Skocz do zawartości

HT-D5530 - Które głośniki do kina domowego


sankisiu

Recommended Posts

Witam
Mam kino domowe samsung HT-D5530 takie jak pod tym linkiem http://www.neo24.pl/?p=samsung_ht_d_5530 .
Kupiłem głośniki do komputera LOGITECH Z-5500 http://www.vobis.pl/glosniki-logitech-z-55...t-2-844574.html .
Do głośników LOGITECH Z-5500 można podłączyć kilka źródeł dźwięku, więc pomyślałem że zamiast rozstawiania w salonie dwóch kompletów głośników podłącze DVD i PC pod głośniki LOGITECH Z-5500.
Nie wiem tylko który zestaw głośników jest lepszy , czy te oryginalne z DVD HT-D5530 czy logitech Z-5500.
Który zestaw będzie grał w surround 5.1 głośniej i czyściej ? ,które głośniki są lepsze ?
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa zestawy po 6 kolumn w pokoju, fakt bez sensu . Niestety zestawy kina domowego, jak ten z linka są pewną integralną całością i moduł odtwarzacza płyt i amplitunera będzie grał dobrze tylko ze swoimi głośnikami z kompletu, bo pod nie jest skrojony wzmacniacz i wybrany zakres częstotliowości jest wysyłany do głośników. Ludzie już pisali że podpięli pod takie kd "all in one" normalne duże kolumny i nie grał w nich bas, a nie grał bo bas wysyłany jest tylko do suba, bo mały firmowy głośnik basu by nie odtworzył. Tak więc jak pisałem jest to integralna całość i do kinaD, bo muzyka stereo z subem to też nie jest ani fajne, ani normalne. Zresztą zestaw logitecha to też kino, nie muzyka.
Zestaw samsunga ma jednak zapewne z dwa wejścia cyfrowe i analogowe na zewnętrzny sprzęt więc np. PC podepniesz i grę nagłośnisz.

Nie można tu pisać który zestaw lepszy, bo są inne i z czym innym mają współpracować, chociaż np. koncert z dvd lepiej odsłuchasz na kd samsunga ma lepiej rozbudowany system głośników, pełniej odtworzy pasmo dźwięku. Zaś opieranie się na danych z instrukcji o mocy obydwu, to śmiech na sali i który głośniej to sprawdź sam z tą samą płyta włącz PC i logitechy i potem dvd samsunga, głośność nie jest tu najważniejsza to nie zestaw na estradę.
Które zagrają " czyściej" , hmm , ciekawe określenie, wiele osób pytanych jakie lubisz brzmienie piszą "czyste", a najczęściej właściciele leciwych altusów. To znaczy jakieś kolumny szumią, zgrzytają, a cykający i świszczący w górze pasma altus to jest ta czystość ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...