacza stereo w przyszłości, a ten amplituner zostawić z racji mnogości wejść (analog/hdmi/toslink/coaxial) tylko czy takie podejście w ogóle ma sens?
3. jakie inne budżetowe amplitunery posiadają pre out?
4. jeszcze jedna bardziej ogólna kwestia, czy jest sens upierać się na tym aby puścić dźwięk z TV za pomocą Toslink (co wiąże się z drogim wzmacniaczem stereo bądź kombinowaniem jak wyżej) czy odpuścić to sobie i puścić dźwięk wyjściem analogowym i tym samym kupić tradycyjny wzmacniacz lepszej klasy?

Ogólnie chcę podłączyć stereo pod TV, ale mieć jeszcze wejścia na podłączenie laptopa i może xboxa, wykorzystywane będzie w pomieszceniu 18m2 70tv/30muzyka. Ideałem byłby wzmacniacz z wejściami Toslink+3hdmi+analog i do tego monitory (bo zmieszczą mi się na komodę)

poradzcie coś bo szukam i czytam już miesiąc czasu i nim więcej się dowiaduję tym bardziej nie wiem na co się zdecydować.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mea Culpa jednak nie widzę już się poprawiam:
1) Ile pieniędzy możemy przeznaczyć na sprzęt?
Używany 1500zł nowy 2000zł

2) Czy sprzęt ma być nowy, czy używany. A może dopuszczamy obie możliwości i "mieszankę"?
Dopuszczam wszystko jednak wolałbym nowe kolumny - raczej nie kupię w ciemno z drugiego krańca polski bez słuchania, kolumny do stereo to już nawet mam wybrane mission MX2, tylko jeżeli kupię zestaw budżetowy KD z prismami 100 (o ile na pytanie z pierwszego postu odnośnie wyjścia pre out będzie twierdząca odpowiedź) to ewentualny zakup kolumn będzie w późniejszym terminie.

3) Czy chcemy sprzęt stereo, kino domowe czy sprzęt analogowy (gramofony, lampy), bo od tego zależy m.in. dobór działu. Albo nie wiemy i jeszcze się nad tym zastanawiamy? Są też inne działy jak DIY, PCAudio/iPhone/iPod, Muzyka itp.
Jeżeli kino domowe - to orientacyjne proporcje (np. głównie filmy, 20% muzyka w stereo z CD) filmów i muzyki.

Więc jak pisałem idealny byłby wzmacniacz stereo z różnymi wejściami, ponieważ nie mam gdzie umieścić kolumn surround a podobno lepiej obejżeć film na dobrym stereo niż posłuchać muzyki na kiepskim KD. Stosunek muza do kina to 30:70 ale na jakości muzyki zależy mi zdecydowanie bardziej niż na efektach kinowych. Źródłem będzie głównie TV i komputer.

4) Jaki jest sprzęt towarzyszący (np. mamy wzmacniacz XXX, szukamy kolumn podłogowych do 2 tysięcy)?
Nie mam nic, do tej pory miałem wychwalaną pod niebiosa Yamahę mcr750 jednak jak dla mnie jest to poprostu słabo grający bubel i oczekuję zupełnie czego innego, głębszego dźwięku, większej przestrzeni, basu który schodzi nisko, ale staje w miejscu jak wryty kiedy trzeba a nie buczy, poprostu nie kupie już sprzętu w ciemno, ale nie mam też czasu na odsłuchy więc najpierw chcę wybrać kilka rzeczy i wtedy posłucham

5) Jaka jest powierzchnia pokoju? Można też uzupełnić to o wymiary i rysunek tego, co znajduje się w pokoju (ale niekoniecznie od razu w pierwszym poście musi być wszystko) oraz czy pokój jest jakoś przygotowany do odsłuchów.
Nie jest za bardzo przygotowany, mam zamiar zrobić taki panel akustyczny osdobny i powiesić go nad kanapą, wymiary to niecałe 4 na niecałe 5

6) Jakiej muzyki słuchamy (np. głównie muzyka elektroniczna i klasyczna albo mocne granie i heavy metal)?
Oj wszstko od metalu po disco polo (każdy z domowników słucha czego innego), jednak jakość ma być przede wszystkim w kawałkach metalowych i rockowych

7) Czy to ma być jednorazowy zakup na kilka lat, czy też będziemy stopniowo rozbudowywali zestaw?
uhhh nie wiem, to też w sumie powiązane z pierwszym postem

8 ) Jakich funkcji oczekujemy od sprzętu, pod co będzie podłączony (np. konieczne jest w amplitunerze wejście cyfrowe optyczne/koaksjalne lub HDMI do podłączenia pod telewizor, albo gniazdo USB do odtwarzania plików w mp3).
Też powiązane z pierwszym postem... ja to mam wymagania icon_redface.gif

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co nic nie da się poradzić na moje dziwne pomysły? icon_razz.gif
Coś czuję że chyba kombinuję jak koń pod górkę
Dodam jeszcze, że na rysunku kolumny i sprzęt będą tam gdzie jest TV, od biedy mogę też zmieścić wąskie podłogówki, jednak wolałbym monitory na komodę.

