Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze sprzętu


piotr.g

Recommended Posts

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad sprzętem grającym...zastanawiałem się nad kinem domowym ale szczerze mówiąc w granicach do 1600 zł nie widziałem nic konkretnego ;( Póżniej pomyślałem ze może amplituner + głośniki?? Dodam że mam pokój wielkości 20 m2 i chciałbym by jakiś efekt był. Fajne byłoby by dany sprzęt posiadał radio, wejscie USB+ odtwarzacz wielu formatów,z możliwością podpiecia subuferabym by móc podłączyć go do tv. Za całość chciałbym wydać 1600 zł. Może macie jakies propozycje? Sprzęt powinien być nowy , nie używany i jeśli chodzi o ilość głośników to bardziej interesowały by mnie 2 głosniki(z/w na ilośc miejsca w 20m 2 pokoju)
Czy ktoś miał może do czynienia z amplitunerem pionieer vsx 323 ?? Z góry dzięki za odpowiedz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 1600 to nie tyle nic konkretnego, ale bez mała niemożliwe w kinie domowym. Napisz konkretnie , bo najpierw piszesz o kinie , potem chyba o amplitunerze stereo( bo dwie kolumny ), potem dopytujesz o vsx322, a to amplituner kina domowego. O owszem vsx ma wejścia cyfrowe, ale jeśli słuchasz głównie muzyki z płyt, nawet z pc, a nie tylko filmy na blurayu, to lepiej amplituner stereo i dwie dobre kolumny . Popatrz vsx322 z kilkoma dodatkowymi wejściami, kodekami, i 5 końcówkami mocy kosztuje 750 zł, zwykły amplituner "budżetowy " stereo ok 900-1500zł, o czymś to świadczy .
O ile fajny ale analogowy ( w sensie wejść) amplituner stereo jest niedrogi, tym bardziej używany , to już wyposażony w wejście optyczne ( dla tv), usb, dodatkowo radio www jest drogawy , ale chyba i tak warto zamiast kina domowego . Są takowe, stereo z wejściami cyfrowymi np.onkyo serii TX8020, TX8050, harman kardon 3490, yamaha rn500, kenwood ra500.
Tu kolejne pytanie jeśli amplituner stereo, to z tych nowych , czy używany, tańszy i wtedy więcej kasy na lepsze kolumny. Osobiście uważam że dwie kolumny powinny stanowić większą część budżetu , a mogą nawet stanowić kilkukrotność wartości wzmacniacza.
Nie zakładaj z góry potrzeby posiadania subwoofera, bo w muzyce nie ma 3 kanału tylko dwa, natomiast lepiej kupić od razu odpowiednie, przemyślane kolumny, niż sztukować pasmo kolejnym głośnikiem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...