Skocz do zawartości

Alternatywa dla DENON CEOL PICCOLO N-5


niezbedny

Recommended Posts

Cześć,

właśnie planuję zakupić sobie jakąś niedużą wieżę do mieszkania. Zależy mi na dobrych głośnikach i możliwości bezprzewodowego puszczania muzy z telefonu lub laptopa.
Mój budżet to jakieś 1500 zł, ale jakby coś to ewentualnie mogę dorzucić parę stówek. To, co najbardziej mi się podoba w tej chwili to:

http://allegro.pl/denon-dra-n5-ceol-piccol...4323151693.html

Ale może jest jakaś lepsza wg Was alternatywa, np. coś podobnego, ale tańszego albo w podobnej cenie z lepszymi parametrami tudzież funkcjami.

Btw. nie zależy mi na stacji dokującej do produktów apple, ponieważ hejtuję appla i nie używam ich produktów icon_smile.gif. Jak będzie CD-player to OK, ale nie musi być, bo mam PS3, z którego mógłbym puszczać CD-ki.

Będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko te Denonowe głośniki to bida straszna. 10 cm woofer? Z czym do ludzi, to nie może dobrze zagrać, gdyż praw fizyki się nie oszuka, wrzucisz w to trochę niskich tonów, zwiększysz objętość sygnału i masz już duże zakłócenia spowodowane odchyleniami/rezonansem samego głośnika. Albo idziesz w używane kolumny, albo budżet zwiększasz do 2500 złotych i wtedy możemy rozmawiać o kolumnach. Bo możesz już kupić gotowe zestawy z jakimiś bostonami A25/A26, JBL ES20, Monitor Audio MR2, lub z wharfedale'ami diamond 10.2 (skądinąd nawet jest z twoim denonem ten zestaw -> http://allegro.pl/denon-dra-n5-kolumny-wha...4378311280.html ) Jeśli masz na czymś oszczędzać to na elektronice, kolumny są najważniejsze, potem akustyka pokoju.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz. Ja jestem laikiem, więc to bardzo istotne dla mnie informacje. Dzięki.

No to powiedzmy, że zwiększam budżet do 2500 i wybieram między tymi dwoma:

http://allegro.pl/denon-dra-n5-kolumny-wha...4378311280.html

http://allegro.pl/marantz-mcr-510-boston-a...4353958035.html


Co lepsze? A może poleciłbyś jakieś dobre głośniki, które bym po prostu sobie dobrał do jednej z tych opcji?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Ci odsłuch icon_smile.gif

Wybierz się do jakiegoś salonu audio zapytaj czy mają zarówno tego denona jak i marantza i poproś o przygotowanie kilku par kolumn, które zmieściłyby się łącznie w rzeczonym budżecie, przygotuj muzykę na plikach FLAC (którą dobrze znasz) i słuchaj i wybierz to, co Ci pasuje icon_smile.gif
Każdy człowiek ma inne upodobania brzmieniowe, więc musisz trochę czasu na zakup zestawu poświęcić. Nie ma innej drogi.
Mogę Ci jedynie powiedzieć, że z Marantzem fajnie grają Monitor Audio (co prawda mam wyższy model, ale seria MR też da radę). Więcej nie pomogę, bo zwyczajnie nie jestem Tobą i nie wiem jakie brzmienie się Tobie spodoba.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za pomoc. W takim razie głośniki będę dobierał na podstawie odsłuchu icon_smile.gif

To jeszcze zadam Ci pytanie odnośnie elektroniki. Czy jest jakiś powód, dla którego wg Ciebie lepsze jest któreś z tych dwóch urządzeń?
Bo z tego, co widzę i czytam to chyba są one dość podobne pod względem parametrów...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem przyjemności odsłuchu tego Denona. Mam Marantza MCR-503 jak widać w sygnaturze i jest to urządzenie identyczne pod względem brzmieniowym jak 510. Mi się to brzmienie podoba. Co do parametrów technicznych to także nie za wiele pomogę, gdyż tutaj nie posiadam zbytniej wiedzy. Sprawdź sobie jak prezentuje się działanie obu urządzeń, z którego lepiej się korzysta, mają przyjaźniejszy interfejs, są łatwiejsze w obsłudze, jakie czytają pliki, czy są wygodne w użyciu. To tyle chyba. Konstrukcje są do siebie bardzo podobne, bo to ten sam holding (Denon), niemniej jednak mi się wzornictwo Marantza bardziej podoba.

