Skocz do zawartości

Gramofon dl początkującego


Recommended Posts

Witam
Jestem zupełnym laikiem w kwestii analogu,ale chciałbym coś pomalutku zacząć słuchać z winyli.Jestem zainteresowny tym gramofonem
http://allegro.pl/profesjonalny-gram-telef...4349791392.html.
I w związku z tym mam kilka pytań.
1.Czy dla totalnego amatora jest to sprzęt wystarczający?
2.Jeśli tak to jaka wkładka?
3.Czy dużo zachodu jest z przeróbką na RCA?
Dziękuję, pozdrawiam i proszę o wyrozumiałość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Za 500 zł kupisz fajny gramofon. Najpewniej byłoby odebrać osobiście, bo można sprawdzić stan techniczny, oraz wizualny, ale nie zawsze jest to możliwe. przy zakupie właśnie należy skupić się na tych dwóch wcześniej wymienionych sprawach.
Jeżeli wysyłka, to dokładne zdjęcia i konkretny opis maszyny.

1. W tej kwocie można kupić fajny gramofon i z pewnością powinien spełnić Twoje oczekiwania.
2. Wkładka, to temat dość obszerny. Jeżeli kupisz z wkładką, to warto na niej jakiś czas słuchać. Jeżeli z czasem odczujesz potrzebę poprawy, lepszego brzmienia, to można szukać. Na początku wystarczy Ci wkładka w porywach od 80-150 zł. Jakiś Ortofon, Audio-Technica itp.
3. To zależy jaka jest Twoja definicja ,,dużego zachodu,,. Jest trochę dłubania. Jeżeli lubisz pomajsterkować przy sprzęcie, jesteś cierpliwy i dokładny, to nie powinien to być dla Ciebie problem.

Póki co polecam Ci wątek o identycznym temacie. Może będziesz mógł się do tego jakoś odnieść ? A może jeszcze dojdziesz do innych ciekawych wniosków.
http://forum.audio.com.pl/Gramofon-do-Fine...-V3-t38880.html
[ Gramofon do Fine Arts V3, budżet ok. 500 zł ]
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...