Skocz do zawartości

Taga azure f-80 vs Wharfaredale 10.6


kamil22

Recommended Posts

Witam, przymierzam się do pierwszego zestawu stereo, nie ukrywam że raczej budżetowego. Padło na Denona PMA 520AE + DCD520AE. Pytanie dotyczy kolumn do tego zestawu zastanawiam się nad wymienionymi w temacie Taga azure f-80 a Wharfedale Diamond 10.6, niestety nie mam możliwości odsłuchania ich w tym samym czasie na tym samym sprzęcie, w związku z czym moje pytanie czym one się różnią i które waszym zdaniem lepiej beda pasowac do wspomnianego zestawu. Muzyka jaką słucham to glównie rock, natomiast do zestawu będzie równiez podpięte DVD i TV. Pomieszczenie to około 25-30m2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
obydwie konstrukcje są optymalne do wzmacniacze Denon i powinny dobrze sprawdzić się w Twoich gatunkach muzycznych i pomieszczeniu odsłuchowym.
Taga zagra jaśniej, bardziej analitycznie z basem twardszym, ale trochę lepiej kontrolowanym. Wharfedale to kolumny cieplejsze z basem głębokim, bardziej miękkim, górą pasma trochę łagodniejszą. Wybór zależy od Twoich preferencji.
Z mojej strony jednak zaproponowałbym jeszcze jedną, moim zdaniem wybitną w swoim przedziale cenowym polską konstrukcję - Pylon Audio Pearl 25.

Jeśli masz taką mozliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązan. W przypadku pytań oczywiście służę pomocą.

Cytat

Witam, przymierzam się do pierwszego zestawu stereo, nie ukrywam że raczej budżetowego. Padło na Denona PMA 520AE + DCD520AE. Pytanie dotyczy kolumn do tego zestawu zastanawiam się nad wymienionymi w temacie Taga azure f-80 a Wharfedale Diamond 10.6, niestety nie mam możliwości odsłuchania ich w tym samym czasie na tym samym sprzęcie, w związku z czym moje pytanie czym one się różnią i które waszym zdaniem lepiej beda pasowac do wspomnianego zestawu. Muzyka jaką słucham to glównie rock, natomiast do zestawu będzie równiez podpięte DVD i TV. Pomieszczenie to około 25-30m2


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bardziej przychylałbym się do propozycji Q21. O ile sprzęt ma być nowy.
Lepszą jakość uzyskasz jednak kupując za te same pieniądze sprzęt używany. Zarówno elektronikę jak i kolumny. Można trafić na taki w bdb stanie.
Pamiętaj także, że trzeba kupić dobre kable głośnikowe i interkonekty (połączeniowe). Ale to dopiero jak wybierzesz całość, bo kable dobiera się na końcu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Z miesięcznym opóźnieniem ale, sezon urlopowy w pełni i nie miałem okazji odpisac wcześniej icon_smile.gif Generalnie zależy mi na nowym sprzęcie, poczytałem opinie o tym plonie i brzmi ciekawie, jedyny problem jest taki że ciężko mi znaleźć w promieniu do 100km salon w którym jednoczesnie mieliby jednocześnie wharfedale i pylona :/ Czy wykonanie obu tych kolumn jest na podobnym poziomie? Jak wypadają w porównaniu do siebie? Odnośnie Q21 to z chęcią bym sie wybrał do waszego salonu w Pabianicach, porównac sobie różne różne konfiguracje i wziąć cały sprzęt za jednym zamachem u was ale jednak te 300km z Nysy to kawał drogi :/ Coś mi się wydaje że będę zmuszony kupić na odległośc przez internet.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ryzykuj kupna w ciemno, masz Wrocław, Katowice i okolice, Kraków, przecież z tam jest kilka salonów audio. Choć jeśli w Q21 mają na miejscu interesujące Ciebie pozycje, to też to rozważ. Tym bardziej że zwracasz uwagę na wykonanie, wykończenie ( aby też na brzmienie), a na zdjęciu tego nie zobaczysz. Wydasz 100 na paliwo( koszt wysyłki), ale będziesz wiedział co kupujesz, a może trafi się coś innego, bo tak w ciemno to możesz trafić kulą w płot.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, to i tak wyniesie Cię taniej niż odsprzedaż nowego sprzętu, gdyby się nie spodobał i strata (od 20 do 40%), bo więcej nikt nie da.
Z używanym sprzętem jest w takiej sytuacji lepiej.
Raz, że kupujesz rzeczy dźwiękowo i jakościowo o wiele lepsze.
Dwa, że straty na ewentualnej odsprzedaży są minimalne albo wręcz żadne.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...