Porada przy odsłuchu:

Słuchaj na zmianę elektroniki. W sensie wybierz jedną parę kolumn i słuchaj ją najpierw z denonem, a potem z marantzem, a nie że słuchasz jednego urządzenia z innymi kolumnami, niż z drugimi. Pamięć muzyczna/dźwiękowa jest bardzo ulotna, więc nie warto utrudniać jej zadania. Ponadto koniecznie na tych samych ścieżkach dźwiękowych i tym samym poziomie głośności.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

porozglądałem się trochę co jest w sieci i w sobotę pochodzę trochę po salonach audio zrobić odsłuch.
Mam tylko takie pytanie techniczne.
Argue, pisałeś o wielkości przetwornika niskotonowego, że 10 cm nie może dobrze zagrać. Podejrzewam, że i tak mnie wyślesz na odsłuch icon_smile.gif, ale zadam takie pytanie:
Czy np. 130mm robi już znaczącą różnicę - chodzi mi konkretnie o głośniki JBL ES20. Czy jest jakaś konkretna wartość tego parametru, poniżej której w ogóle nie ma co sobie zawracać głowy? (w sumie pytanie może też dotyczyć innych parametrów).
Dla ścisłości dodam, że sprzęt będzie stał w pokoju, który ma jakieś 35-40 m2, a lubię muzykę, w której jest sporo basów.

Pozdrawiam
J
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Es20 nie słuchalem ES30 już tak, ona gra całkiem fajnie chociaż V-ką, czyli podbija wysokie i niskie tony, dająć dość efektowne, zeby nie powiedziec efekciarskie brzmienie. Obawiam sie jednak, ze do naglosnienia 35-40m2 to zdecydowanie za mało. Monitory sprawdzą się w 20, 25 max 30 m2, twoja wielkosc pokoju to juz zdcydowanie wymaga podlogowek. Na pewno 13-tka zrobi różnicę, ale czy wystarczajacą? nie wiem, musisz sprawdzic na glosniejszych odluchach czy rezonans przy niskich tonach nie powoduje charczenia i jakichs znieksztalcen. Mysle, ze te ES20, mozesz sobie odpuścić na rzecz 30tek. Może Monitor Audio Mr2 się spiszą... albo Heco Alevy GT 202, nie bylyby tez złe wharfedale diamondy 10.2, z wiekszych monitorów. Będziesz w salonie to się przekonasz co i jak i wtedy mozemy kombinować.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JBL ES30 jeszcze do zniesienia cenowo, ale np. HECO, to już nie na moją kieszeń, z tego, co widzę.
A jak się ma sprawa z podłogowymi, jeśli chodzi o ceny? Zakładam, że nie będzie mnie na nie stać :/ Chyba, że jakieś używane - może możesz podać przykładowe jakieś modele, które wg Ciebie są sensowne (tzn. żeby cenowo się zamknąć w 1000 za parę), bo ja kompletnie nie wiem na co zwracać uwagę, a z ewentualnym odsłuchem używanych kolumn już może być problem, jeśli znajdę je gdzieś na allegro.

J

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz czy głośnik 13cm średnicy jest lepszy od 10cm ( powierzchnia membrany /koła P = πr2 , tak więc taka 13 ma prawie 30% większą powierzchnię pracy od 10). Tyle matematyka... Twierdzenie że 13 ma lepsze niskie tony niż 10, a 16 jest jeszcze lepsza, ma sens w obrębie tej samej marki i modelu kolumny np. jbl es30 do es 20. Ponieważ głośnik np. 13cm firmy x gra inaczej od firmy Y, inaczej w kolumnie za 500 zł inaczej za 5tys, a jeszcze inaczej w kolumnie podstawkowej, a inaczej podłogowej, bo ma "skrzynie rezonansową która lepiej radzi sobie z niskim basem i kontrolą icon_smile.gif np. mission m32i i podłogowa wersja mission m33i. Niektóre firmy podają faktyczną roboczą średnicę głośnika, inne razem z metalowym koszem ( różnica nawet 4cm) Tak więc równie ważnym elementem jest solidna skrzynia, zestrojenie, zwrotnica itd.
Inna sprawa to duża ilość basu, a co innego jego powściągliwość, ale niskie zejście.
Faktycznie żywiołowo grające jbl es30 ( w MM spokojnie za 800-900zł kupisz nowe), potrafią zawstydzić słabe przypadkowe podłogówki. Natomiast moje sypialniane niewielkie mission m31i, zaskoczyły mnie masywną ciepłą niską średnicą (wysokim basem), ładną przestrzenią nawet w 22m pokoju, mimo małego głośnika, mają właśnie solidną budowę - niemniej do Ciebie monitory i tak ciut za małe nawet m32i, czy te jbl es30.
Z kolumn w cenie koło 1 tys. mogę polecić podłogowe ciężkie mission m34i masywny bas i ciepła średnica, nie natarczywa góra, wspomniał Arque o jbl'ach, możesz też popatrzeć za używanymi jbl e80 grają bardziej chłodno, szybciej w basie, techniczniej/analityczniej w górze pasma od missionów.
Jednak z racji dużej powierzchni ponad 35m skup się raczej na dość efektywnych ( głośnych dB) podłogówkach, mission m34i ( może m35i), jbl e80 ( 90), może jakiś zadbanych acz starszych już dali, monitor audio.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat


Czy warto?, cóż, czasem trzeba z pozoru trochę więcej "wydać" aby to miało w ogóle sens, duży salon = kolumny podłogowe. Tak jak masz np. liczną rodzinę nie kupisz raczej deawu tico na wakacyjne wojaże, mówiąc jakoś to będzie, czy lubiąc oglądać filmy w salonie nie kupisz tv 10''.

