Skocz do zawartości

Panasonic SC-PMX5EG-S


d_omin

Recommended Posts

Cześć,

To mój pierwszy post więc wybaczcie jeśli coś napisze nie tak. Chciałbym prosić o pomoc przy wyborze sprzętu audio. Aktualnie mam starą wieżę Sony (chyba z 13 lat ma) ale niestety zaczyna dogorywać więc szukam jakiegoś zastępstwa. Szukany sprzęt będzie wykorzystywany tylko i wyłącznie do odtwarzania płyt CD i słuchania radia. Dobrze jeśli będzie potrafił odtworzyć mp3 ale nie jest to wymóg. Do nagłośnienia powierzchnia ok 20m2. Nie jestem audiofilem więc nie wymagam jakieś super jakości. Czy przy tych wymaganiach znajdę coś używanego do 1000 zł. czy lepiej brać tytułowego Panasonica? Czytałem wiele dobrego o tym sprzęcie ale z informacji wyczytanych na tym forum wnioskuję że za tą samą cenę można kupić używkę lepiej i na pewno dłużej grającą.

Pozdrawiam,
d_omin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że znajdziesz coś lepszego. 1kzł to nie super budżet, ale da się skompletować przyzwoicie grający zestaw. Lepszy niż jakieś Panasoniki icon_confused.gif
Myślę, ze jakieś 200zł na odtwarzacz CD, 300 na wzmacniacz i 500na kolumny. Do odtwarzania mp3 użyjesz komputera. To chyba najrozsądniejsza opcja jeśli idzie o jakość dźwięku.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam.

I bardzo dobrze wyczytałeś. Polecałbym ci zainwestować w zestaw stereo z drugiej ręki. Zagra dużo lepiej, niż jakaś mini wieża, bez porównania.
Napisz tylko, jakie masz wymagania co do tego zestawu ? Mniej więcej, jakie lubisz brzmienie, cieplejsze, chłodniejsze ? Jakiej muzyki słuchasz ?



Generalnie słucham rocka (gł. polskiego i brytyjskiego), muzyki filmowej i alternatywnej, czasami jakiś jazz. Co do brzmienia to nie zastanawiałem się nigdy nad tym icon_smile.gif
Co co wymagań to nie mam jakiś szczególnych "życzeń" zależy mi przede wszystkim na tym aby sprzęt grał w miarę możliwości czysto i nie zajmował zbyt dużo miejsca (żona będzie mnie męczyć). Nie planuje podłączać żadnego kina domowego ani zewnętrznych odtwarzaczy. Zestaw tylko do słuchania CD i radia.

Na co zwracać uwagę szukając poszczególnych elementów zestawu? Jestem naprawę zielony i nie wiem od czego zacząć.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propozycje Zieluwida bardzo fajne.
IQ, tych konkretnie nie znam. Ale firma dobra i słyszałem niewiele źle zaimplementowanych głośników Vify. Powinno dobrze grać. Do tego jakiś uniwersalnie grający wzmacniacz. Może być z nutką ocieplenia (NAD, Musical Fidelity, Kenwood, TEAC, Luxman od modelu 4xx).
Tannoy zdecydowanie potrzebuje kopa i trochę jaśniejszego, może nawet chłodniejszego wzmacniacza by dobrze zagrał. Raczej jakiś Rotel albo ostatecznie Onkyo, czy Denon od modelu 6xx.
Arcus bardzo fajnie, energetycznie gra. Tu też raczej cieplejsze wzmacniacze.
AE podobnie. Dobra przestrzenność, przejrzystość, ale delikatniejsze niskie tony. Tu wzmacniacz o zdecydowanie pogrubionych niskich tonach.
A ja dodam proponowane także w innym wątku bardzo uniwersalne spore monitory Grundig BX-2000. Bardzo wszechstronne i chyba lepsze od powyższych. Słucha na nich jeden z naszych forumowiczów. Z tego co wiem jest bardzo zadowolony a słyszał sporo, bo jest czynnym muzykiem.
I na koniec pytanie. Jeśli zestaw nie musi być sterowny pilotem/pilotami, to jest możliwość złożenia bardzo fajnie grającego systemu,
gdzie Panasonic będzie musiał się schować ze wstydu.
Jeśli tak, to niezły tuner radiowy można kupić za 40-80zł.
A da się w razie czego nieco przekroczyć budżet 1000zł? Czasem naprawdę warto dać te 100 czy 200zł więcej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Propozycje Zieluwida bardzo fajne.
I na koniec pytanie. Jeśli zestaw nie musi być sterowny pilotem/pilotami, to jest możliwość złożenia bardzo fajnie grającego systemu,
gdzie Panasonic będzie musiał się schować ze wstydu.
A da się w razie czego nieco przekroczyć budżet 1000zł? Czasem naprawdę warto dać te 100 czy 200zł więcej.


Już nie będę się rozdrabniał i odpowiem zbiorczo. Myślę że sterowanie pilotem raczej wskazane. Kiedyś może to była wygoda i luksus ale dzisiaj myślę że to standard. Co do budżetu to oczywiście dorzucenie 10-15% jest możliwie jeśli trafi się okazja.

Szukałem tych głośników i najbardziej dostępny z 2 ręki jest chyba Tannoy, z pozostałymi jest już gorzej.


