Skocz do zawartości

Czy ktoś jeszcze nagrywa kasety


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 124
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

belfer54

eagle has landed i pewnie zostanie na dłużej,świetna srednica i rewelacyjne brzmienie na głośnikach,dużo powietrza.Takie miałem odczucia słuchając z tego decka.Sprzedałem bo wybrałem CT-959 bezposrednio je porównując.
Pioneer grał lepiej na słuchawkach a to dla mnie bardzo ważne.Coś mi mówi że trafił sie Tobie dokładnie egzemplarz przeze mnie używany.Sprawdź numer seryjny z tyłu.Mój Soniak miał : 4501077
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ze się wtrąca w waszą audiofilską dyskusje, ale mnie tez się łezka w oku zakręciła ja przypomniałem sobie czasy nagrywania z Trójki a potem z płyt CD. Sam mam jeszcze ok. 100-150 kaset i ostatnio się z nimi przeprosiłem bo mój CD Sony potrzebował reanimacji a póki się zdecydowałem czy go naprawiać czy kupic cos nowego to minęło kilka miesięcy .... no i mogłem posłuchać szumiących i klikających (niestety 3/4 kolekcji załatwiłem sobie przez bliskość dużego Altusa) kaset z młodości - jakość może nie ta ale jaka muza! Od Sepultury i Death prze alice in chains do szant.
Pozdrawiam.

Wczoraj mój CD wrócił z naprawy - dzięki temu forum nie wyrzuciłem go na śmietnik mimo, że naprawa była droższa od tego ile cały jest wart. Deka sobie chyba też zostawię :)) :cool:
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam deka Sony TC-RX70 i zawsze sprawował się bez zarzutu (tak już chyba od 17 lat icon_smile.gif)
Psuł się CDek i to często.
Czy da sie tą starą wieżę Sony jeszcze jakoś podłączyć do nowego KD? Bo jestem na etapie "kupowania" KD i mam także ten dylemat i oczywiście który wybrać (Pioneer, Onkyo, Yamaha).
Pozdrawiam "kasetowców" i z tego co czytam też w większości Trójkowców.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..witam Kolegów, obecnych i nieobecnych

..od tygodnia jestem posiadaczem nagrywarki kaset. Nagrywam, z zadowalającą jakością.
Niesamowite uczucie.Przypominają się dawne lata i niezapomniany Mini Max w piątki o 18.oo . O ile dobrze pamiętam na trójce. Wszyscy moi koledzy zasiadali wtedy przy swoich radioodbiornikach. Było o czym rozmawiać przez następne dni...
Były tez kabarety m in. Ilustrowany Magazyn Rozrywki.. / nie wiem czy poprawnie zapamiętałem nazwę /w którym to Dziadek Jacek nieustannie próbował dostać się do słoika z konfiturami.. i wiele wiele innych produkcji. Antena tunera, jest dość prosta w swej konstrukcyj. Tak też, zanim zaczynam nagrywać muszę popracować z ustawieniem anteny, aby szumy zanikły. Zgrzytam zębami gdy sąsiad włączy wiertarkę... niezła zabawa.. Moje nagrywanie ma jeden cel podstawowy. Zachować ciekawe rozmowy z twórcami, nie koniecznie muzyki. A poza tym nieraz coś mi wpadnie w ucho, gdy nie znam wykonawcy ani tytułu. Nagranie pozwala na łatwiejsze wyszukanie pozycji w sklepie.

... kaseta, nostalgia, archiwizacja, ...
pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wyszukiwarce znalazłem fajną stronkę:
Minimax to audycja radiowa nadawana w Polskim Radiu od 1968 roku. Od września 1968 roku prowadzi ją Piotr Kaczkowski. Według badań z grudnia 2004, każdego programu słuchało średnio 550 000 osób.

20 marca 2008 roku minęło 45 lat odkąd Piotr Kaczkowski pracuje przy mikrofonie. Listy elektroniczne proszę kierować na adres: minimax@polskieradio.pl

Piotr Kaczkowski zaprasza
w niedzielę od 21:00 do 24:00, oraz
w czwartek na trzy godziny od 15:00 do 16:00 i od 22:00 do 24:00 w Programie III PR.
Od najbliższego poniedziałku Piotra Kaczkowskiego można będzie usłyszeć kilka minut po godzinie 10 rano. Audycja nosi tytuł "Jazda obowiązkowa" i będzie nadawana od poniedziałku do piątku. Słuchaczy zainteresowanych dodatkowymi informacjami zapraszamy do rejestracji na facebook.com i do grupy słuchaczy Minimax.

http://www.minimax.info/
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

take_death

Cytat

Czy da sie tą starą wieżę Sony jeszcze jakoś podłączyć do nowego KD? Bo jestem na etapie "kupowania" KD i mam także ten dylemat i oczywiście który wybrać (Pioneer, Onkyo, Yamaha).



Myśle, że z podłączeniem nie będzie problemu. Ale właściwie to w jakim celu chcesz to podłączyć. Musiałbyś napisać więcej o swojej koncepcji.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz
Dzięki za przypomnienie o Kaczkowskim i link do MiniMaxa.
No to chyba znowu zacznę szukać ciut lepszego tunera, bo z Markiem ostatnio sobie to odpuściliśmy - zgadnij, czemu ? icon_lol.gif
Jakoś człowiek się rozleniwia, gdy ma już jakiś tuner (wiadomo, kilka). Jutro się dorwę do kabla antenowego i pociągnę do tunera sygnał z kablówki.
Pewnie na razie bez nagrywania, ale chyba już niedługo...
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...audionet
.. dzięki za link do minimax.info
odjąłeś mi 30 lat Kolego icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
już wszedłem na stronę.. nawet zarejestrowałem sie w kawiarence słuchaczy Mini Maxu..
a co najprzyjemniejsze usłyszałem ponownie po 30 no może 20 latach sygnał startowy audycji Mini Max..
te same emocje... niesamowite..
proponuję kolegom szczególnie mojemu przyjacielowi.. zajrzeć na tę stronę...
Mini Max istnieje ...to nie bajka.. icon_biggrin.gif
Poza tym można słuchać on line z netu...