Z tych kolumn to nr. 4, 5, 9, 12 To dobre kolumny, oferujące przyjemny dźwięk. Z nastawieniem na 9 ,12 , czyli mission i tannoy z racji ich solidności ( zwłaszcza 9) i kreowanej skali dźwięku potrzebnej na taki metraż . 4 i 5 nieco za eteryczne.
Tak więc za ok 1500-1600zł możesz znaleźć i stanąć przed wyborem kupna nowych mission mx4 , tannoy v4 i ewentualnie wharfedali 10.6 ( w teście model najnowszy po lifcie 155).
Klipsch z pewnością zatrzęsie pokojem, ma olbrzymią efektywność dB, ale gra "koncertowym" dźwiękiem, jeszcze bardziej efekciarskim niż jbl'e, klipsche bywają często na aukcjach. Roth oli to teraz marka melodika, gra ponoć dość przyjemnie i dynamicznie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, Panie icon_surprised.gif
Tyle informacji, że mi zrobiłeś papkę z mózgu icon_wink.gif Wielkie dzięki. Spróbuję sobie ogarnąć w dobrej cenie jakieś podłogówki na podstawie wytycznych, które mi podałeś.
A czy do takiego przykładowego zestawu Marantz MCR510 + Tannoy Mercury V4 będzie jeszcze potrzebny jakiś wzmacniacz czy wystarczy jak podłączę kolumny bezpośrednio?

J
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież ten marantz ma te 2x60W, wystarczy więc na takie podłogówki ( Co innego jakby to była jakaś koreańska wieżyczka za 199zł z mocą 2x15W). Zaś w tego typu "wieżach" jak ten marantz 510, harman kardon mas 100, czy yamahy pianocraft itd. za ok 2tys najsłabszym elementem są nieciekawe, kiepskie kolumienki, wybierając potem indywidualnie jakieś monitory , czy jak u Ciebie średniej wielkości podłogówki, zyskujesz brzmienie o klasę wyższe, dużo lepsze .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Witam, odświeżę trochę temat.
Chciałbym kupić jakiś mały zestaw stereo w cenie max 2000zł do niewielkiego pokoju gościnnego (18m2), który byłby również podłączony do tv i służył do zarówno do słuchania muzyki (radio internetowe) jak i oglądania tv .
Wstępnie wybrałem Denona Ceol DRAN-4 z jakimiś monitorkami, gdyż dużo czytałem, że głośniki seryjne N4 są kiepskie. Zastanawiałem się nad Boston Acoustics A25, Q-Acoustic 2020i albo Wharfedale Diamond 220.
Druga opcja to Yamaha PianoCraft MCR-N560.
Słucham głównie muzyki pop, dance oraz czasami lekkiego rocka.
Co o nich sądzicie? Które z wybranych przeze mnie kolumn proponowalibyście do Denona? A może jakieś inne?
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugerowałbym coś z Marantza np. Mcr 510 mocniejszy i tańszy, lub dalsze wariacje 511 i wyższe serie 6,( bo nie wiem jakie wejścia i dodatki są dla ciebie ważne). Plusem Marantza jest brak firmowych kolumn icon_wink.gif
Jest sporo urządzeń z radiem www i optykami/usb od klasycznych yamaha rn500,301, po małe, typu Pioneer xhm82(wyjściowo chyba lepszy od ceola) ale faktycznie firmowe kolumienki to porażka..
Co do kolumn to wybrałeś tylko nieco lepiej od bazowych. Jeśli już Boston to model A26, bo zwyczajnie wybrałeś za małe kolumienki na spory metraż i do takiej muzyki, propozycje to też np. Monitor audio bx2, Magnat quantum 673, kupisz do 1k , a nieraz sporo poniżej jak z drugiej ręki. Generalnie coś bardziej na głośniku 15-16cm.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Marantz to też ciekawa propozycja. Myślę, że będę wybierał pomiędzy nim a Denonem, obydwa mają wszystko czego potrzebuję, możliwość korzystania z radia internetowego, port usb, czytanie FLACów i niewielkie wymiary.
Urządzenia typu Yamaha RN500 raczej odpadają ze względu na rozmiary, nie chciałbym żeby amplituner zajmował połowę półki na TV... no chyba, że różnica w dźwięku będzie znacząca.

Co do kolumn, wybrałem je m.in. na podstawie testu monitorków na wymienionym już wyżej portalu icon_smile.gif

ale kiedy wybiorę się już na jakieś odsłuchy wezmę również pod uwagę Twoje propozycje.

PS. Na allegro znalazlem zestaw Denon CEOL DRAN-4 + BA A25 za 1800zł. Wiem, pisałeś, że to za małe kolumny, ale wydaje mi się, że cena jest całkiem rozsądna. Myślisz, że taki zestaw za tą cenę wart jest rozważenia?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...