Skocz do zawartości

Kolumny do Marantz PM-75


butcher1

Recommended Posts

Witam.
Postanowiłem za odłożone pieniądze kupić swój pierwszy zestaw stereo. Po pozytywnych opiniach na forum zakupiłem niedawno wzmacniacz Marantz PM-75.
I teraz moje pytanie: jakie kolumny będą pasowały do owego wzmaka w cenie około 1500zł za komplet? Słucham głownie starego rocka oraz muzyki psychodelicznej. Pokój to 20m^2.
Proszę jeszcze o przykłady dość dobrych i w miarę tanich gramofonów do tego zestawu.
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gramofonów w tym przedziale bez liku i najlepsze jest to, że można za te pieniądze znaleźć już coś fajnego. Nie będę już Cie wypytywał kolejno o to jaki ten gramofon miałby być. Podsyłam Ci link do tematu, w którym jeden z naszych Kolegów szukał gramofonu w takim samym budżecie.
Tutaj :
http://forum.audio.com.pl/Gramofon-do-Fine...-V3-t38880.html
[ Gramofon do Fine Arts V3, budżet ok. 500 zł ]

Możesz napisać mniej więcej coś na temat pytań zawartych w tym temacie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumn do 1500zł, używanych, by były dobrym partnerem dla Twojego dobrego wzmacniacza jest też sporo. Ale dobrze by było Twój gust brzmieniowy.Jaki dźwięk lubisz? Ostrzejszy, jaśniejszy, twardszy, szybszy czy wręcz odwrotnie bardziej soczysty, miększy, łagodniejszy.
Napisz coś o tonach wysokich, średnicy niskich.
Masz możliwość odstawić kolumny na choć kilkadziesiąt cm od ścian?
Jeśli nie masz kabli, też będziesz musiał przyzwoite kupić. Jakie? To zależy od zestawu i Twoich wymagań. Bo kable kupuje się na końcu. Początkowo można podłączyć tym co się ma albo najtańszymi przyzwoitymi z dobrej miedzi beztlenowej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze dziękuje za zainteresowanie i pomoc;)
Jeśli chodzi o gramofon to zainteresowany jestem półautomatycznym/paskowym. Pytanie odnośnie paska- co jaki okres czasu przy średnim odtwarzaniu
3-4 godziny dziennie trzeba wymieniać pasek?
Jeśli chodzi o kolumny i dźwięk, który mnie interesuje to: dźwięk powinien być dynamiczny, szybki, z wyraźnym basem. Chciałbym wyraźnie słyszeć partie instrumentalne.
W sprawie kabli- chciałbym kupić takie, które są możliwie tanie przy małej stracie na jakości całości sprzętu.
Przepraszam jeśli moje wypowiedzi są nieprofesjonalne, dopiero zaczynam moją przygodę ze sprzętem stereo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Pytanie odnośnie paska- co jaki okres czasu przy średnim odtwarzaniu
3-4 godziny dziennie trzeba wymieniać pasek?



Paskiem się nie przejmuj. Ja w swoim gramofonie wymieniłem pasek po grubo ponad roku. Może nawet ok. 2 lat, nie pamiętam dokładnie. Zazwyczaj będzie dawał o sobie znać jak talerz będzie się ślizgał, lub sam pasek będzie spadał. Będzie za luźny z powodu rozciągnięcia. Wymiana jest banalnie prosta, a pasek niedrogi.

Wzmacniacz fajny. Jeżeli zależy Ci na dynamice to dobrze trafiłeś.
Bardziej szczegółowe opinie możesz poczytać tutaj :
http://www.audiostereo.pl/marantz_pm-75_wz...o-6-2179-2.html
[ OPINIE O MARANTZ PM 75 ]
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Twoje dźwiękowe preferencje powinny się wstrzelić świetne kolumny Canton Ergo SC-S, w tym akurat przypadku jest tylko odbiór osobisty, ale można sobie zorganizować kuriera (jeśli sprzedający zgodzi się je zapakować). I trzeba zapytać o kontroler (control unit), małą skrzyneczkę w komplecie z kolumnami (przykład tu). O serii Ergo pisałem nie raz, zatem skorzystaj z wyszukiwarki, więcej mogę napisać w niedzielę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

W Twoje dźwiękowe preferencje powinny się wstrzelić świetne kolumny Canton Ergo SC-S, w tym akurat przypadku jest tylko odbiór osobisty, ale można sobie zorganizować kuriera (jeśli sprzedający zgodzi się je zapakować). I trzeba zapytać o kontroler (control unit), małą skrzyneczkę w komplecie z kolumnami (przykład tu). O serii Ergo pisałem nie raz, zatem skorzystaj z wyszukiwarki, więcej mogę napisać w niedzielę.



Profi, posiadałeś te głośniki? Jeśli tak to jak wrażenia? Bo jeśli naprawdę warto to pisze do faceta, wsiadam w samochód i jadę po nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, miałem te kolumny. Czarowały na tyle dobrze, że przez 15 lat nie miałem parcia na lepsze kolumny. A skoro masz przysłowiowy rzut beretem, jedź. To jest poziom brzmienia nowych kolumn w cenie ok. 10 tys. zł. Gdyby nie było przystawki, to nie problem, można dokupić, mogę ewentualnie pomóc sprowadzić z Niemiec. Kontroler jest potrzebny w celu pełnego wykorzystania potencjału niskich tonów tych kolumn.




Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z Cantonami używam głośnikowych Alphard da Vinci:
http://www.zbyromex.pl/pl/c/Kable-ALPHARD-DA-VINCI/165/2

Grubość kabli dobierzesz na podstawie tabeli tutaj.

Jeśli chodzi o interkonekty to używam kombinacji: Qed Qunex 2 (na allegro bywają w cenie 120zł za parę)+Monster Interlink 400 (80zł) - potrzebujesz minimum dwóch par jeżeli będziesz miał Cantony z kontrolerem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsze kable możesz kupić za jakiś czas, jak już się osłuchasz i poznasz brzmienie zestawu. Wtedy będziesz mógł je doszlifować odpowiednimi kabelkami. Na początek kupiłbym coś niedrogiego. No chyba, ze możesz wydać więcej na kable, to inna sprawa. Ale te Alphardy będą wystarczające, to dobre kable.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...