Cytat

..witam Kolegów, obecnych i nieobecnych
Były tez kabarety m in. Ilustrowany Magazyn Rozrywki.. / nie wiem czy poprawnie zapamiętałem nazwę /w którym to Dziadek Jacek nieustannie próbował dostać się do słoika z konfiturami.. i wiele wiele innych produkcji.


... myslałem, że któryś z kolegów mnie poprawi.. ale sam wpadłem na to, że popełniłem błąd..
Magazyn z Dziadkiem Jackiem miał oczywiście nazwę ITR...
"Ilustrowany Tygodnik Rozrywki"
..oczywista oczywistość..

pozdrawiam Edytowano przez RoRo
Bardzo proszę używać opcji "EDYTUJ" zamiast dodawać kolejny post jeden pod drugim...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Mam deka Sony TC-RX70 i zawsze sprawował się bez zarzutu (tak już chyba od 17 lat icon_smile.gif)
Czy da sie tą starą wieżę Sony jeszcze jakoś podłączyć do nowego KD? Bo jestem na etapie "kupowania" KD i mam także ten dylemat i oczywiście który wybrać (Pioneer, Onkyo, Yamaha).

Take_death
Jaki masz sprzęt poza TC-RX70 i ile możesz wydać na KD? Ile kolumn chcesz kupić 5 czy 5.1 czy tylko dokupisz 3 do już posiadanych?
A zastanawiałeś się nad amplitunerem KD SONY - pasowałby Ci do reszty...
Chcesz nowy sprzęt czy może być używany?
Pozdrawiam
PS. A tak najlepiej - to załóż nowy wątek w Kino Domowe icon_cool.gif i dopiero wtedy będziemy starali się pomóc Tobie, bo tutaj zrobi nam się zamieszanie...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz
Nie przejmuj się - też mógłbyś wylądować w podstawówce...
tylko miałbyś za sobą gruntowne nauczanie, jak powiedział ojcu uczeń powtarzający klasę icon_mrgreen.gif
Pozdrawiam
PS. A tak co by było zgodnie z tematem wątku - to podobnie jak Take_death też mam SONY TC-RX70. Ale niestety podobnie jak Twój AKAI jest na zsyłce w okolicach szafy - kaseta została w kieszeni, a z braku czasu inny SONY (czytaj: inne Soniaki) wylądował w systemie. A ten biedaczek czeka na moją aktywność już od roku icon_cry.gif Tak to jest, jak ma się "pewne" zapasy sprzętu z poprzednich zakupów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Mam deka Sony TC-RX70 i zawsze sprawował się bez zarzutu (tak już chyba od 17 lat icon_smile.gif)
Czy da sie tą starą wieżę Sony jeszcze jakoś podłączyć do nowego KD? Bo jestem na etapie "kupowania" KD i mam także ten dylemat i oczywiście który wybrać (Pioneer, Onkyo, Yamaha).

Take_death
Jaki masz sprzęt poza TC-RX70 i ile możesz wydać na KD? Ile kolumn chcesz kupić 5 czy 5.1 czy tylko dokupisz 3 do już posiadanych?
A zastanawiałeś się nad amplitunerem KD SONY - pasowałby Ci do reszty...
Chcesz nowy sprzęt czy może być używany?



Sorry za bałagan w wątkach. Na kinie Domowym założyłem już ten wątek i uzyskałem kilka odpowiedzi choć niewystarczające jak dla mnie.
A do tego TC-RX70 mam wzmacniacz F-117R, CD CDP 690 i dwie kolumny Alton 110.
Już zdecydowałem, ze kolumny zmieniam i kupię chyba Jamo 606, 5.1
Podłączenie do obecnej wieży - chodzi mi o to, zeby móc słuchać np. kaset, oraz czy ten sprzęt jest lepszy w stereo od np. Pioneera 917 czy Yamahy 661 lub 559, bo czytałem opinie, ze amplitutery nie będą tak dobre jak wzmacniacze (nawet stare) czy to prawda? A ampli potrzebny mi będzeigłównie do muzyki (80-20)
O ampach Sony słyszałem, ze nie są najlepsze choć rzeczywiście najlepiej by pasowało.

A co do MiniMaxa to słucham go jeśli mogę co tydzień już od dawna (może nie od tak dawna jak wy ale i to dobre:))
Min. Kaczkowski i cała Trójka kształtowali mój gust muzyczny a i teraz to główne źródło moich informacji i nowościach w muzyce. Wczoraj był genialny zespół Czesław Śpiewa - rewelka.
A tak w ogóle to radio jest cudowne i towarzyszy mi na codzień.
A co do dziadka Jacka to Rodzina Poszepszyńskich - dziś będę na pewno słuchał - "trzas prasak i po krzyku" icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z reguły w amplitunerach masz za słaby zasilacz,co sie raczej nie zdarza we wzmacniaczach stereo.Wydana kasa musi także starczyć na procesory dziesiątki wejść i wyjść ,kilka końcówek mocy ,tuner itp:więc aby cena nie była astronomiczna gdzie się da tnie się koszty.Niestety to sie musi w sumie odbić na dźwięku.Nie można też pominąć wzajemnych zakłóceń tych wszystkich układów.A więc wzmacniacz stereo musi grac lepiej od KD.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...