Skocz do zawartości

Czy ktoś jeszcze nagrywa kasety


Recommended Posts

belfer54
najgorsze jest to, że w dobie kaset magnetofonowych słuchałem zupełnie innego rodzaju muzyki, jakieś 5 lat temu wziołem cała sterte kaset i poprostu pooszedłem i zostawilem na rogu smietnika..tak zakończyłem moja historie kaseciaka, był to czas gdzie zmieniłem też sprzęt i zupełnie przesiadłem się na płyty CD...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 124
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

belfer54
powiem tak.. z jednej strony wygoda CD lub tym bardziej plikach muzycznych od mp3..flac..nagrywanych na DVD.. ii inne..po prostu..wygrała..
czy żal?
hmmmm... po prostu nie miałem chyba jakiś fajnych kaset, graciarni nie lubiłem nigdy icon_wink.gif
ale ni eukrywam jak trafie jakis b.dobry deck to znając życie kupię bo może kiedyś będzia mił ktoś kasete...zawsze mozna w taki sposob pokazać, ze kaseciak też potrafi icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A wracając do magnetofonów to mnie znowu coś bierze i zaczynam szukać. Teraz poluję na m.in. AKAI GX95 lub GX75, ew. Pioneera CT 939 lub coś z tej serii tzn. 9x

Belfer54
No ja może się jeszcze skuszę na GX65, bo w znalezienie 75 i 95 w rozsądnej cenie to ja nie wierzę icon_cry.gif
Z modeli które mnie korcą, to mamy parę Soniaków serii ES i QS z końcówki lat 90-tych, JVC z serii SuperDigifine, o Pioneerach już mówiłeś więc może jakiś wysoki Kendwood, Yamaha lub Teac???
Pozdrawiam
PS. Ale jest coś w porządnych deckach i w taśmie metalowej lub chromowej, nieprawdaż??? icon_lol.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audionet
a może jednak spróbowałbyś jednak naprawić magnetofon. Taki zacny sprzęt, że aż szkoda.
Ja już pisałem co mi chodzi po głowie. Najlepiej jakby wpadł mi w ręce jakiś Nakamichi, ale ceny na rynku wtórnym chore. Sądzę, że jednak zatrzyma się na jakimś Pioneerze, Akai lub Onkyo a może Optonica 9100 wpadnie w ręce.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słucham kaset nadal mam całą ścianke w pokoju kolekcja 400 MC.Słucham na słuchawkach.Są decki które nawet ze starych zdartych kaset z epoki prl-u wycisną dobry dźwięk.Bardzo lubie analog raczej zbieram stare taśmy niż nagrywam.Jestem kolekcjonerem takich starych kaset.Słucham na starym Pioneerze widocznym poniżej
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuńczyk
Ładny ten Twój Pioneer 959, przypomniałeś Belfrowi54 czego ma szukać icon_cool.gif

Cytat

Mam na oku ciekawy MD Yamahy MDX-596.Tylko się zastanawiam czy warto się pakować w ten format?

Devil
Bardzo fajna jest zabawa z MD, masz m.in. możliwość przypisywania nazw utworom i całej kasecie, możesz usuwać utwory w środku dyskietki i potem dogrywać, a symbol wskazuje na niezły model Yamy.
A Ty chyba zacząłeś dokupywać kolejne komponenty Yamahy do swojego systemu - więc jeśli cena tego MD jest rozsądna to polecam icon_cool.gif
Na dyskietkach MD (są długości do 80min) też nie zbankrutujesz...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz większy mam orzech do zgryzienia. Upatrzyłem parę modeli Pioneera m.in. CT939, oraz AKAI GX75. Mimo wszystko ciągnie mnie jednak w kierunku Sony.

Na sąsiednim forum jest wspaniały wątek. Nawiasem mówiąc nikt tam nie dziwi się, że ktoś słucha magnetofonu i nadal nagrywa kasety. Marzy mi sie aby i u nas można było rzeczowo pogadać na ten temat i wymienić poglądy.
Jak każde hobby i to nasze ma różne odcienie i wymaga wyrzeczeń i tym bardziej powinniśmy być dla siebie wyrozumiali i dzielić sie swoimi doświadczeniami aby inni mogli z tego źródła czerpać informacje.

Przepraszam za off topic.

Tuńczyk napisz, czy to Twój jedyny magnetofon i jak oceniasz go w porównaniu z innymi modelami firmy Pionner.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Devil
Na wysoką cenę nic nie poradzę ... - ile Ci zaproponowano jeśli można wiedzieć?
Tylko koniecznie sprawdź przed zakupem czy prawidłowo nagrywa, bo jest na rynku używek sporo wyeksploatowanych egzemplarzy które tylko odtwarzają, a głowica nagrywającą jest uszkodzona icon_sad.gif
Zazwyczaj sprzedający dorzucają parę dyskietek MD by można było sie pobawić sprzętem.
Co do cen - sprawne firmowe egzemplarze różnych firm z funkcją nagrywania (bo są też same odtwarzacze) zaczynają sie od 200zł. Największy wybór jest wśród SONY (jak mam właśnie tej firmy - i co ciekawe pilot do MD ma też sekcję do obsługi CD).
Pozdrawiam - powodzenia - i dobej ceny życzę!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem MD i kilkadziesiąt płytek ,sprzedałem a zostawiłem sobie magnetofon kasetowy ,brzmi bardziej
przyjemnie ,analogowo.
Jak będe chciał sobie coś skopiowac to zrobię to na kompie,wygodniej i jakośc lepsza.
MD ma jedna niezaprzeczalną przewagę nad kaseciakiem, obsługę i możliwość "obróbki" materiału
ale to było kiedyś, teraz komp rulez.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Devil
Wydaje mi się, że 600zł to jednak za dużo (nawet, jeżeli sprzęt jest w idealnym stanie). Chyba lepiej kupić coś za max. 300zł (innej firmy lub nawet prostszy model) i to już z dyskietkami MD, a pozostałe pieniądze przeznaczyć np. na kable.
No chyba że nie masz co zrobić z pieniędzmi icon_rolleyes.gif

Generalnie - MD jest fajną zabawką, ale w obecnych czasach jest to jednak zabawka. Inaczej jest gdy już ją masz od kilku lat, a inna sprawa gdy trzeba jednak wydać na to parę stów...
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...