Skocz do zawartości

Jaki sprzęt dla mnie?


Duke254

Recommended Posts

Witam serdecznie.

Jestem prawie zielony w temacie i potrzebuję pomocy w doborze kina domowego. Mam pokój 20m2 otwarty na kuchnię i korytarz.
Rogówka przy ścianie, więc ewentualne tylne głośniki nie mogą być za duże. Posiadam PS3 i starsze DVD Sony, które odtwarza tylko "oryginalne" płyty.
Szukam nowego sprzętu uniwersalnego/multimedialnego w cenie np. 2-2,5tyś zł, ale budżet można zmienić +/- jeśli będzie warto.
W 50% odtwarzanie muzyki, 30% gry PS3, 20% filmy. Nie wiem w jakiej formie obecnie najlepiej odtwarzać muzykę (jestem z tym mocno do tyłu),
ale często słucham m.in. z laptopa, koniecznie chce m.in. bezprzewodowo, mimo utraty jakości. Słucham od rocka do disco, czyli wszystko icon_lol.gif .
Wstępnie myślałem o systemie 5.0 - postawić na 2 dobre głośniki przednie, bez subwoofera, a pozostałe mniejsze i skromne.
Jestem średnio wymagającym słuchaczem z Gdańska.

Jaki sprzęt dla mnie będzie optymalny? Nie wiem czy potrzebuje odtwarzacz blu-ray, ale obsługa przez PS3 jest kłopotliwa. Sprzęt musi być b. kompatybilny
odtwarzać wiele formatów i posiadać hdmi, usb, dlna, bluetooth, nie wiem co jeszcze wifi?

1. Czy dobrze myślę, że cienkie długie kolumny nie dadzą tej jakości dźwięku co kolumny szerokie, większe jak np. Taga 606 czy 906?
2. Czy większa kolumna w drewnie z 2 głośnikami daje zawsze gorszy dźwięk niż kolumna w drewnie z np. z 4 głośnikami?
3. Czy bluetooth działa tak, że w laptopie poprzez Winamp włączę muzykę a amplituner ją błyskawicznie odtworzy,
czy też sterować muzyką trzeba bezpośrednio w amplitunerze po otrzymaniu pliku z laptopa?

Z góry dziękuję i pozdrawiam



Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

W 50% odtwarzanie muzyki, 30% gry PS3, 20% filmy. Nie wiem w jakiej formie obecnie najlepiej odtwarzać muzykę


Jeśli słuchasz 50 % muzyki i 30% gry, a tylko czasem film to lepsze będzie stereo, uzyskasz lepszą jakość niż w KD za podobne pieniądze. Co do słowa forma nie wiem co masz na myśli. Jeśli pytasz o nośnik np, cd, winyl, kaseta , mp3 , to nie wiem co masz , jak kolekcjonujesz w domu , skoro napiszę że cd, a masz winyle to przecież ich nie sprzedaż icon_smile.gif


Cytat

Nie wiem czy potrzebuje odtwarzacz blu-ray, ale obsługa przez PS3 jest kłopotliwa. Sprzęt musi być b. kompatybilny odtwarzać wiele formatów i posiadać hdmi, usb, dlna, bluetooth, nie wiem co jeszcze wifi?


Skoro masz kolekcję płyt bluray to odtwarzacz bluray się przyda, choć z drugiej strony odtworzy też inne płyty i zazwyczaj ma też usb . Jeśli dvd a tym bardziej bluray to niema modeli bez hdmi, bo hdmi daje tylko możliwość takiej rozdzielczości obrazu. Po co dlna i wi fi skoro mieszkasz jednym pokoju ? Bo mam wrażenie że wymieniasz upgrady aby tylko mieć, ale czy są potrzebne, aby posłuchać muzyki, pograć ?
Posiadanie bluraya nie wymaga posiadania amplitunera 5.1 , ponieważ, bluraya z wzmacniaczem łączysz wtedy chinchami.


Cytat

1. Czy dobrze myślę, że cienkie długie kolumny nie dadzą tej jakości dźwięku co kolumny szerokie, większe jak np. Taga 606 czy 906?



Może chodzi o wąskie takie jak w plastikowych kinach domowych (wąskie czarne głośniczki) , taga lepsza, choć to tania chińska firma, a modele serii 606 to raczej katalogowy początek ofert tej firmy.



Cytat

2. Czy większa kolumna w drewnie z 2 głośnikami daje zawsze gorszy dźwięk niż kolumna w drewnie z np. z 4 głośnikami?


Nie ma takiej zależności, że więcej znaczy lepiej. Dla świętego spokoju można kupić kolumnę z 3 głośnikami (tzw 3 drożną) czyli zazwyczaj jeden głośnik wysokotonowy, średnio tonowy i niskotonowy , lub ( 2 drożną) gdzie jest głośnik wysokotonowy i dwa średnio niskotonowe.
W tanich kolumnach oferujących kilka głośników niskotonowych, zazwyczaj daje nieciekawy, sztuczny dźwięk, choć może grać czasami donośniej.

Cytat

3. Czy bluetooth działa tak, że w laptopie poprzez Winamp włączę muzykę a amplituner ją błyskawicznie odtworzy,
czy też sterować muzyką trzeba bezpośrednio w amplitunerze po otrzymaniu pliku z laptopa?


Lepiej kupić kabelek , bo na bluetooth możesz stracić sporo jakości, a sterujesz z laptopa.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź.