EDIT: Możę znalazłem połowiczne rozwiązanie moich wymagań, mogę kupić wzmacniacz Technics SU-V90D tylko nie chcę przepłącić, ile Waszym zdaniem takie cacko jest teraz warte?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko skupił bym się na amplitunerze stereo, z potrzebnymi Ci wejściami. Dźwięk jednak lepszy, zwłaszcza w muzie, niż w kd, a zamiast 5 kolumn( często kiepskich), dwie dobre.
Wybór jest niewielki najtańszy onkyo tx 8020 za tys. ( 8050 z radiem www i usb) kenwood ra5000 ( ma nawet hdmi i tryby kinowe też koło 1200) potem Harman kardon 3490 za 1600zł i yamaha RN500 za 2000zł.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Mimo wszystko skupił bym się na amplitunerze stereo, z potrzebnymi Ci wejściami. Dźwięk jednak lepszy, zwłaszcza w muzie, niż w kd, a zamiast 5 kolumn( często kiepskich), dwie dobre.
Wybór jest niewielki najtańszy onkyo tx 8020 za tys. ( 8050 z radiem www i usb) kenwood ra5000 ( ma nawet hdmi i tryby kinowe też koło 1200) potem Harman kardon 3490 za 1600zł i yamaha RN500 za 2000zł.



Czyli tego dziadka z Technicsa lepiej sobie odpuścić? I uważasz że jednak lepiej postawić na wejście cyfrowe niż puścić audio z TV po analogu?

Ten kenwood wydaje się idealny, teraz pytanie jak to zagra ze wspomnianymi Mission mx2?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bądź konsekwentny mówiłeś że są Ci potrzebne wejścia cyfrowe, mając nowy tv ledowy itp, dźwięk wypuścisz z niego tylko optykiem .
Ja sobie poradziłem podpinając dekoder nc+ i dvd analogowo, kablami rca do klasycznego amplitunera stereo icon_biggrin.gif
Jeśli jednak planujesz klasyczny wzmacniacz ( jednak?) to niekoniecznie technics, bo są lepsze i ładniejsze icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawiesiłem oko na tym technicsie tylko dlatego, że to wysoki model i ma wejście optyczne, mółbym więc połączyć wszystkie urządzenia przez poprzez TV (ampli<-TV<-xbox, laptop)
Jeżeli masz podpięte takie rzeczy analogowo to jesteś właśnie osoba której szukam icon_biggrin.gif Jak jest z jakością dźwięku w takim przypadku w porównaniu do połączeń cyfrowych? Czy według Ciebie brnąć dalej drogą połaczenia cyfrowego i kombinować z tymi nietypowymi amplitenurami 2.1(wtedy cenowo: kenwood 1200+missiony 800) czy na przykład zakupić prosty używany wzmacniacz i podłączyć analogowo (cenowo: używany wzmak 300PLN+missiony 800+ amplituner KD typu yamaha 2866 1000pln) Cenowo wychodzi podobnie, z mnogością wejść podobnie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba mieć te świadomość tego, że wymienionych amplitunerach DAC wejścia cyfrowego to nie jest wielkie hi-fi ... nawet jak amatorowi wydaje że nie szumi i jest ok icon_wink.gif
Druga sprawa nawet jakby był super hiper, to przecież sygnał audio nadawanych programów telewizyjnych, filmów dodatkowo przetworzony przez dac wyjściowy np. telewizora to też nie najlepsza konwersja i mieszanka.
Mając wcześniej amplituner kina domowego pioneer vsx robiłem testy muzyki z CD która szła po kablu optycznym lub RCA ( ekranowanym standardowym prolinku za 25zł ) i z racji tego że był to "tani" amplituner różnic nie słyszałem, choć wskazałbym kabel RCA jako faworyta - niuanse, barwa.
Aktualnie mam stereo i dźwięk z CD biegnie lepszym markowym rca, natomiast z dekodera nc+, jak i dvd również kablami rca.

Reasumując różnicy w dźwięku myślę że nie usłyszysz, a na pewno nie na minus co do kabli analogowych, cóż może będzie ich para więcej, względem jednego optycznego wychodzącego z tv. Jednak masz szerszy wybór wzmacniaczy i amplitunerów niż te 4/5 wyjatków z wejściami optic itd . Mnie osobiście harman się średnio podoba ( błyszczący plastik fantastic ), yamaha gra ostrawo z niektórymi kolumnami, wychodzi na to że tylko onkyo by mnie może zainteresowało .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...