Skocz do zawartości

Amplituner jaki wybrac???


martin112

Recommended Posts

Witam wszystkich jestem nowy na forum wiec prosze o wyrozumialosc . Wiec kupilem zestaw glosnikow 5.1 firmy TEUFEL Theater 500 Mk2 teraz do tego zestawu potrzebuje dobrac amplituner nowy do 500euro i tak mam PIONEER VSX-923 cena ok 340euro DENON Denon AVR-X2000 ok 300euro czy moze cos z onkyo np TX-NR626 ok 320eur czy TX-NR535 ok 500euro . Salon ok 20m2 = dlugosc 5m szerokosc 4m . telewizor do tego zestawu 4k , typ mozyki hiphop ,zdarza sie rock . Jak ktos moze rozjasnic trche sytuacje to bedzie super.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, martin112 wyciągnąć od Ciebie jakąś istotną informacje to karkołomne wyzwanie. Dobra do trzech razy sztuka.
Kolumny które kupiłeś, czym Cię uwiodły, w czym podobały Ci się bardziej od innych firm, lub ich modeli ( ostre wysokie tony, ciepła średnica, mocny bas, coś bardziej podkreślone było, a coś nie?). Nie trzeba być audiofilem, wystarczy mieć poprawny słuch , aby usłyszeć że każda marka i model gra zupełnie inaczej .
Nie jestem zawodowym kierowcą, ale czuję różnicę jadąc np. deawoo matizem, fordem focusem, czy bmw 5 . Mam nadzieję że nie kupiłeś ich tylko dlatego bo były na wyprzedaży, bo może być to zakup tak trafiony jak za małe sandałki kupione na zimę.
W domowym systemie audio za większą część tego co słyszysz odpowiadają właśnie kolumny, oczywiście można to trochę skorygować dobierając odpowiedni amplituner/wzmacniacz, ale trzeba wiedzieć co chcesz osiągnąć , jedne grają bardziej twardo, inne górą pasma, inne plastycznie i ciepło, może być więc bardzo różnie .

PS Napisałeś zastosowanie ogólne, a dodatki amplitunerów brałeś pod uwagę radia www, bezprzewodową transmisję, kodeki filmowe, różne porty i bajery 3D, 4K itd, itp.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Podzielę się małą refleksją ku przestrodze innym:
Około 3,5 roku temu zakupiliśmy z żoną w Audio Klan Kielce, zestaw do odbioru programów tv ( z plazmy Pioneer Kuro 5090)
- Marantz 1501 + wskazany do amplitunera dvd tej firmy + kolumny Vienna Acoustic Grand Bach kolor obudów Rosewood + kable Siltech.
Za całość zapłaciliśmy około 12 000zł.
Ten sprzęt zawsze służył nam do oglądania programów tv i od nowości nigdy nie grał głośniej jak do 40% mocy wzmacniacza.
(do słuchania muzyki w stereo mamy inny zestaw w innym pomieszczeniu)
Około 3 miesiące temu, w/w amplituner... z przyznaną nagrodą Eisa http://audio.com.pl/newsy-sprzetowe/marantz-nr1501
... ot tak bez powodu spalił nam głośniki wysokotonowe w obydwu kolumnach .
teraz do plazmy są podłączone głośniczki Logitech + subwoferek które dawno temu Telekomunikacja dała w prezencie za przedłużenie Neostrady.
Audio Klan umywa ręce i ma w nosie to że mamy zniszczony sprzęt bo skończyła się bezpłatna gwarancja.
Kiedyś byłoby nie do pomyślenia, że "markowy" sprzęt rozwali wszystko co do niego jest podłączone.

Reasumując:
nie warto wydawać dużych pieniędzy na sprzęt audio - a jak jest w promocji to tym bardziej nie warto, bo z pewnością zakupimy szmelc.
z poważaniem: Kazimierz Boguta
Staszów
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Cytat

Ja też podejrzewam, że nie spaliły się same z siebie. Posiadanie dobrego sprzętu często jest pokusą do niekontrolowanego użycia pokrętła głośności a wtedy takie uszkodzenia są regułą.



Podczas oglądania wiadomości na tvn24. Pisałem już, że nigdy nie grało głośno bo i po co.
Tym bardziej jestem w szoku.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Cytat

Cytat

Ja też podejrzewam, że nie spaliły się same z siebie. Posiadanie dobrego sprzętu często jest pokusą do niekontrolowanego użycia pokrętła głośności a wtedy takie uszkodzenia są regułą.



Podczas oglądania wiadomości na tvn24. Pisałem już, że nigdy nie grało głośno bo i po co.
Tym bardziej jestem w szoku.



Spaliły się ze wstydu bo to zła stacja jest
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...