Skocz do zawartości

Jakie zestawy do Arcam Alpha 8


eduardo

Recommended Posts

Cześć Drodzy Forumowicze!

Zakupiłem niedawno wzmacniacz Arcam Alpha 8, i teraz próbuję dokupic głosniki.
Na celowniku mam Monitor Audio BR2 oraz Acoustic Energy AE100i - niestety nie mogę znaleźć używek (moj budżet to ~700 PLN).
Jedyne co mi się udało odszukać to Monitor Audio BX2 za 1100, ale to ciut przekracza moje plany finansowe.
Jakie inne zestawy głośnikowe moglibyście polecić?
Dodam, że nie zależy mi na super basach i ogólnie nie słucham muzy głosno - tylko tyle mogę powiedzieć jako amator.

Pozdrawiam,
Piotrek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majtek,

dzięki za szybką odpowiedź i ciekawą sugestię!

Cytat

Witaj,

Jeżeli nie boisz się zakupów w UK to tutaj są interesujące Cię kolumny:
http://www.ebay.co.uk/itm/Acoustic-Energy-...=item19efdff75b (kup teraz)
http://www.ebay.co.uk/itm/Monitor-Audio-BR...=item4d205c7926 (aukcja)



Niestety sprzedawca tych BR2 nie chce się zgodzić na wysyłkę do Polski. Czekam jeszcze na odpowiedź gościa od AE100.
Kojarzycie jakieś bardziej dostępne alternatywy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odmówili, bo nie wiedzą jak zamówić kuriera do Polski. Ale zwróć uwagę, że obaj mogą wysłać kolumny do UK czyli mogą je zapakować. Więc wylicytuj/kup któreś kolumny a następnie napisz do sprzedającego, że kolumny odbierze Twój kurier (sprzedający nie mogą odmówić wydania kolumn kurierowi). Resztę zrób zgodnie z uwagami zawartymi tutaj, w szczególności w postach #4 i #12.
Dodatkową zaletą zamówienia kuriera przez Ciebie jest mniejszy koszt niż gdyby zamawiał go Anglik. Spróbuj Anglika jednak namówić, żeby dwa kartony połączył taśmą klejącą w jedną przesyłkę - wówczas zapłacisz jak za jedną przesyłkę (kolumny są niewielkie i stosunkowo lekkie więc da się to zrobić).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Tylko czy z powyższych kolumn będziesz miał super basy? Ogólnie rzecz biorąc kolumny standowe z niższych przedziałów cenowych z tego nie słyną. Choć są wyjątki.



Napisałem, że nie zależy mi na super basach - tak więc nie ma problemu.

Zastanawiam się jeszcze nad Tannoy Mercury M4 - może to będzie łatwiej dostać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O przepraszam icon_redface.gif . Przeczytałem Twoją wypowiedź opacznie, czyli bez "nie".
Co do kolumn, to dobrze by było jeszcze gdybyś podał jakiej wielkości masz pomieszczenie, jak daleko od ścian będą stały kolumny (lepiej by trochę dalej), jakiej słuchasz muzyki no i przede wszystkim jakiego brzmienia oczekujesz. Bo o ile kolumny typu EPOS albo Acoustic Energy zagrają jaśniej czy twardziej, to Tannoy bardziej miękko z lekkim ociepleniem. I niekoniecznie do każdego rodzaju muzyki. To wszystko potrzebne po to, by dobrać kolumny takie, które zagrają jak lubisz.
Zdajesz sobie sprawę jednak, że kupując kolumny podstawkowe musisz im zapewnić przyzwoite standy. Stawianie na biurku, szafce itp. nie da dobrego efektu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dokładnie. Nic więcej nie wiadomo, oprócz tego jaki posiadasz wzmacniacz. Przede wszystkim wielkość pomieszczenia i wymagania brzmieniowe. Bez tego ciężko cokolwiek sensownie doradzić.
Jeżeli wybór padnie na kolumny podstawkowe, to standy będą oczywiście potrzebne, ale możesz je dokupić później. Kompletnie bezcelowe byłoby ujmowanie części środków na kolumny, celem zakupu standów, przy obecnej wielkości budżetu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie!

Wielkość pomieszczenia to ~17m kw.
Jakiej słucham muzy? Bardzo różnej... m. in. reggae, rock - tu zależy mi na ciepłym i miękkim brzmieniu, zupełnie nie zalezy mi na mocnych basach.
Podstawki do kolumn dokupię później, więc budżet 700 jest tylko na kolumny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 700 zł rzeczywiście niełatwo kupić dobre i tak jak chcesz grające kolumny.
Tannoye na pewno tak zagrają. Możesz wziąć jeszcze pod uwagę kolumny Mission z tych serii:
http://allegro.pl/mission-m33i-para-kolumn-i4420243513.html
http://allegro.pl/wspaniale-mission-m32i-i4402992176.html
Nie są to jednak kolumny szczególnie wyrafinowane biorąc pod uwagę rozdzielczość wysokich tonów czy dynamikę.
Kolumny KEF z serii Cresta będą mniej ocieplone, ale bardziej uniwersalne z lepiej rozświetloną górą.
Jeszcze bardziej uniwersalne i lepsze od tych wszystkich proponowałem Ci na PW.
Szkoda, że nie masz większego budżetu. Mógłbyś poszukać kolumn Opera, Sonus Faber albo Spendor.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...
Cytat

Jak już posłuchasz jakiś czas napisz koniecznie jak grają w Twoim zestawie. Czy na tyle zgodnie z Twoimi oczekiwaniami, że jesteś zadowolony?



Jestem bardzo zadowolony. To mój pierwszy zestaw audio, więc nie mam porównania, żeby wydać jakąś bardziej sensowną opinię.
Dzwięk czysty i minimalistyczny - bas jest bardzo przyjemny (bez dudnienia) i niezbyt mocny, wysokie tony też są OK icon_smile.gif
To jest to czego szukałem!

Dzięki jeszcze raz za pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...