Skocz do zawartości

Zestaw stereo - pomoc


Smoku

Recommended Posts

Witam serdecznie,
Zwracam się z ogromną prośbą o pomoc w wyborze sprzętu grającego w granicach 1500 zł (może być sprzęt używany). Chciałbym zaznaczyć, że jestem laikiem w tym temacie, aczkolwiek starałem się poczytać różne tematy na tym forum i wiem, że w tej cenie prawdopodobnie nie znajdę żadnych cudów. Jak do tej pory muzyki słuchałem głównie na laptopie (+ głośniki), ale chciałbym przerzucić się na coś lepszego, a w przyszłości skompletować jakiś bardziej profesjonalny sprzęt. Słucham głównie rocka/punk rocka, ale i łagodniejsze kawałki również się znajdą. Pokój w którym chcę zainstalować sprzęt ma 18m2. I zależałoby mi głównie na odtwarzaniu muzyki z komputera i płyt cd (ewentualnie radio). Jak już wcześniej wspomniałem zdaję sobie sprawę, że za takie pieniądzę nie mogę mieć wygórowanych oczekiwań, ale zamiast kupić w ciemno jakiś zestaw, wolę zasięgnąć opinii osób, które na temacie się znają (a zdaje się, że jest tu takich kilka). Dlatego jeśli można, prosiłbym o jakieś konkretne propozycje. Pozdrawiam.

Czy np. taki zestaw jest warty tych pieniędzy? http://allegro.pl/yamaha-r-s300-r-s-300-ta...4228714307.html +(odtwarzacz cd)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem te posty, tylko nie bardzo wiem jak konkretniej mam sprecyzować swoje wymagania?
- jak pisałem wyżej chcę kupić zestaw stereo (wzmacniacz i kolumny) w okolicy 1500 zł (zarówno używany jaki i nowy sprzęt wchodzi w rachubę) + chciałbym dokupić do niego odtwarzacz cd.
-pokój 18m2
-muzyka z komputera i płyty cd

Jeśli mam to jeszcze bradziej skonkretyzować, to czy mógłbym prosić o konkretne pytanie?
Będę wdzięczny z każdą pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Przeczytałem te posty, tylko nie bardzo wiem jak konkretniej mam sprecyzować swoje wymagania?

Brakowało informacji, co oprócz kolumn: wzmacniacz czy amplituner (czyli wzmacniacz z radiem), czy chcesz CD czy sygnał będzie szedł z komputera.

W Twoim linku - masz najniższy model amplitunera Yamahy RS-300 z kolumnami podłogowymi TAGA, ale bez odtwarzacza CD.
Jeżeli może być sprzęt używany, to spokojnie zmieścisz się wyższym modelem amplitunera (albo wzmacniacza + tuner) oraz CD.

Na powierzchni 18m^2 duże kolumny podłogowe to może być za dużo, lepiej mogą zagrać mniejsze kolumny podłogowe albo podstawkowe (ale wtedy musisz doliczyć koszt podstawek, więc niekoniecznie może to być optymalne rozwiązanie).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledze zieluwidowi chodziło abyś napisał może coś więcej o dźwięku jaki lubisz, oczekujesz. Może Ci się wydawać że 1500zł to niewiele( na nowy), ale za to kwotę można "zrobić" różne zestawy, różnie brzmiące .
Wiele osób strzela focha na dodatkowe pytania, ale to pokazuje jak wielu ludzi do takich spraw podchodzi powierzchownie- ich problem i strata.
Zaproponowany zestaw, owszem po najmniejszej linii zaangażowania, może być, jednak niewprawne kręcenie płynnym loudnesem w yamaszce daje nieco ostrości-yamaha gra nieco technicznie twardo i ostro, z tymi kolumnami może być może nawet soczyście, jasno w górze pasma i męcząco, przy długich odsłuchach, ale może tak lubisz. Z drugiej strony w takim repertuarze rockowo punkowym wolałbym coś z masywniejszym dołem i średnicą, a nie jazgotliwą górą . Jak yamaha to serii 500 - 100,W nie chodzi o moc i głośność, ale zapas mocy lepszy dól .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedzi. W moim przypadku strasznie ciężko mi mówić o tym jaki dźwięk lubię, bo zwyczajnie nigdy nie miałem do czynienia z lepszym sprzętem grającym (a jeśli miałem to prawdopodobnie nie zwróciłem uwagi) i dlatego nie bardzo się w tym orientuję. W każdym razie od czegoś trzeba zacząć, dlatego mam pytanie czy jest może jakiś sprzęt w tej cenie (dla amatora) który brzmi w miarę "neutralnie" - bez zbytnio zauważalnych przechyłów w jakąś konkretną stronę, i który z ręką na sercu moglibyście na początek polecić (myślę, że większość będzie lepsza niż komputer i zwykłe głośniki, ale mogę się mylić). Coś co ładnie wydobywa brzmienie instrumentów icon_razz.gif.
Jeśli chodzi o konkret w sprzęcie to chciałbym za tą cenę kupić: wzmacniacz i kolumny (tak by odtwarzać muzykę z komputera), a oprócz tego dokupić później odtwarzacz cd.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...