Skocz do zawartości

Jaki sprzęt do słuchania MUZYKI w domu? do 1500 zł


Czervik

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 65
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Jak już napisałem nie zamierzam na ten temat z Tobą dyskutować. Jeśli kolumny tak grają, że zniekształcają sygnał, to nawet najlepszy wzmacniacz im nie pomoże. A wręcz odwrotnie. Może tylko uwypuklić ich wady. Gdyby ktoś się uparł mógłby poszukać jakiegoś, który choć trochę zamaskuje ich wady. Tylko po co? Lepiej kupić po prostu choćby poprawnie grające kolumny.
A słuchał tego nie będę. Już się ze.....m. Zaocznie.

Ale do rzeczy. Czyli do tego co Ci chciałem napisać. Jeśli piszesz post, to nie pisz jednego swojego pod drugim. Od tego jest opcja "Edytuj".
Pisząc do kogoś Ty, Tobie, Ci piszemy z dużej litery. To są podstawowe zasady pisowni i dobrego wychowania.
Sam sobie zaprzeczasz pisząc
Cytat

To że zarabiasz miliony nie każdego stać na kolumny za 50k+ jak dla ciebie altus to padło to pochwal co ty takiego tam masz ? głosniczki made in china ?


Jeśli zarabiam miliony, to nie kupiłem oczywiście chińskich kolumn. Ale może to logiczne tylko dla mnie?
Poza tym czytaj uważnie. Pisałem, że to ja miałem te kolumny i słuchałem także u kolegów.
Były to przeróżne konfiguracje sprzętowe, pomieszczenia, kable. Nie będę tu wszystkiego opisywał. Nie mam na to czasu a przede wszystkim ochoty. Te kolumny nie są tego warte. I nigdy nie słyszałem aby Altusy zagrały poprawnie, bo to po prostu niemożliwe z racji ich konstrukcji.

No właśnie. Również przepraszam kolegę Czervika za off-topic i jeśli idzie o mnie naprawdę kończę tę bezsensowną dyskusję.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości Listonosz - w jakiej części Polski mieszkasz ?
Ci co są zadowoleni z Altusów, najczęściej nie mieli doczynienia z lepszym sprzętem bądź przerzucili się z komputerowych grajków ta coś większego. Dochodzi do tego inne pojęcie dobrego dźwięku, wiadomo jakie.. i upodobania muzyczne czyli techno, dance dubstep itp.
I wtedy takie kolumny jak altusy, zeusy zyskują w oczach takiego kogoś bo grają jak telewizory w "sklepowych" ustawieniach obrazu gdzie na pierwszy plan idzie efekciarstwo i przepych.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listonosz trochę pokory, szacunku i kultury ( dla języka, to czytają ludzie), wczoraj nie wiedziałeś jak wymienić głośnik wysokotonowy, a dziś ludziom którym "szczeniackie lata" minęła na altusach opowiadasz swoje wizje o ich jakości i możliwościach. Widzę że obecni właściciele,a właściwie piewcy altusów to specyficzna grupa ludzi, ciekawe czy z równym zapałem wychwalają inne produkty tamtych czasów: poloneza za to wykonanie, moc, jakość, sportowego malucha, bo prawie jak porsche bo silnik z tyłu chłodzony powietrzem, napęd tył, gang silnika, czy podniecają się telewizorem unitra, rubin etc. Z czasem piewca zmienia się w fanatyka, który do stereo wstawia 2 pary kolumn, bo według niego więcej znaczy lepiej i niech mu tam nawet gra z kilku kolumn, ale niech nie pisze że tak powinno być i że jest super.
Jestem w stanie zrozumieć że ktoś lubi dźwięk altusów, bo tylko je słyszał, ale pisanie ochów i achów nad ich solidnym wykonaniem, basem, pięknymi tonami jest śmieszne i świadczy o braku jakiejkolwiek znajomości rynku poza ofertą outletu spożywczego.
Co do zarabianych milionów i cen, to jeden bierze kredyt i odkłada na auto, inny na kolumny, ktoś na podróże, zależy jak bardzo jest zarażony jakąś pasją. Ktoś wydaje pół pensji na książki, inny na piwko, cóż są różne potrzeby .
Czervik wracam do postu nr10 Twój ruch myszką w górę parę centymetrów... dział "testy" kolumn na naszym forum, są dokładnie opisane brzmieniowo, a także technicznie i z różnych przedziałów cenowych . Chyba że już wszystko tam przeczytałeś ?
Jakieś kolumny kiedyś w sklepie, u znajomych, czy w testach zwróciły Twoją uwagę ?
Excalibue zgadzam się z Tobą w 95%, jednak nie ma co szufladkować : taka muzyka=taki sprzęt, bo problem jest głębszy, nieznajomość pewnych rzeczy wynikająca z ignorancji, w tym ciekawości świata. Także to o czym kiedyś napisał f1angel że stereo, muzyka, nigdy nie była tanią zabawą ( choć według mnie teraz tańszą niż kiedyś i bardziej dostępną) Może to że kultura np. książki, teatr, koncert, wystawa staja się jakoś elitarną dziedziną wymagają trochę czasu, zaangażowania, a ludzie nie lubią się zatrzymać zastanowić , zachwycić ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz jacek że tak pisze źle ale nie mieszkam w polsce od dobrych 8lat więc niewiem czemu się tak czepiacie ale ok, a co do altusów to ojciec ma od 2lat więc troche się ich nasłuchałem i jakosc w tej cenie jak na moje jest znakomita ale ja nie chce się kłucić wybacz za moje beszczelne odpowiedźi. Owszem są lepsze kolumny niż tonsil.

