Skocz do zawartości

Beats'y - Pytanie o opinie audiofilów.


Recommended Posts

Słyszałem mnóstwo opinii na temat Beats'ów, głównie skrajne. Zamieszczam na tym forum posta, bo chciałbym rozstrzygnąć wszelkie wątpliwości. Z tego co wiem, to audiofile słyszą więcej, więc chcę się zapytać jak wy słyszycie Beats'y? Czy to "przereklamowany szajs dla gimbazy", czy porządne słuchawki?

EDIT:
Jeśli chodzi o porównanie cenowe, to jak Beats'y za 500zł mają się do AKG, lub Audio-Technica za 500zł.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo uogólniłeś słuchawki marki "b", przecież jest kilka modeli, (ale nie czepiam się, bo nie jestem miłośnikiem słuchawek) ale faktem jest że płaci się za marketingowym modny i wykreowany produkt z rzucającym się z daleka logo firmy.
Oczywiście rozumiem że nie każdy 15 latek musi chodzić w poważnych słuchawkach typu german maestro, grado, audio technica, ale powiedzmy 600zł za "plastikowe" słuchawki z literką b to przynajmniej o 400 zł za dużo, bo grają i są wykonane na poziomie fajnych skądinąd słuchawek sony za ok 200-250zł.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem dość krótko. icon_smile.gif
Słuchałem muzyki na swoich sluchawkach (Creative Aurvana Live) po czym załozyłem na uszy Beats Audio by Dr Dre. ... Po czym oddałem słuchawki kumplowi i wróciłem do swoich. Bardzo koloryzują dźwięk wg mnie, podbijają różne partie. Sam bym tego nie chciał. Zwłaszcza, że nadal za 200zł można kupić CAL które są po prostu lepsze - bardziej naturalne. A w połączeniu z Fiio E07K naprawdę dają już porządny kawał dźwięku. Cena za zestaw - 500zł.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zgadzam się z tym co napisali przedmówcy. Nie mam osobiście tych słuchawek, ale słuchałem dwóch modeli. Niestety nie pamiętam jakie to były, ale cenowo jedne kosztowały ok. 700 z zł, a drugie ok. 1200 zł. Oba modele grają efektownie, z tym że przy tych droższych, ten efekt był uwydatniony. Mają dość mocne niskie i moim zdaniem koloryzują brzmienie. Ale uważam, że takie było zamierzenie producenta. A to, że są markowane by Dr. Dre, ma na celu podkręcić popularność i sprzedaż produktu.
Jeżeli masz takie wymagania, to być może są to słuchawki dla Ciebie. Jednak moim zdaniem, cena jest ostro podkręcona. I nawet Ci wszyscy śliczni chłopcy na mundialu, w swoich perfekcyjnie ułożonych fryzurkach i zaciągniętych Beatsach na uszach, nie przekonują mnie o słuszności tych cen.
Ogólnie słuchawki fajne, ale za drogie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...