Skocz do zawartości

Marantz NR1504 problem z połączeniem do dekodera


nawaho76

Recommended Posts

Witam wszystkich, jestem nowy na forum więc wybaczcie za ew. pomyłki. Zmagam się z problemem połączenia nowego zestawu. Niedawno zakupiłem taki oto zestaw: amplituner Marantz NR1504,do tego podłączyłem zestaw Wharfedale Vardus400. Problem pojawił się w momencie kiedy chciałem póścić sygnał z dekodera Polsatu HD5000 poprzez ampli do telewizora Samsung LE 40C650L. TV audio do ampli Optical+ HDMI do wejścia monitor.Dodatkowo chciałem połączyć decoder z amplitunerem poprzez HDMI. Jednak amplituner nie przekazuje ani audio ani video z dekodera. Jest cisza do momentu wyłączenie telewizora,wtedy pojawia się audio. Jest jeszcze jedna dziwna i niezrozumiała dla mnie rzecz,otóż w pewnym momencie wszystko zaskoczyło. Tzn sprawdzałem połączenia i ustawienia TV,amplitunera oraz dekodera i samo zadziałało. Piszę samo ponieważ wyłączenie zestawu spowodowalo,że znowu brakuje i audio i video. Wygląda jakby coś nie zgrywało się w rozdzielczościach ponieważ menu ekranowe amplitunera jest w za małej rozdzielczości, w momencie zadzialania wyskalowało się do odpowiedniej. Dodam że w tej chwili póściłem sygnał z dekodera do TV bezpośrednio poprzez HDMI a sygnał audio z TV do amplitunera. Jakoś to działa ale żeby zobaczyć menu ekranowe amplitunera muszę przełączać odbiornik w telewizorze. Mam nadzieję że mój opis jest w miarę zrozumiały i ktoś podpowie mi gdzie leży problem. Gdzie popełnia błąd. Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...