Cytat

Jeżeli się na coś zdecydujesz, to daj znać. Wtedy poszukamy do wybranych przez Ciebie kolumn, odpowiedniego wzmacniacza. A jak sie trafi coś ciekawego, to zawsze warto dołożyć te parę dyszek, na dłuższą metę to się opłaca.



Ok poszukam jeszcze tych kolumn z innych źródeł, ale załóżmy że wezmę te Arcusy (wydają się być w najlepszym stanie cena chyba też ok) i co dalej proponujecie?

A czym różnią się Tannoy M2 od 2.5 i czy zamiast tunera i wzmacniacza nie lepiej wziąć jakiś amplituner?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą być Arcusy lecz jeśli chcesz lepszego wypełnienia pomieszczenia dźwiękiem i niżej schodzących niskich tonów może być Grundig BX-2000. Jak się zdecydujesz na kolumny pomyślimy jaki by do nich wybrać wzmacniacz.
Tannoy M2 i M2.5 różnią się nieznacznie. Trochę budową i co za tym idzie trochę dźwiękiem. M2 grają jak dla mnie subiektywnie przyjemniej.
Cytat

czy zamiast tunera i wzmacniacza nie lepiej wziąć jakiś amplituner?


Moim zdaniem nie jest lepiej. Wzmacniacze na ogół grają lepiej i jest ich większy wybór.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogłoszeniach są bardzo fajne kolumny GRUNDIG BOX 2000 za 500zł,
http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/25/165807.php
dobrze się powinny nadać na Twoje 20m^2.

A do tego można dorwać CDka za 150-200 zł, a za resztę wzmacniacz czy amplituner...
W miarę niezły SONY FB-940QS jest z pilotem za 470zł
http://allegro.pl/wzmacniacz-stereo-sony-t...4343194963.html

słabszy JVC AX-R562 z możliwością sterowania pilotem (brak w zestawie trzeba kupić coś używanego lub, np. uniwersalny) za 220zł
http://allegro.pl/wzmacniacz-jvc-ax-r562-i4327432639.html

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waga, także świadczy dobrze o wzmacniaczu. Nie rozumiem, o co chodzi dokładnie z Twoją obawą odnośnie rozmiarów zestawu. Czyżby brakowało miejsca u Ciebie , aby postawić system ? Z tym musisz się liczyć. To porządny skłąd klocków, które mają zagrać dużo lepiej, niż niewielki plastikowy systemik mini wierzy. Elementy mogą stać w kolumnie, więc będzie się to szerokościowo, klasyfikować podobnie do takiego gotowego zestawu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

W ogłoszeniach są bardzo fajne kolumny GRUNDIG BOX 2000 za 500zł,
http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/25/165807.php
dobrze się powinny nadać na Twoje 20m^2.



Te Grundigi niestety za duże, musiałyby stać na podlodze na co nie mam miejsca.

Cytat

Waga, także świadczy dobrze o wzmacniaczu. Nie rozumiem, o co chodzi dokładnie z Twoją obawą odnośnie rozmiarów zestawu. Czyżby brakowało miejsca u Ciebie , aby postawić system



Chodzi głównie o to że taki sprzęt potrzebuje trochę miejsca. Kolumny żeby dobrze zagrać muszą być odpowiednio ustawione najlepiej na standach, nie moga stać zaraz kolo klocków jak sie najczesciej widuje przy gotowcach. Ja w chwili obecnej nie mogę dokładać nic na podłogę kolumn/standów (mam małe dziecko). Kupować sprzet żeby wykorzystywać % z jego możliwości jest trochę bez sensu. Chyba sie wstrzymam i zaczekam aż będę miał warunki. Poza tym widzę że cenowo to jednak wyjdzie powyżej 1000 zl. Zastanowię się jeszcze. Mimo wszystko dzięki za pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym zestawem, który Ci podałem na PW na pewno nie wyjdzie powyżej 1000zł. A kolumny rzeczywiście możesz kupić mniejsze, nawet któreś z linków powyżej, skoro masz taką sytuację.
Albo te Fine Artsy http://allegro.pl/fine-arts-klasa-w-sobie-...4348746721.html
Są mniejsze i na pewno brzmieniowo będą pasowały do zestawu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie będzie wysokiej licytacji a może nikt już nie zalicytuje. Warto powalczyć, bo to fajny i niedrogi zestaw.
Kolumny powinny być dość uniwersalne, przejrzyste.
Pasowały będą zarówno Arcusy jak i Fine Artsy, bo są dość szybkie i przejrzyste. Tannoye jak wcześniej pisałem, to trochę niższa liga i nie bardzo się chyba zgrają ze wzmacniaczem V 1. Może wyjść "klucha". Chyba, że lubisz wyraźnie ocieplone brzmienie z trochę napompowanymi, choć niezbyt szybkimi niskimi tonami?
Rozejrzę się jeszcze za ciekawymi monitorami i niebawem Ci tu wkleję linki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw FA obserwuj, ewentualnie zalicytuj, jak jesteś zainteresowany, warto. Reszta jak pisałem wcześniej, a może jeszcze na tym korzystnie wyjdziesz na przyszłość.
Ja skoncentrowałbym się na tych Arcusach. Powinny nieźle się zgrać z FA, a do tego są w bardzo ładnym stanie. Nie wiem, czy zwracasz na to uwagę. Dla mnie to bardzo istotna sprawa, jeżeli chodzi o sprzęt.
A jeżeli technicznie, wszystko jest jak piszą sprzedający, to i wizualnie komplet zapowiada się koncertowo icon_smile.gif.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...