Cytat

W 50% odtwarzanie muzyki, 30% gry PS3, 20% filmy. Nie wiem w jakiej formie obecnie najlepiej odtwarzać muzykę


Jeśli słuchasz 50 % muzyki i 30% gry, a tylko czasem film lepsze jest stereo , uzyskasz lepszą jakość za podobne pieniądze. Co do słowa forma nie wiem co masz na myśli. Jeśli pytasz o nośnik np, cd, winyl, kaseta , mp3 to nie wiem co masz w domu , skoro napiszę że cd, a masz winyle to przecież ich nie sprzedaż icon_smile.gif

Zakładam, że przy graniu na konsoli lepszy efekt da kino. Forma czyli nośnik, źródło dźwięku. Na razie nie posiadam żadnych nośników poza kilkunastoma płytami CD,
ale nastawiam się na nową muzykę i przyszłościowe "źródła", chyba raczej powiązane z komputerem i internetem. Pytanie jakie poza nośnikami są to źródła, słyszałem o radiu internetowym, dlna, co jeszcze?
Co jest obecnie najbardziej wygodne/popularne/tanie? Może zgranie muzy na pendrive? Naprawdę dawno nie słuchałem porządnej muzy. icon_cry.gif

Cytat

Nie wiem czy potrzebuje odtwarzacz blu-ray, ale obsługa przez PS3 jest kłopotliwa. Sprzęt musi być b. kompatybilny
odtwarzać wiele formatów i posiadać hdmi, usb, dlna, bluetooth, nie wiem co jeszcze wifi?


Skoro masz kolekcję płyt bluray to odtwarzacz bluray się przyda, choć z drugiej strony odtworzy też inne płyty i zazwyczaj ma też usb .

Jak wyżej czyli nie posiadam żadnych płyt bluray. Nie wiem czy jest sens inwestować w jakiś odtwarzacz.

Cytat

1. Czy dobrze myślę, że cienkie długie kolumny nie dadzą tej jakości dźwięku co kolumny szerokie, większe jak np. Taga 606 czy 906?



Może chodzi o wąskie takie jak w plastikowych kinach domowych (wąskie czarne głośniczki) , taga lepsza, choć to tania chińska firma firma, a modele 606 to najtańsza seria.

Tak chodzi o plastiki. Nie ufam Chińczykom, ale może nie są już tacy tandetni.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

ale nastawiam się na nową muzykę i przyszłościowe "źródła", chyba raczej powiązane z komputerem i internetem. Pytanie jakie poza nośnikami są to źródła, słyszałem o radiu internetowym, dlna, co jeszcze?
Co jest obecnie najbardziej wygodne/popularne/tanie? Może zgranie muzy na pendrive? Naprawdę dawno nie słuchałem porządnej muzy. icon_cry.gif


Faktycznie źródłem może być lub jest jest radio to normalne i radio internetowe- masa tematycznych stacji muzycznych. Większość odtwarzaczy kina domowego posiada radio internetowe, czasami odtwarzacz sieciowy dla np. serwisów muzycznych typu spotify . Amplitunerów stereo z tą opcją jest mniej i są droższe. Są też oddzielne urządzenia tak zwane odtwarzacze sieciowe mające wszystkie te elementy plus wszelkie wejścia cyfrowe itd.
Co jest najbardziej popularne, wygodne ? Nie ma odpowiedzi na takie pytanie, bo widzisz to zależy od Ciebie i Twojego sprzętu , Ty możesz zgrać muzykę na pendrive 64Gb i mieć kilkaset "płyt " wetkniętych w gniazdo usb amplitunera. Ktoś kto ma kolekcje płyt cd i nie będzie ich zgrywał na pendriva bo to bez sensu, nie po to kupował sprzęt stereo aby teraz bawić się zgrywaniem na kompie i wtykaniem pendriva, czy podłączaniem komputera do wzmacniacza
Natomiast dlna o którym piszesz to nie źródło pozyskiwania muzyki, tylko sposób lub forma przesyłu danych przydatne w w większym domu http://pl.wikipedia.org/wiki/Digital_Living_Network_Alliance .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
Witam,

Czy taki zestaw (DENON AVR-X1000 BostonAcoustics CS260II/23II/225II) kina nie będzie miał zbyt dużej mocy biorąc pod uwagę, że salon na razie ma przypomnę 20m2 +kuchnia, korytarz??? Dodam, że będę zmieniał czasami ustawienie wszystkiego a za kilka lat powiększe mieszkanie.

Czy dobrze rozumiem, że jak kupię zestaw o nieco większej mocy w porównaniu do wielkość pokoju, to najwyżej nie wykorzystam pełni możliwości? Czy może pojawią się inne problemy z dźwiękiem?

Upieram się przy nowym kinie domowym w rozsądnej cenie z akcentem na muzykę.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz zawsze warto mieć mocniejszy, przeciez nikt nie każe Ci słuchać na maksa...
Dodatkowo przy dobrym piecyku masz większą pewność że dobrze napędzi kolumny ( zwłaszcza dortyczy to kina domowego, bo tam amplitunery maja duży problem z mocą). Mocny wzmacniacz słuchany na część swoich możliwości ma mniej zniekształceń, niż słaby słuchany na maksa... dodatkowo jak kolumny mają dobrą efektywność jest to spory plus.

Natomaist z wielkością kolumn nie ma co przesadzać bo jakieś monstra w małym pokoju będą dudnić, dźwięk sie nakładać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...