Excalibue mieszkam w niemczech.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listonosz tu nie chodzi o to, że Tobie Altusy się podobają a nam, nie. Albo inaczej. Ty nie słyszałeś widocznie nic lepszego od Altusów, a my tak.
Nikt nie neguje i nie miał zamiaru krytykować Twojej przychylności względem tych kolumn.
A to, że my je znamy od lat, kiedy ciężko było o cokolwiek lepszego, pozwala ocenić nam ich możliwości w porównaniu do masy innych kolumn, których dane było nam poznać po drodze do tego właśnie momentu.
Jak pisałem, chcesz kupić Altusy, są dla Ciebie najlepsze, to kupuj i 3 komplety i podłącz do jednego pieca.

Mi to obojętne, jak ktoś nie chce słuchać.
Dziwi mnie tylko fakt, że taki ktoś, próbuje udowodnić, że wie lepiej. Szczególnie kiedy nie ma racji.

To ty tutaj się zarejestrowałeś i szukasz pomocy, rady, podpowiedzi w pewnych kwestiach. Więc pisząc przyjedź, posłuchaj to się zesrasz w kierunku człowieka, którego wiedza i doświadczenie w porównaniu do Twojego to przepaść, to jak w tym momencie wyglądasz ? Jak nieokrzesany gówniarz, który nie wie gdzie jest granica, czy jak człowiek z którym warto podjąć i prowadzić dyskusję ? Sam sobie na to odpowiedz...

Ja szanuje to Forum za kilka rzeczy. Za jego przejrzystość i formę, za kulturę słowa i szacunek dla rozmówcy. A przede wszystkim, że nie ma tutaj sztucznego towarzystwa wzajemnej adoracji. I w każdym momencie, każdy każdemu ma prawo zwrócić uwagę, poprawić, udowodnić jego błąd, jeżeli w takim jest. To chyba najistotniejsze wartości, dzięki którym to Forum jest wiarygodne i warte inwestycji w wiedzę osób tutaj często obecnych.

