Skocz do zawartości

pomoc przy wyborze


nacs85

Recommended Posts

Witam .
Rozglądając się troszkę po forum uświadomiłem sobie iż nie warto wydawać pieniądze na sprzęt z tańszych półek.
Na początku chciałem zainwestować w mini wieże "Denon D-M37" bądź "Yamaha MCR-E320" , ale po wizycie w jednym z większych sklepów
przechodziłem obok zestawu Denona (teraz nie pamiętam co to było) z którego dochodziły do mnie czyściutkie dźwięki muzyki rockowej icon_smile.gif
i tu moja prośba o pomoc w wybraniu sprzętu do pokoju wielkości 20 m2 , na którym można będzie pooglądać troszkę filmów ale głównym celem
ma być słuchanie muzyki z ów zestawu . Ma to być prezent dlatego prosiłbym o nowy sprzęt z możliwością podłączenia pendriva .
moim celem jest mniej więcej wydanie na to 2.500 zł +- 500 .


Po mozolnym poszukiwaniu znalazłem cos takiego :
Yamaha BD-S473B, RX-V375B, Prism Audio Onyx 200
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba mało mozolnym bo to jedne z pierwszych propozycji "gotowych zestawów" wyszukiwarki rodem ze sklepu agdauro.
Tylko jest duże ale, bo to jest zestaw do KINA domowego 5.1, a nie do muzyki. I wybór, według mnie, kiepskiego amplitunera kina domowego okraszonego dodatkowo marketowymi słabymi kolumnami ( one chyba są tylko dodawane w gratisie ) to wyrzucenie niemałej kwoty pieniędzy. Film jakoś tam nagłośnisz, ale muzyki nie posłuchasz, bo ten amplituner kd i kolumny mało się do tego nadają. W tym zestawie masz nawet dwa wejścia USB, bo w amplitunerze i blurayu, tylko co z tego:)

Pewnym problemem jest Twój opis że to "na prezent", bo taki zakup-prezent to jak nie trafić z perfumami dla kobiety, dodatkowo sprzęt musi być nowy . Chyba że też z niego będziesz korzystał, więc może określ "dźwięk pod siebie".

Proponowałbym amplituner stereofoniczny ( dla lepszej jakości dźwięku, prostszej obsługi ) , bywają takowe z wejściem cyfrowym dla tv, czasem z usb.
Jeśli usb nie będzie we wzmacniaczu/ amplitunerze stereo to kupić odtwarzacz z takowym bo tam to standard .
Z drugiej strony gdybym miał dopłacić np. 1 tys zł do nowszego modelu odtwarzacza CD/amplitunera, aby miał usb to wolę czasem wypalić sobie pliki FLAC , MP3 na płytę audiocd za 1,5zł.
Dodatkowo kupić kolumny w miarę markowe, najlepsze jakie możesz, odpowiadające charakterem grania, bo to one w dużej mierze decydują o dźwięku i tym co finalnie słyszysz . Z racji że wszystko musi być nowe, a kołderka krótka, możesz może zaoszczędzić na odtwarzaczu bluray, może podstawowy model, może dvd ( jest kolekcja płyt bluray?)

Bez wejścia cyfrowego audio w amplitunerze stereo dla sygnału audio optycznego z tv też można żyć, gdyż kupić można DAC za 150zł który przerobi sygnał optyczny na analogowy (2 chinche).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

ok biorąc pod uwagę twoje słowa co byś powiedział o tej propozycji ( oczywiście to na początek z czasem by się wszytstko pozmienialo )
Yamaha R-S500 + CD-S300 i do tego głośniki Yamaha NS-333 ( z uplywem czasu by sie je zmienilo )



Radzę przesłuchać zestaw zanim masz zamiar go kupić. Ja powyższych Yamah tj. amplituner i cdka sluchałem i szczerze było bardzo słabo. Nie wiem jak te kolumny, ale jeśli masz do wydania 2500 +- 500.

