Skocz do zawartości

Jaki equalizer?


Listonosz

Recommended Posts

Dwa equalizery? Oj coś chyba nie w porządku z Twoim systemem albo czas do laryngologa. Poważnie.
Porządnie zestrojony system nie potrzebuje korektora. To jest zbędne urządzenie a nawet działa degradująco na dźwięk.
Wiele osób w tym ja nie używa nawet regulatorów barwy dźwięku (bass, treble) we wzmacniaczu. A wiele wzmacniaczy ich po prostu nie ma. Widziałeś w jakimś nowym zestawie korektor? To była chwilowa moda w audio, spowodowana w dużej mierze graniem z byle jakich taśm na byle jakich magnetofonach.
Pamiętaj, ze każdy dodatkowy element w torze audio wprowadza dodatkowe szumy i zniekształcenia. Na ogół spłaszcza też dynamikę oraz scenę stereo. Dlatego popularnie nazywany jest "psujem".
Opisz jaki masz zestaw, czego słuchasz, jakie masz preferencje brzmieniowe, bo nie tędy droga. Yamaha A-S500, to pzrecież całkiem przyzwoity wzmacniacz. Może jakieś lipne kolumny, źródło dźwięku albo kable?
A najlepiej przeczytaj to:
http://forum.audio.com.pl/Pierwsze-posty-i...-to-t35663.html
I napisz jak najwięcej zgodnie z tym o czym tam mowa.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz przyzwoity wzmacniacz, a co najważniejsze z dużymi możliwościami korekcji, mam na myśli nie tylko spore widełki basu i wysokich ale płynny loudness, który ma duuże możliwości korygowania nawet "naturalnie brzmiących kolumn ".
Swojego problemu z dziwnymi głośnikami nie rozwiążesz w ten sposób że niskie grają na tych, a wysokie na innych. Głośniki muszą być w jednej skrzyni, z tą samą zwrotnicą, pewnie tamte są inaczej strojone inne odcięcia pasma i czegoś Ci brakuje i dalej będzie.
Ta yamaha ma możliwości i zasługuje na dobre kolumny, ale jedną sprawną parę, nie zestaw czegoś . Awarię się naprawia, choroby się leczy, nie maskuje bo do niczego to nie prowadzi.
Brakuje jeszcze najnowocześniejszego Technics SH-GE70, sporo może i jaki ładny mimo lat icon_smile.gif jak napisał f1angel lata 80 i 90 minęły kasety też i oczekuj od siebie lepszej jakości niż psuja korektor, wzmacniacz masz już .

Kolejne korektory spowodować mogą dalsze spalenia głośników bo podbijają ok 12 dB .
Rozumiem że ktoś lubi dużo niskich tonów, czy wysokich i kręci i popada w skrajności. Jednak nie widziałem miłośnika np. koloru czerwonego, czy niebieskiego, który w związku z tym tak ustawił sobie tv led czy plazmę( mimo że można w menu), aby wszystko było in blue jak na filmie avatar, czy smerfy, bo słusznie by stwierdził że to nienaturalne.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany icon_smile.gif, Wystarczyło troche się pobawić w eq na pc i wybrałem ten wvq-600pro a jak działa ten loudness ? bo w tym to nie jest przycisk tylko potencjometr i jak zmiejszam bo pisze flat i -30db to jak biore w stronę 30db to srednie się sciszają ale za to wysokie i bassy są podbite.

Wybaczcie że tak piszę bez zrozumienia ale powiem tylko że nie mieszkam w PL.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To loudness regulowany, w sumie fajnie bo można zdecydować ile zniekształcisz sobie muzykę... lub czasem "poprawisz brzmienie" gorzej nagranej płyty. Na flat -30 jest wyłączony , natomiast odkręcając w kierunku + 30 dB powodujesz że niskie tony-bas ( ale nie najniższe bo ok 100Hz ) i wysokie ( ale nie najwyższe bo ok 10 000Hz ) są podbite, grają mocniej .Tony średnie nie grają wtedy ciszej po prostu są przykryte basem i wysokimi i np. słabiej słychać wokale artystów i robi się efekt disco icon_wink.gif .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem odpisać Ci wcześniej, ale nie mogłem.
Posłuchaj, nie możesz tak krzyżować kolumn. One mogą różnić się impedancją, sprawdź, jakie kolumny przyjmuje wzmacniacz, a jaka jest podana na kolumnach.
Kolumny powinny być podpięte dwie, jedna para.
To fajny wzmacniacz i należałoby uzupełnić go o lepsze kolumny. A co do porysowań, to czym Ci porysował ? W sensie, uszkodził lakier pokrywy, czymś ostrym ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. W takim razie zostaje Ci pomalować pokrywę. W zależności jak bardzo zależy Ci na efekcie estetycznym, możesz to zrobić sam, lub trochę większym kosztem oddać do malowania proszkowego. Ja w jednym ze swoich wzmacniaczy malowałem sam, a potem docierałem, żeby wyglądała jak oryginalnie malowana.
Może jakąś fotkę wrzucisz ? Bardzo to porysowane ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz fotki.

http://www21.zippyshare.com/v/89216075/file.html

http://www21.zippyshare.com/v/16452363/file.html

http://www71.zippyshare.com/v/507394/file.html Mam na HIGH ustawione bo jak pisałem Sony to 8Ohm a asw to 4Ohm przepraszam za tamte 4-8 oni mają 4Ohm.

http://www71.zippyshare.com/v/49827434/file.html Do czego to Power Management ???
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...