Skocz do zawartości

Marantz CD5004 czy UD5007


WujekR

Recommended Posts

Witam

Na wstępie przepraszam że umieściłem w tytule produkt odtwarzacza Bluray.
Już wyjaśniam o co mi chodzi.

Jestem od niedawna posiadaczem amplitunera kina domowego Marantz SR5008 ( wiem że niektórzy z was już zaczęli współczuć icon_wink.gif )
Jednak z testów odsłuchowych w salonie wyszło że całkiem ładnie razi sobie z odtwarzaniem stereo płyt CD.
Dodam, że na tym amplitunerze słucham / chcę słuchać również muzyki.
I z stąd moje pytanie, ponieważ planuję zakupić urządzenie które umożliwi mi odtwarzanie płyt CD.
I teraz nie wiem którą iść drogą.
Czy zakupić typowy odtwarzacz CD5004 i do tego jakiś tam szajsungowaty odtwarzacz Bluray ( na którego też jestem na kupnie )?
Czy może 2 in 1 czyli model UD5007, który ma równocześnie zapewnić odtwarzanie na "dobrym" poziomie ( wg opisu producenta ) płyt CD/SACD jak i bluray?

Czy to w ogóle będzie miało znaczenie w sprzęcie tej klasie ekonomicznej?

Z góry dzięki za sugestię
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś przede wszystkim jakie masz kolumny (marka, model). To oprócz akustyki najważniejszy element zestawu. Oczywiście bardzo ważny jest też wzmacniacz/amplituner użyty do odtwarzania muzyki. W stereo amplituner kina domowego niestety będzie psuł efekt, bo średnio się do tego nadaje. Więc jakby od początku to słabo wygląda.
I tu rzeczywiście kupienie źródła w pierwszej lub drugiej opcji jest trochę parą w gwizdek. Można więc wysnuć wniosek, że nie warto
czegoś lepszego stosować.
Ale z drugiej strony jeśli komuś zależy na dobrym dźwięku, to pewnie warto zapewnić lepszej jakości odtwarzacz CD.
Więc jak widzisz w pewnych sytuacjach warto - nie warto jest sprawą bardzo indywidualną.
Jeśli Cię stać na to, kupuj lepszy sprzęt.
Możesz także kupić nowy odtwarzacz B-R a odtwarzacz CD z drugiej ręki. Uzyskasz jeszcze lepszą jakość odtwarzanej muzyki.
Jeśli oczywiście kolumny (?) nie zepsują efektu.
Nie zapominaj też o przyzwoitych interkonektach i kablach głośnikowych. Marnej jakości druty z byle jakiego materiału mogą popsuć
to, co uda się uzyskać dobrą elektroniką i kolumnami.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tak rzeczywiście, przepraszam wyleciało mi to z głowy z powodu pory o której pisałem posta.

Kolumny które posiadam to model szwedzkiej firmy Audio Pro FS 20, na razie w systemie 2.0, później dojdą pozostałe satelity i przedni ( to do stereo w zupełnie nie będę używane icon_wink.gif ). Testowałem je z kilkoma modelami Monitor Audio ala MR4 w tym przedziale cenowym, ale właśnie ten model grał najpełniej, szczególnie niskie tony. Niestety budżet miałem taki jaki miałem i musiałem wybrać coś w takim przedziale cenowym.
Co do samego pomieszczenia gdzie są używane, to salono-kuchnia o powierzchni 51m2 ( ze skosami ) z czego salon ma powiedzmy 30 parę metrów.
Muzyka jakiej słucham to głownie rock nowy i stary. Podczas odsłuchu specjalnie zabrałem płyty koncertowe Red Hot chili Peppers i AC/DC ( głownie słucham koncertów ) aby zobaczyć jak sprzęt radzi sobie z sceną. Testowałem kilka amplitunerów m.in Onkyo 626, Denon X 2000 i X3000 i właśnie Marantza i pod względem Stereo on wypadł najlepiej, myślę że sporo osób mogło by się zdziwić co do jakości dźwięku tego amplitunera.
Podczas odsłuchu był on podłączony do odtwarzacza CD ( niestety ni w ząb nie potrafię sobie przypomnieć co to był za model ) znam tylko jego wartość ok 2 tyś zł. Oczywiście odtwarzacz był podłączony poprzez kable RCA. Kable głośnikowe które posiadam to Supra Clasic 2,5.
Pytanie czy do takiego zestawienia jest sens inwestowania w odrębny napęd CD czy poprzestać na dobrym odtwarzaczu Bluray





Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przyjemność, posłuchać tych bardzo ładnych kolumn kolumn. Mają nie męczący przekaz, góra nie jest jaskrawa i męcząca, ale dość dokładna, średnica ciepła, bas głęboki, ale nie dudniący. Dość relaksacyjny odsłuch, nastawiony na melodię, klimat, niż analizę składowych np. orkiestry. W kinie domowym, czy koncertach jak znalazł. Efekt przestrzeni stereofonicznej może i tworzony za sprawą bocznych głośników, ale brzmi dobrze. Nasuwa się porównanie z podobna konstrukcją jamo np. 606, ale Audio Pro to lepsza liga. Wydaje mi się że biorąc powyższe uwagi, według mnie, "wieloformatowy" odtwarzacz będzie w sam raz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...