Skocz do zawartości

jaki amplituner do Pioneer S-H310V-W?


cyvil

Recommended Posts

Witam wszystkich!
Mam mały problem odnośnie doboru amplitunera do głośników Pioneer S-H310V-W (100W, 90dB, 8ohm, ) oraz kabli do podłączenia tego zestawu.
Znalazłem taki aplituner Pioneer 7.1 receiver VSX-923-K (jest wlasnie w promocji dlatego zwrocilem uwage icon_smile.gif )
Cena za ten model to ok 1200 zl, zastanawiam sie czy jest cos w tej cenie lepszego odpowiedniego do tych
kolumn, nie znam się za bardzo na sprzęcie audio dlatego potrzebuje pomocy
mam salon 32 m.2

Z góry dzięki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz tych głośników 7 ( bo amplituner 7.1) to pewnie tak, bo to najwyższy model z serii vsx i w promocji, więc dobra oferta. Natomiast jeśli masz tych kolumn 5, to spokojnie kup model serii 8, czy 5 lub 4 bo i tak kolumny będą słabym ogniwem systemu, a nie amplituner, nawet serii 4.
Co do kabli i jakich, to nikt nie wywróży co chcesz z czym połączyć bo nie napisałeś, z pewnością kabel głośnikowy się przyda .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwrociłem uwagę na ten model bo jest w promocji, nie wyklyczam że w przyszłości chciałbym wymienić owe kolumny ( te o których wspomniałem Pionieery w liczbie 2)
lub rozbudować zestaw o kilka innych głośników.

Będe używał tego do słuchania muzyki , raczej bardzo żadko do filmów.

Chyba że coś innego polecicie do tych kolumn?

Jeszcze jedno pytanie, mam dość duży salon 32m2 w kształcie L, jak najlepiej rozmieścić te kolumny aby wydobyć z nich dobry dźwięk.?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jeszcze, czy bierzesz pod uwagę zakup sprzętu z drugiej ręki. Wspomniałem o tym wcześniej, ale nic nie napisałeś na ten temat.
Ogólnie, chodzi o to, że w cenie nowego, kupiłbyś dużo lepszy wzmacniacz używany. Co o tym myślisz ?
Kolejna sprawa, to lepiej kupić wzmacniacz i osobno tuner. Ceny tunerów nie są zabójcze. A warto zainwestować w lepszy wzmacniacz. Szczególnie, jeżeli w niedalekiej przyszłości, myślisz o wymianie kolumn na lepsze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Napisz jeszcze, czy bierzesz pod uwagę zakup sprzętu z drugiej ręki?Kolejna sprawa, to lepiej kupić wzmacniacz i osobno tuner. Ceny tunerów nie są zabójcze. A warto zainwestować w lepszy wzmacniacz. Szczególnie, jeżeli w niedalekiej przyszłości, myślisz o wymianie kolumn na lepsze.



Witaj,
Używka raczej nie wchodzi w grę, jeśli chodzi o wymianę w przyszłości sprzętu to tak jak pisałem chciałbym wtedy użyć tego ampli do rozbudowy pod system 7, 1.
Teraz bardziej się zastanawiam czy ten ampli wystarczy do tych kolumn i z drugiej strony czy nie bedzie zbyt mocny? (Myślę tutaj o przypadkowym zbyt silnym przekręceniu gałką mocy w efekcie popsuciu głośników)

Co o tym myślisz zieluwid?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O godz. 17 piszesz że zestaw do muzyki, a o 22 że rozbudujesz do 7.1. Z miłośnika muzyki , zmieniłeś się , planujesz, w kinomaniaka.
Amplituner kina domowego naprawdę średnio nadaje się do dobrego, wiernego odtwarzania muzyki. Masz tam kilkanaście końcówek mocy (7.1) masę dodatków cyfrowych i wejść, a sprzęt w cenie wzmacniacza z dwoma kanałami, czy amplitunera stereo- dlaczego ?
Inna sprawa to kolumny do stereo jak poszukasz to kupisz używane dobrze grające ok 1500zł, a za zestaw 7.1 będziesz musiał zapłacić duuużo więcej bo taki za 1500zł z marketu w muzyce będzie bardzo słaby.
Przecież do wzmacniacza stereo też podepniesz np. blurya, dvd i nagłośnisz sobie film.
Poczytaj co napisał Pablo1964 i zdecyduj czego potrzebujesz, ile filmów dziennie oglądasz, a ile muzyki leci w trakcie domowych zajęć .
Co do mocy amplitunerów KD to w większości wypadków moce są przesadzone . Inna sprawa że lepiej mieć mocny wzmacniacz niż słaby, bo mocniejszy najczęściej gra lepiej, lepiej radzi sobie z dolnym pasmem, a słabym czasem łatwiej uszkodzić kolumny. Mocnego np. 100W słuchasz sobie powiedzmy na 30 % możliwości, a 20W na full i wtedy wysyła już sporo zniekształceń które to palą np. głośnik wysoko tonowy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...