Skocz do zawartości

Coś lepszego (jakościowo) niż Unitra Tosca 303


Cancel-sky

Recommended Posts

Witam,

Posiadam amp jak w temacie. Poza tym, że wciąż ma nieprzestrojone radio, to działa bez zarzutu. Mam pod to podłączonego kompa (we. magnetofonowe) i gramofon (Denon DP-300F z wkładką Ortofon M2 RED) oraz dwie kolumny Mildton 80 (po renowacji niskich i średnich). Nie mam dużego mieszkania, więc nie potrzebuję mocy, bo nawet toski do połowy nie rozkręcam teraz, a jedynie lepszej jakości.
Lepszej jakości potrzebuję do odsłuchu naleśników. Nie żebym jakoś narzekał na obecny amp, bo gra przyjemnie, ale zastanawiam się, czy za kilka stówek nie dałbym rady znaleźć czegoś (używanego) jeszcze przyjemniejszego w odsłuchu, najlepiej na pilota i z radiem (choć to ostatnie nie jest wyznacznikiem).

Jak to jest z tymi bardziej współczesnymi ampami w porównaniu do poczciwej dobrze grającej Toski?
Ile trzeba teraz wyłożyć na coś nowszego (ale nie nowego ze sklepu), by ją przebić? Generalnie, jak coś się znajdzie za 200 zł to fajnie, ale jestem skłonny wydać nawet 600, być może więcej.
Może ktoś ma ten sam gramofon oraz wkładkę i dobrze mu to gra z jakimś ampem?
Tosca ma chyba 2x20, więc pomimo, że teraz starcza, to chciałbym coś choćby odrobinę mocniejszego na przyszłość (na pewno będzie przeprowadzka do czegoś większego;-).
I docelowo może nawet kiedyś jakieś kino dobrze byłoby pod to podłączyć - ale to akurat niech będzie najmniej ważny aspekt wyboru.

Co polecacie, tak powiedzmy do 1000 zł?

Jakieś info jeszcze podać?

Nie żegnam się, bo liczę na małą dyskusję, więc... tymczasem;-)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tosca była dość ceniona, pamiętam miłośników toski, radmorów, diory. Oczywiście były lepsze gorsze wyroby, jednak z perspektywy lat, spora część z nich wpisywała się w pewien charakterystyczny jeden styl. Trochę sztucznej ostrości, dynamiki, ale czasem była plastyczność i ciepło, wszystko okupione zniekształceniami (np. szumami) wynikającego z nie przemyślanego bałaganu wewnątrz tych urządzeń.
Określ może bardziej budżet, bo masz spory rozrzut icon_smile.gif Wybór przy 600zł-1000zł bardzo duży możesz wybierać nawet kolorystycznie i postawić na wygodę -pilot. Faktycznie może lepiej, poszukać coś mocniejszego, bardziej wydajnego, moc to nie tylko "głośność", ale lepsza kontrola, bas, mniej zniekształceń.
Za 1 tys. kupisz oddzielny dobry wzmacniacz np. za 800zł i tuner za 100-200zł, oczywiście jeśli ma być taniej ( 400-600zł), trochę prościej można w jednej obudowie, musisz przemyśleć sprawę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, to może zaproponuję coś, co wpadło mi w oko, jak tak sobie przeglądam oferty. Ogólnie szukam na miejscu w Poznaniu, nie chcę nic na wysyłkę.

Wiadomo, wydać chciałbym jak najmniej icon_wink.gif Ok, w takim razie ustalmy próg na 600 zł, bo widzę, że w tej kwocie spokojnie znajdę coś co mnie będzie satysfakcjonowało. I niech to będzie w jednej obudowie (nie mam tyle miejsca i gniazdek icon_biggrin.gif )

amp1
amp2
amp3 - dvd mnie nie interesuje.

