Skocz do zawartości

Problem z kolumną


Peebuls

Recommended Posts

Jeszcze jedno (ostatnie) pytanie icon_smile.gif. Chciałbym mieć jednak pewność czy zawozić do specjalisty głośniki czy wzmacniacz (tak jak pisałem wcześniej, ten drugi na którym testowałem kolumny nie był najwyższych lotów i ma prawdopodobnie skopany potencjometr). Czy mogę pod tego mojego Kenwooda podpiąć głośniki z miniwieży czy raczej je w ten sposób po prostu uszkodzę...? icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jednym komplecie podana jest tylko impedancja, która wynosi 8 omów. Na drugim zaś:

Impedancja - 4 omy
Max. Power: 20W (Program)
Freq. Range: 60-18000 Mhz
S. P. L.: 85dB/1 (1m) Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim - nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wszystko ok. Myślałem, że chcesz podpinać dwa komplety. Już chyba zdążyłeś się zorientować, czytając to Forum, że to bezsens.
Dobra, które podłączyć ? Coś podpowiem Ci jak napiszesz jakie to kolumny. Jeżeli obie pary od jakichś wieżyczek choinek, to które chcesz. Chyba, że masz tam coś innego w zanadrzu.
Daj znać. Czekam na info.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze kolumny (te dokładniej opisane) pochodzą z wieży LG FE 262E. Drugie, te 8 omów pochodzą natomiast z modelu Elemis CD 6238. Oba sprzęty nie składają się z oddzielnych segmentów. Edytowano przez RoRo
Używaj przycisku "ODPOWIEDZ" -wtedy nie cytujesz wypowiedzi poprzednika
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych Elemisów nie mogę nawet znaleźć. Widziałem te LG. Szału nie ma. Tymczasowo możesz je podłączyć, Twój wzmacniacz toleruje kolumny o impedancji od 4 do 16 ohm. A z takimi kolumnami poradzi sobie bez problemu. Na dłuższą metę szukałbym czegoś przyzwoitego, bo te tylko będą degradować brzmienie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też mam problem ze znalezieniem tego modelu Elemis. Jasna sprawa, chcę tylko zobaczyć czy na tych kolumnach też będzie przerywało - przynajmniej mam pewność, że te kolumny są w 100% sprawne więc będę miał jasność. Jutro spróbuję je podpiąć. Dzięki serdeczne za zainteresowanie i odpowiedź icon_smile.gif. Edytowano przez RoRo
Używaj przycisku "ODPOWIEDZ" -wtedy nie cytujesz wypowiedzi poprzednika
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i widzisz, a jednak to wzmacniacz. Dobrze, że sprawdziłeś na innych kolumnach, teraz masz jasność w temacie.
Podrzuć go gdzieś na przegląd. Skoro wzmacniacz działa i przerywa od czasu do czasu, to zapewne to jakaś pierdółka i naprawa może okazać się niewielkim kosztem.
Daj koniecznie znać, jak będziesz wiedział co tam w nim psotuje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Za naprawę zapłaciłem 80 zł. Zobaczymy jak będzie to grało, póki co jest ok. Przerwany był jakiś kanał czy ścieżka nie wiem dokładnie, zanim wróciłem do domu to już mi z głowy wyleciało heh... W każdym bądź razie coś niezbyt dużego, ale trochę się trzeba było tego ponoć oszukać, chociaż wiadomo, że to po części pewnie takie gadanie heh icon_smile.gif. Tak czy inaczej, mam nadzieję że będzie OK i dziękuję raz jeszcze wszystkim, którzy udzielili się w tym temacie icon_smile.gif.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...