Skocz do zawartości

Wybór sprzetu


wujas

Recommended Posts

Zapraszam do działu "Stereo" z tym pytaniem, tam jest więcej chętnych do udzielania odpowiedzi w tym temacie

Jestem z powrotem, skoro nie robi to różnicy to możemy w tym dziale też pogadać. Zalecam co następuje.Koniecznie dzień urlopu trzeba mieć. Udać się do najbliższego salonu, np. Top- HiFi (nie wiem czy takowy występuje w pobliżu miejsca twojego zamieszkania), zabrać parę swoich ulubionych płyt CD, powiedzieć sprzedawcy ile się chce wydać i poprosić o prezentacje. Niech zmontuje parę zestawów, to nie powinno stanowić problemu gdy sprzedawca zna kwotę. Usiąść wygodnie i zapodawać muzykę (powinien być pokój odsłuchowy). Ważna uwaga! Nie pozwolić kręcić potencjometrem głośności sprzedawcy! Facet który to robi i wrzeszczy "....niech Pan zobaczy jak suuuuper gra...", to dyletant i równie dobrze mógłby sprzedawać odkurzacze przemysłowe. Męczyć, katować i się nie poddawać. Powiedzieć gościowi że w cenie też mają być Kable! Zarezerwować sobie w cenie do 10% kwoty! Wtyki typu banan lub widełki do kabla głośnikowego też potrafią kosztować a będzie ich przynajmniej 8 sztuk. Kabla głośnikowego też trzeba z 6 do 8 metrów a w miarę porządny to od 20-30 zł za metr. Żaden forumowicz, z całym szacunkiem, nie opowie Tobie słowami jak słychać muzykę, którą lubisz, z tego lub innego sprzętu, to tak jakby próbować opisywać smak tortu kajmakowego.
Życzę powodzenia. Edytowano przez RoRo
Bardzo proszę używać opcji "EDYTUJ" zamiast dodawać kolejny post jeden pod drugim...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zapoznaniu sie z parametrami i opiniami mysle o wyborze zestawu kina domowego 5.0 z nastawieniem wiekszym na muzyke jednak, czasami jakis koncert dvd czy film. Jeszcze nic nie sluchalem.
Mysle o amplitunerach:
- Denon 1908
- Harman 247
- Pioneer 1017
- Cambridge Audio Azur 540 R V.3

Kolumny:
Podlogowe - napalilem sie na Paradigmy Minitor 7 v.5
Co do centralnego i tylnych jeszcze nie wiem. Moze Jbl serii E lub Dalii.

Odtwarzacz cd:
- Cambridge Audio Azur 640c

Sa to dopiero przemyslenia moje jeszcze nic nie sluchalem dopiero mam zamiar wybrac sie na odsluch.

Co sadzicie i takich propozycjach?. Wszelkie porady, opinie i mile widziane.
SLucham rocka i metalu. W przyszlosci zakupie jakies dvd, ale w tej chwili o nim nie mysle.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszy nas że zamierzasz sam posłuchać zawsze to radzę. Co do kolumn to radziłbym aby fronty jak i pozostałe kolumny były jednej firmy. każda kolumna ma jakieś niepowtarzalne cechy brzmienia ,więc zestaw powinien być tej samej firmy.Prawie wszystkie współczesne kolumny można rozwinąć do kina domowego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...