Skocz do zawartości

Zestaw TV/Spotify


robertn

Recommended Posts

Cześć wszystkim!
Postanowiłem poszukać porady w internecie, gdyż przytłacza mnie ilość możliwych rozwiązań i opcji dostępnych na rynku.. a różne fora internetowe już nieraz uratowały mnie przed błędami i sprzedawcami-naciągaczami w obszarach, w których nie mam kompletnego rozeznania.
Przede wszystkim - jestem laikiem totalnym i nigdy nie miałem żadnego stacjonarnego sprzętu audio (poza wieżą jakieś 15 lat temu...).
Sytuacja wygląda następująco: kończę remont i póki mam jeszcze trochę środków chciałem zainwestować w jakiś system nagłaśniający do salonu.

System taki miałby spełniać 2 zadania:

1 Umożliwić puszczanie dźwięku z TV (filmy puszczane głównie z podłączonego do TV komputera).
Aktualnie łączę komputer z tv przez HDMI, ale w przyszłości chciałem kupić telewizor z wifi, żeby puszczać filmy zdalnie.
Mam też podpięte PS3

2 Umożliwić puszczanie muzyki z smartfonu/tabletu przez aplikację Spotify.

Chciałbym aby wszystkie głośniki można umiejscowić w okolicach tzw. ścianki (bez głośników z tyłu) - z tego co się orientowałem to system 2+1.
Nie potrzebuje żadnych zbędnych bajerów, płyt*)
Muzyka z zew. źródła może być puszczana przez kabel (może jakaś stacja dokująca..), choć oczywiście optymalnie byłoby używać wifi.

Istotne jest też słowo "trochę" kilka linijek wyżej - chciałbym, aby to była opcja z tych ekonomicznych (chciałbym wydać do 1.500,00 PLN choć jestem w stanie pod wpływem dobrych argumentów przemyśleć budżet).

Inne szczegóły (nie są chyba istotne w przypadku takiego raczej prymitywnego zastosowania, ale podaje zgodnie z poradnikiem "pierwszych postów):
-Wymiary pokoju ok. 4x4m duża wnęka do kuchni, wnęka do przedpokoju, drzwi balkonowe na taras.
-Muzyka: wszystkiego po trochu, raczej jakiś smooth jazz/ indie / muzyka elektroniczna / od czasu do czasu poważna - muzyka bardziej do puszczenia w tle.

Czy coś spełniającego te kryteria w ogóle istnieje? Jakiś nowoczesny wzmacniacz w zestawie z głośnikami?
Będę wdzięczny za wszelkie rady.
Z góry dzięki i pozdrawiam,
Robert

*) chyba wybrałem zły dział - wygląda na to, że kino domowe musi mieć optyczny czytnik... proszę o przeniesienie wątku!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...