Skocz do zawartości

Bose Acoustimass 6 - awaria satelitek -co teraz?


mkzord

Recommended Posts

Witam.Jestem nowy na forum, pozostaje mi tylko się przywitać(wiem jak trwoga to do ...audio.com.pl icon_biggrin.gif)
Jestem w kropce i nie wiem kompletnie co zrobić.Posiadam Bose acoustimass 6 series III, awarii uległy 2 satelitki. Ciężko dostać te satelitki...Te 3 co są sprawne wykorzystałbym chyba w ten sposób, iż jedna byłaby centralna i dwie jako tylnie. Teraz co zrobić z przednimi?czy można je zastąpić jakimiś innymi?Podłączyć je pod moduł w kolumnie basowej czy bezpośrednio do amplitunera?
Posiadam też wzmacniacz Sony TA-F 530ES(grał wcześniej z Wharfedale 8.3).
Nie wiem kompletnie co zrobić...Kupić jakieś kolumny co by pasowały i do kina domowego i zostawić ten wzmacniacz do stereo?Czy sprzedać ten wzmacniacz?Co jeśli chodzi o jakość dźwięku?Macie jakieś rady?Jeżeli nie sprzedam wzmacniacza to budżet na kolumny w tej chwili mam około 400zł, po sprzedaży pewnie coś około 900.
Zależy mi na kinie domowym, jednak...Co do klasy dźwięku, myślę, iż TA-F 530 ES i jakieś kolumny 2.0(z klasy WF 8.3) zagrały by lepiej od tych Bose. Da się to wszystko jakoś pogodzić.Proszę o wyrozumiałość i propozycje
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatanawiam się też nad kolumnami podłogowymi dobrej jakości(Dali 106) do tego zestawu jednak czy da się to wszystko jakoś zegrać i wysterować?
Wraz z posiadanym wzmacniaczem TA-F 530ES uzyskałbym dobry dźwięk stereo jednak zależy mi także na kinie domowym.
Satelitki Bose może dostałbym w okolicy 300zł(z innego modelu, nie wiem czy to byłby dobry wybór).
Jakieś rady?
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli uda Ci się kupić parę satelit BOSE o podobnym pasmie jak Twoje uszkodzone, to taki zakup ma sens.
Dajesz wtedy jednolite (czytaj: ocalone) 3 sztuki na przód (lewy i prawy kanał oraz centralny), a nowy zakup na tył.
Większość sygnału idzie na przód, stąd tylne głośniki w 5.0/5.1 zawsze są mniej ważne od tych przednich...

Poza tym - możesz dać do naprawy te głośniczki (warsztaty np. wymieniają zawieszenie lub przewijają uzwojenie), wyjdzie taniej i powinno się udać przywrócić je do pełnej sprawności. Oczywiście pod warunkiem, że uda się jakoś inteligentnie rozkręcić uszkodzoną parę.
Co konkretnie w nich poszło?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...