Przyznam się, że się na markach audio średnio znam, zwłaszcza, że na przestrzeni dekad jakość sprzętów największych marek mocno się zmieniała, więc trudno mi ocenić, czy np. sprzęt Sony z lat 90' będzie lepszy/gorszy od tego z lat (20)10'.
Pewne przydałoby się też określić do jakiego gatunku muzyki potrzebuję sprzętu. Tutaj trudno określić, bo nie słucham gatunków, tylko muzyki, która akurat mi odpowiada. Możemy zacząć od rocka/metalu (ostre gitary, wysokie wokale), a skończyć na deep housie (głębokie basy) przechodząc przez muzykę poważną (wysokie i delikatne tony). Więc trzeba mi czegoś uniwersalnego.

Ma mieć pilota, bo nie chce mi się już wstawać/łazić, żeby ściszyć albo przełączyć Mode icon_wink.gif

Pewnie, że moc też ma mieć. Ma robić konkretne zamieszanie. Ale bardziej zależy mi na dobrej charakterystyce dźwięku w związku z odtwarzaniem winyli. Mniej szumu (tosca icon_wink.gif ), a więcej warstw dźwięku, większa scena.

Coś jeszcze określić?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na pewno nie szukaj amplitunerów kina domowego, bo poza pilotem nie zyskasz nic ciekawego w sferze dźwięku (napisałeś:więcej warstw dźwięku, większa scena), a na nowoczesności też nie zyskasz bo w starych używkach to raczej nie trafisz na współczesne wejścia typu hdmi, optical.
Może koledzy polecą jakiś ciekawy klasyczny model rotela z pilotem lub coś innego solidnego, aby tworzyło dobry muzyczny klimat.
Z używanych amplitunerów stereo i z pilotem (ale też uwaga nie wszystkie mają wejście na gramofon MM) może jak wymieniłeś już sony to serii ES, onkyo tx serii8xxx , pioneera sx, yamaha serii RX7xx, marantz, denon np. http://allegro.pl/denon-dra-1000-amplitune...4361957752.html , chyba lepiej szukać wśród prywatnych sprzedawców i właścicieli , choć niby handlarze dają szanse zwrotu.
Z nowych wzmacniaczy z czystym sumieniem mogę polecić pioneera A30, ma rewelacyjny stosunek jakość / cena, solidnie zbudowany wzmacniacz w klasie AB ( są tanśze pioneer A10 i A20 ale to jeszcze nie to, podobnie jak inne firmy np denon 720-droższy i nie koniecznie lepszy )
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do gramofonu polecam przede wszystkim sprzęt firmy LUXMAN. Znani są z dopracowanych przedwzmacniaczy gramofonowych, a gniazda PHONO często jako jedyne były złocone. Spośród urządzeń, które gościły u mnie w domu, pod kątem brzmienia z preampu phono żadne Luxmanom nie dorastało nawet do pięt. Polecam szczególnie cenione serie L-4xx i L-5xx, te pierwsze są finansowo w Twoim zasięgu. Niestety bez pilota i aktualnie tylko wysyłka, aczkolwiek weź ten sprzęcik pod uwagę.

http://allegro.pl/luxman-l-410-super-stan-...4330763568.html
http://allegro.pl/wzmacniacz-luxman-l-400-i4354638177.html
http://allegro.pl/wzmaniacz-luxman-l-430-p...4358683501.html


Poniżej masz jeszcze luźne propozycje wzmacniaczy:
NAD C370
NAD 2140 + 1020
TEAC A-R600
ARCAM FMJ A18
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki panowie, mam już się o co zahaczyć i za czym rozglądać.
Dla dobrego dźwięku jestem w stanie poświęcić pilota, więc jeśli trafi się coś na miejscu albo wyjątkowa okazja wysyłkowa to pewnie będę brał.

W razie gdyby miał ktoś jeszcze jakieś propo do 600 zł, to chętnie wysłucham icon_wink.gif

Edyta:
Zapewne zdaży się, że wrzucę tu linka z jakimś klockiem i zapytam, czy taki sprzęcik warto brać icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...