Skocz do zawartości

Zestaw stereo do 1500 zł


Revan1

Recommended Posts

Hej!
Potrzebuję pełnego zestawu stereo do 1500 zł. Będzie on używany w pomieszczeniu, które ma ok. 45 m2 (okropnie duże i okropnie mało pieniędzy icon_sad.gif ). Ok. 9mx5,5 z pewnymi nieregularnościami i skosami na suficie. Ogólnie bardzo ciężko je opisać. Głównie będzie podłączone do dekodera nc+, ale także czasem do laptopa. Miłoby było mieć też jakiś odtwarzacz płyt CD. Ale może tutaj to kupić zwykłe DVD z taką funkcją? Blu-ray całkowicie jeszcze zbędny. Co do gatunków muzyki to trochę mieszaniny - nowoczesna muzyka ze stacji tv oraz pop, rock. Jednak przeważająco to będzie telewizja. Sprzęt dla taty, nie jest zbyt wymagający icon_smile.gif Dziękuje z góry za pomoc! icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Nie podałeś bardzo ważnej wiadomości. Mianowicie, czy sprzęt może być z drugiej ręki. Szczerze mówiąc nowego kompletnego zestawu stereo do 45 m2, za 1500 zł sobie nie wyobrażam.
W kwestii kilku dodatkowych, przydatnych informacji warto przeczytać zakładkę Pierwsze Posty.
W celach treningowych polecam podobne tematy w dziale Stereo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prześledziłem inne posty, jednak człowiek głupieje od czytania wielu tematów na różny temat, gdzie każdy ma inne preferencje i zapotrzebowania. Ciężko jest dobrać któryś do siebie. Zwłaszcza z takim pokojem icon_smile.gif

Wiem, że będzie ciężko, ale nowy. Jest to sprzęt dla taty i on nie uznaje używanej elektroniki. Nie jest on typem audiofila. Zadowolony był z zestawu, który polecono mi tutaj ok. 4 lata temu - PIONEER VSX-519 i JAMO S426 w wresji 5.0 na powierzchni ok. 40 m2.
Proporcje - TV - 70%, muzyka - 30%
Pokój nie będzie zbyt obficie urządzony, więc wielkich przeszkód na drodze dźwięku nie będzie. W razie potrzeby oczywiście mogę narysować pokój. Preferowałbym zakup jednorazowy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę trudna sprawa polecić coś nowego w tej cenie do takiego metrażu.
Kolumny muszą być podłogowe i raczej duże, żeby niskie tony było słychać. Wzmacniacz musi mieć trochę prądu, żeby to napędzić, a za tyle kasy to niemałe wyzwanie.
Skoro ojciec niewymagający (poza wymaganiem nowego sprzętu) to wybierz się do sklepu i posłuchaj kilku zestawów w tym budżecie. Wybierz najmilszy dla ucha i tyle. Obawiam się, że wiele więcej wsparcia w tek kwestii nie dostaniesz.
Co innego z używkami - tu można by poszukać i pokombinować ale rozumiem, że nie wchodzi w grę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy używanych ( ale świeżych ) można by kupić duże podłogówki np. infinity Alpha 50 http://allegro.pl/rewelacyjne-kolumny-infi...4372695356.html , albo jbl e80 http://allegro.pl/kolumny-jbl-e80-i4355200022.html (lepiej w ten metraż, nowocześniej i co ważne taniej chyba się nie da ) i jakiś mocny wzmacniacz.
Najtańszym nowym wzmacniaczem jest pioneer A10 ok 650zł, potem denon pma520 za 750zł i najmocniejsza z tej trójki choć pewnie ostro grająca yamaha AS201 za 850zł , na kolumny zostaje 700-800zł w tej cenie zmieścisz się tylko z nowymi stx f-180, stx f-200, lub stx f-280. Z drugiej strony chyba lepsze i przede wszystkim mocniej grające niż wspomniane jamo 426.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,
Dzięki bardzo za te propozycje, pochylę się nad nimi, ale jednocześnie udało się zakupić taniej telewizor i część budżetu przepłynie tutaj. Za 2200 też rewelacji nie będzie, ale na pewno już będzie Wam choć odrobinę prościej. Wolałbym nowe, już na pewno wzmacniacz. Nad kolumnami jeszcze będziemy myśleć... Chodzi o fakt, że jestem laikiem w dźwięku i boję się zakupić używanych głośników, które mogą po 3 miesiącach się po prostu zepsuć. Zostanę bez gwarancji i z musem wydania kilkuset złotych na naprawę. Nie wiem jak rozpoznać dobry stan głośników. Może mi coś doradzicie? icon_smile.gif Z góry dzięki za pomoc!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny jeśli grają to dlaczego miałyby się potem nagle popsuć za 3 msce? To nie przechodzony silnik w aucie z przebiegiem 500 tys km, odpicowany na sprzedaż. Jeśli każda membrana gra równo, nie charczy, nie jest wizulnie uszkodzona , tak samo cała jest skrzynia, to ok. Wydaje mi się że za większość uszkodzeń odpowiada nierozważny użytkownik, bo gdyby była wada fabryczna to wychodzi zaraz po kupnie nowego sprzętu, potem powinien grać już latami.
Nie jestem może reprezentatywny, ale nigdy wzmacniacz, cd, kolumny mi się nie popsuły( w tym te z drugiej ręki). Myślę, że opinia o remontach używanych kolumn wzieła się z tonsili np. Altusów, voyagerów, sounfainderów itd. Miały one piankowe zawieszenie, a nie gumowe. Powodowało to podatność na uszkodzenia mechniczne( paluchy gości na imprezie) i to że po 10 latach pianka się utleniała i rozktuszała jak kruche ciastko. Zaś ich wysokotonowe głośniki paliły się na imprezach od kiepskich wzmacniaczy sparowanych z korektorami ustawionymi w V.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