W ciemno wziąłbym na twoim miejscu Monitor Audio BX2 lub MR4 (jeśli muszą być podłogówki) i do tego marantza mcr 503/603 (do dostania na allegro) lub jesli nei potrzebujesz cdka to wersja 510, ewentualnie "minizestawy" cambridge audio one+ lub HK MAS 100/101.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością o niebo lepiej, zwłaszcza jeśli chodzi o amplituner stereo i Cd, również zacne. Muzyka zagra dwie klasy lepiej, to dobry zestaw. Nie chcę pozbawiać Cię odtwarzacza filmów, ale w sumie taniej będzie kiedyś kupić jakiegoś bluraya typu lg za 200zł.
Wracając do kolumn, pamiętaj że jak napisałeś "z upływem czasu by się je zmieniało" ale czasem taka prowizorka zostaje na długo. Inna sprawa to czy nie za dużo tej yamahy w yamasze , nie wiem czy wiesz, ale ta marka grają dość ostro w górze pasma, detalicznie, twardo, może coś cieplejszego w kolumnach dla odmiany?, aby nie było krwawienia z uszu ? Jeśli koniecznie yamaha to może niedrogi podłogowy model ns50 (lub ns50f para za 900zł), ma przynajmniej jakieś dociążenie w basie, przy 20 metrach podłogówki się już przydają. Natomiast jeśli przyjemnie grające monitory, ciepło z basikiem i lepsze od tych yamah to np. mission mx2, (są do kupienia w tej samej cenie co ns333), lub monitor audio mr2.
Zestaw Yamaha R-S500 + CD-S300 jest rozwojowy tzn. faktycznie zasługuje na dobre, odpowiednio dobrane kolumny i przeskok z "tanich i przypadkowych" na wyższy model, da zaskakujący efekt.

PS. Fakt Argue Harman Kardon MAS 100 jako midi wieża gra nieźle, trochę mrocznie basowo, z delikatna górą, ale głośno(2x65W) i spokojnie daje radę w 20 m . W cenie 2000-2400zł można ją spokojnie kupić, a ma dodatkowo wejście usb i co nie jest już takie oczywiste wejścia optyczne, dla sygnału audio z płaskich TV .
Jak dla mnie lepsza od podobnych cenowo midi wież yamah pianocraft z yamahowymi kolumienkami.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje za pomoc
mniej więcej już wiem wasze propozycje wezmę pod gruba uwagę przy wyborze
ale jak Argue napisał przejdę się najpierw zobaczyć jak to wszystko gra .
Faktycznie do zestawu osobno dokupie jakieś dvd .

Jeszcze raz dziekuje za pomoc jak się zdecyduje do zakupu to napisze co będę chciał kupić .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Yamah tj. amplituner i cdka sluchałem i szczerze było bardzo słabo. Nie wiem jak te kolumny


Ja bym napisał że specyficznie, nie słabo. Faktycznie z wzmacniacz yamaha i cd z kolumnami yamaha ( czy innymi grającymi sucho i konturowo) zagra jazgotliwie , twardo, ostro.
Jednak już z ciepłymi, lub w miarę liniowo grającymi, dobrymi kolumnami potrafią się dobrze uzupełnić, słuchałem z tego co pamiętam z np. mission mx, elac, w top hi-fi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Yamah tj. amplituner i cdka sluchałem i szczerze było bardzo słabo. Nie wiem jak te kolumny


Ja bym napisał że specyficznie, nie słabo. Faktycznie z wzmacniacz yamaha i cd z kolumnami yamaha ( czy innymi grającymi sucho i konturowo) zagra jazgotliwie , twardo, ostro.
Jednak już z ciepłymi, lub w miarę liniowo grającymi, dobrymi kolumnami potrafią się dobrze uzupełnić, słuchałem z tego co pamiętam z np. mission mx, elac, w top hi-fi.



Jacku słuchałem tego zestawu na Monitor Audio MR2 i BX2 i nie potrafiło to ani jednych ani drugich kolumn specjalnie napędzić... Zagrało to blado, ot co.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...