Skocz do zawartości

Stereo dla początkującego - Auna AV2-CD509 + AV2-CD508 warto ? Jakie kolumny


ogy85

Recommended Posts

Witam
Czy zestaw jak w temacie warty jest uwagi ? Nie mam jakiś dużych wymagań; słucham głównie akust. jazzu trochę klasyki, muzyka świata.
Nie mam możliwości odsłuchu, może ktoś porównać jakość dźwięku do gotowych zestawaów mini/midi w cenie do 1500zl. ? Prosiłbym też o jakąś sugestie dot. kolumn. Pokój o pow. 24m2
Z góry dzięki za pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli planujesz 1500zł to nie kupuj zestawu chińskiej auny która kosztuje 400-600zł. Wzmacniacz 600W... i wadze 3 kg i koniec danych technicznych producenta, a cena na aukcji 119 zł http://allegro.pl/wzmacniacz-hifi-auna-av2...4195350732.html, tu chyba nawet argument nowego sprzętu z gwarancją odpada, bo gdzie serwis? , typowa jednorazówka .
Przy takiej muzyce wypada kupić z głową, aby mieć frajdę z słuchania.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A czy nie lepiej byłoby zainwestować w klasyczny odtwarzacz ?
Masz jakikolwiek inny element zestawu, wzmacniacz ? Może zastanowisz się nad sprzętem z drugiej ręki, o niebo lepiej wyjdziesz na tym brzmieniowo. Warto to rozważyć.
Co do kolumn, to potrzeba trochę więcej informacji na temat Twoich upodobań brzmieniowych, aby rzetelnie doradzić.
Może przeczytaj sobie ta zakładkę i podaj jak najwięcej informacji :
http://forum.audio.com.pl/Pierwsze-posty-i...-to-t35663.html
[ Pierwsze posty - i nie tylko to!, Czyli jak pisać i korzystać z Forum, by wszyscy byli zadowoleni. ]

I przemyśl poważnie zakup sprzętu używanego. W Twoich typach już widziałbym np. Musical Fidelity E10, który jest świetnie grającym wzmacniaczem. Oryginalnym w swoim wyglądzie i mieściłby się w budżecie, gdyby jeszcze dodać kolumny i cd za ogół 1500 zł.


Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkreślę ( możecie się śmieć icon_smile.gif ) nie mam wielkich wymagań. Są one pewnie z punktu widzenia kogoś osłuchanego baaardzo niewielkie. Właściwie to szukałem taniego odtw. cd z odczytem mp3 i wpadlem na ten wazmacniacz. Przeczytałem ten test - http://www.tnt-audio.com/ampli/auna_av2_e.html Z niego wywnioskowałem ( być może mylnie ) że zagrać to powinno dużo lepiej niż pseudo wieża za kilkaset zł. W teście autor łączy ten wzmacniacz z przyzwoitej klasy monitorami z niezłym skutkiem. Jeśli bym przyoszczędził tu to na kolumny mógłbym przeznaczyć ok. 1000. Wstępnie zdążyłem się zorientować że można nabyć nowe Tonsile premium bądź Pylon pearl. Wiem, nie słyszeliście to trudno to porównywać , ale autor zestwia ten wzmacniacz z NAD 3120.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że już jesteś raczej zdecydowany.
Jeżeli chodzi o kolumny, też nie za ciekawie się to zapowiada, można lepiej. Ale jak uważasz.
Do każdego wzmacniacza możesz podłączyć inne źródło, cd, tuner, odtwarzacz mp3, więc to nie problem. Ja bym poszedł w tą stronę. Nadal podtrzymuje to co pisałem wcześniej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowany - nie. Pisałem o wstępnym rozeznaniu. Wspomniany przez Ciebie Musical Fidelity E10 jest słabo dostępny jak widzę na aukcjach. Pamiętaj że nie mam wiedzy, która pozwalałaby względnie bezpiecznie kupić używkę ( nie jestem na nie, ale np. nie wiem na co zwrócić uwagę przy sprzęcie używanym ) Nie przeceniaj moich potrzeb/możliwości icon_smile.gif te kolumny zbierają sporo b. pozytywnych opinii.
Podrzućcie jakieś propozycje - wzmac/cd/kolumny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wspomniany przez Ciebie Musical Fidelity E10 jest słabo dostępny jak widzę na aukcjach. Pamiętaj że nie mam wiedzy, nie wiem na co zwrócić uwagę przy sprzęcie używanym )


Na używaną markę i model się poluje, dziś nie ma , za tydzień jest, może za trzy-cierpliwość popłaca, cena za oryginalność i klasę w dźwięku. Jak kupujesz nowy i masz w mieście salony , to rezerwujesz np. 3 popołudnia na odsłuchy i wybierasz co Ci odpowiada. Zestaw czy za 1 tys czy za 8 tys to nie ciastko i jak nie będzie dobre to jutro kupisz inne gdzieś indziej.
Na co zwrõcić uwagę, czy ogõlnie zadbany i czy od osoby prywatnej- z jej zestawu domowego, a nie od handarza co zwozi na tony przyczepą z wystawek po europie( choć można owszem trafić) i pisze :stan idealny , tylko parę wgnieceń( wypadły na zakręcie na A4) reszty nie mam jak sprawdzić, ale dioda power świeci icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, jak pisali koledzy. Audio, to nie torba śliwek. Warto poświęcić trochę uwagi by znaleźć coś porządnego.
Nie kupuj byle czego. Szczególnie jeśli słuchasz takiej muzyki. Bo to znaczy, że masz ponadprzeciętną wrażliwość. I choć piszesz, że Twoje wymagania nie są wysokie, to myśle, że jednak powinieneś swoją muzykę uczcić dobrej klasy sprzętem. Najlepszym na jaki Cię stać. Byle zestaw to każdy głupi może kupić. A taki dobrze grający warto skompletować to Twojej muzyki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że trochę za małe, choć dużo zależy od Twoich wymagań. Jeśli dźwięk może być delikatniejszy, nie oczekujesz dużych jego natężeń a niskie tony wolisz szybsze i bardziej rytmiczne niż duże, mocne i napompowane, to mogą być. Z tym, że Eltaxy i Tannoye, to nieco inna szkoła brzmienia. Ja propnowałbym np. większe, neutralnie i świetnie grające kolumny podstawkowe Grundig BX-2000, brzmieniowo bardziej uniwersalne od powyższych ale przede wszystkim dające dużo lepszą jakość dźwięku. Oczywiście zależy też do czego je podłączysz.
Naprawdę chcesz kupić Aunę?
Oprócz tego, że jednorazówka, to jak się mówi: "jeśli coś jest do wszystkiego, to na ogół do niczego"
Lepiej rozejrzyj się za używanym wzmacniaczem i CD. Oczywiście z naszą pomocą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...