Skocz do zawartości

Wzmacniacz do kolumn Tonsil Altus 200


Prusio

Recommended Posts

Z jednej strony można podejść do tematu ze stoickim spokojem jak to zaprezentował kolega Zieluwid i zaproponować wzmacniacze, które zagrają jako tako z Altusami.
Albo...
Dlaczego jako tako? Nie, to nie wina tych niezłych przecież wzmacniaczy, ale Altusów. One tak grają, albo raczej odtwarzają muzykę, czy jeszcze trafniejsze będzie przetwarzają muzykę, że nieraz trudno poznać materiał wyjściowy.
Czyli.
Wzmacniacze będą jakościowo i tak za dobre do tych kolumn. Poza tym im lepszy będzie wzmacniacz tym bardziej obnaży niedoskonałości brzmieniowe Tonsilów.
Zatem.
Albo trzeba pomyśleć o lepszych kolumnach albo dobrać wzmacniacz tak, by maksymalnie zamaskował liczne niedostatki dźwiękowe Altusów.

Niestety nie wiemy jakiej muzyki słucha kolega Prusio, jaki ma gust brzmieniowy (dźwięk taki czy siaki - o co chodzi, można poczytać wpisy na forum i będzie wiadomo). Poza tym jakie pomieszczenie, ustawienie i kilka jeszcze ważnych spraw, które można znaleźć w temacie Pierwsze posty http://forum.audio.com.pl/Pierwsze-posty-i...-to-t35663.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem kolumn, które mogły by służyć mi w domu oraz na kameralnych imprezkach icon_smile.gif Zdecydowałem się właśnie na Altusy, a co do dokładniejszego opisu:
- pokój około 12 m2 (dokładnie nie jestem w stanie powiedzieć)
- generalnie słucham muzyki elektronicznej (hardstyle) https://www.youtube.com/watch?v=k9JimWNEPxs .
- będzie to wzmacniacz, który później naturalnie wymienię icon_smile.gif

To chyba wszystkie potrzebne informacje, a co do samych kolumn co polecacie skoro według was altusy nie są dobrym rozwiązaniem?

I przepraszam za niedopatrzenia związane z pierwszym postem icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...