...boję się zakupić używanych głośników, które mogą po 3 miesiącach się po prostu zepsuć. Zostanę bez gwarancji i z musem wydania kilkuset złotych na naprawę. Nie wiem jak rozpoznać dobry stan głośników.

Jeżeli kupisz kolumny zadbane, w idealnym stanie - to prawdopodobieństwo tego, że za chwilę się rozsypią jest bardzo małe.
Mam m.in. 20- i 30-letnie kolumny i jakoś nie zanosi się, by miały się zepsuć icon_cool.gif

A większość uszkodzeń sprzętu używanego to albo problemy transportowe (niestarannie zapakowana paczka lub rzucający paczkami kurierzy czy pracownicy poczty) albo ewidentnie wciskanie uszkodzonego sprzętu jako sprawny przez nierzetelnych sprzedawców icon_eek.gif
Tak więc nie ma to jak odbiór osobisty - zazwyczaj od razu widać (po sprzęcie i człowieku), czy sprzedający nie wciska kitu ...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagłebiłem się trochę w tematy na forum. Znalazłem bardzo dużo ciekawych informacji i wskazówek. Możliwe, że nawet "dorosłem" do kupienia używanych elementów. Jednak w takim przypadku nie chciałbym przekroczyć 1500 zł. Oczywiście wszystkie kawałki układanki mogą być używane. Chciałbym zakupić podłogowe kolumny, wzmacniacz i odtwarzacz CD, ewentualnie za jakoś niedużą cenę tuner radiowy. Zestaw będzie w 50% używany do oglądania tv (filmy, newsy) oraz w 50% do muzyki (pop, rock, ogólnie spokojniejsze klasyki muzyki, czasem trochę rmf maxx do ćwiczeń icon_wink.gif ). Jak na wstępie tematu zaznaczyłem, pokój jest dosyć spory - ok. 45m2. Preferencji dźwiękowych tata nie ma. Zadowoli się każdym lepszym zestawem, to i tak będzie duży przeskok cywilizacyjny, więc różnice zauważy i doceni. Na pewno tylko nie lubi dominacji basu nad resztą. Ważne jest, żeby cały ten zestaw dobrze wyglądał - w innych tematach proponowaliście na pewno dobre jakościowo kolumny, który nie wyglądały za dobrze. Tata ma pod tym względem spore wymagania i muszę je spełnić. Kolumny na pewno muszą być czarne, wzmacniacz i reszta nie muszą, ale lepiej żeby były. Coś pominąłem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...