Finalnie, fajnie, że się ogarnąłeś.
A w kwestii sprzętu pytaj ile chcesz, czytaj dużo, tutaj na forum masz informacji do znudzenia. Ale nie pisz w taki sposób jak wcześniej, bo to stawia Twoją osobę w bardzo niekorzystnym świetle.

Pozdrawiam.

P.S. Ze względu, na sprzyjające Ci miejsce zamieszkania pod tym kątem, zainteresowałbym się marką CANTON na przyszłość.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wybacz jacek że tak pisze źle ale nie mieszkam w polsce od dobrych 8lat więc niewiem czemu się tak czepiacie ale ok,


Ech, nie chodzi że czasem piszesz bez składu i ładu itd. ale opis i styl, że kolumny są tak dobre że "można się zesrać" , jest mało obrazowy i nic nie mówi o produkcie. Styl języka nie ma związku z pobytem gdzieś na świecie . Nie szokuje mnie taki język, nie jestem bigotem, no ale trzymajmy poziom icon_smile.gif
Swoją drogą jako mieszkaniec, a może obywatel Niemiec to Ty jesteś bardziej milionerem niż my, przy naszych upokarzających dochodach z prawej strony Odry icon_wink.gif .
Ostatnio ktoś zachwalał quadrale w "nowych gatunkach muzycznych", i dobrze bo to solidne kolumny i nie raz już polecane, a skoro u nas są używane tanie, pewnie są u Ciebie za grosze. Nikt nie namawia ciebie na quadrale topowe po kilka tys euro, ale na modele dla ludu. Warto odkrywać i poznawać nowe rzeczy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Canton'a jeszcze nie słyszałem na żywo nie licząc youtube,


Na you tube słyszałeś nie cantony, tylko swoje głośniki, ze swojego laptopa ! Przejażdżka Lamborghini w "Need for Speed" na komputerze nie czyni z nas ich kierowców w realnym świecie.
Fakt canton , quadral , jesteś na dobrym tropie i u źródła icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,tak YT, to nie jest wiarygodne źródło do oceny brzmienia kolumn. Unikaj takich testów, bo możesz się rozczarować. Najlepiej jechać i posłuchać u sprzedającego, zazwyczaj to oferują. A jak nie masz określonych upodobań co do brzmienia, to musisz się wybrać do jakiegoś salonu na odsłuchy, albo jakąś wystawę audio. Tam posłuchasz do woli.


Kurde, całkiem fajne kolumny te ASW. Lepsze niż Altusy.
Bardzo masz je zjechane ? Nie da się jakoś ich odrestaurować ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

obudowa w fatalnym stanie .. klejona jest i jest nieszczelna i teraz pytanie robić nową obudowę czy ją hmm jak by to ując ... naprawić ??


Robić nową to chyba bez sensu i kosztowne itd. W zależności od uszkodzeń, może śruby i skręcić ścianki razem, uszczelnić jakimś klejem epoksydowym, polakierować , lub okleić folią winylową- meblową . Taki remoncik dłubanko na zasadzie hobbystycznej w wolne jesienne wieczory.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To napiszę co z tymi asw icon_wink.gif

Dostałem je od sąsiada były mokre obudowy się nie trzymały kupy rozpadały się i on je skleił niewiem czym tylko czyms białym icon_biggrin.gif

ale i tak widać odstępy między obudową np. (I) tam gdzie to I to klej tak powiedźmy.. są rysy na obudowie i to tyle głosniki są ok tylko ta obudowa jest szpetna wstawić fotki ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można naprawić, skleić, nałożyć nowy fornir, pomalować i polakierować, jak ma się chwilę wolnego, trochę smykałki do majsterkowania i chęci.
Ale jak płyta spęczniała i straciła swój pierwotny kształt, to obawiam się , że może być problem.
W takim przypadku, można wymienić taką ścianę, zamówić u stolarza, na wymiar. Musi być dokładnie i estetycznie. Fornir pokryje niedociągnięcia, bo to będzie nieuniknione przy takiej operacji.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...