Skocz do zawartości

Equalizer Diora FS 502


Altusek

Recommended Posts

Witam wszystkich,
Jestem zielony w tych sprawach i wgl, więc mam do was pytanie. Otóż mam zestaw Diory 502, wzmacniacz, tuner i korektor. Mam problem z tym ostatnim, czyli korektorem. Kiedy go włączę i po cichu wszystko śmiga , ale gdy tylko przekroczę pewien poziom dzwięku, np. 30dB to korektor się rozłącza. Myślałem że może przez głośniki niskotonowe bo już byłe na wyczerpaniu i tarły, więc wymieniłem na nowe, ale problem pozostał.
Co to może być ? Proszę o pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Altusek, rzeczywiście sądząc po nicku jakie inne kolumny mógłbyś mieć? Ciekawe jakiej słuchasz muzyki?
Czy wiesz, że te kolumny są obiektami wręcz muzealnymi, reliktami minionych czasów?
Co najgorsze te kolumny nigdy dobrze nie grały. Po prostu kiedyś w Polsce trudno było o coś lepszego. Trudno było o cokolwiek i stąd mit Altusów. Znam te kolumny, słuchałem w przeróżnych konfiguracjach. Niestety oprócz tego, że dzięki swojej dość wysokiej skuteczności potrafią zagrać nawet głośno, nie mogę nic dobrego napisać. Potrafią zepsuć dźwięk, zniekształcić nagrania.
Jeśli kochasz muzykę i chciałbyś posłuchać jej w przyzwoitej jakości, czas pomyśleć o innych kolumnach.
Wzmacniacz Diora dzięki swojemu ocieplonemu, dość nasyconemu, gęstemu dźwiękowi i niezbyt dużej rozdzielczości może w znacznym stopniu tamować zapędy Altusów w kierunku zbytniego rozjaśniania, wyostrzania i wyszczuplania dźwięku. Ale to tylko plaster na ranę.
Lepiej by nie było rany, to i plaster byłby niepotrzebny. A korektor, to jakby do tego środek odurzający. Wydaje się, że pomaga, ale tak naprawdę tylko oszołamia. Na dłuższą metę jest szkodliwy.
Pisząc mniej eufemistycznie korektor jako dodatkowy i niepotrzebny w dobrze zestrojonym zestawie (spójrz, czy we współczesnym stereo znajdziesz korektory) element degraduje tylko brzmienie, wprowadza niepotrzebne zniekształcenia i szumy. Niby coś tam podbija, ale degraduje przy tym inne cenne aspekty dźwięku.

Jak już napisałem, jeśli zależy Ci na dobrym dźwięku, dobrym jego brzmieniu zrezygnuj przede wszystkim z korektora. Sprzedaj to co masz i jeśli możesz dołóż do tego jak najwięcej. Za niezbyt duże pieniądze możesz kupić używany, może niezbyt efekciarski, ale na dłuższą metę doceniłbyś jego klasę, zestaw stereo.
My tu oczywiście pomożemy Ci skompletować dobrze grający system. Po to m.in. jest to forum.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham tego co mi wpadnie w ucho , ale najczęściej muzyka z lat 80 icon_smile.gif Też właśnie zastanawiałem się nad wymianą wzmacniacza i korektora na coś lepszego, np yamaha icon_razz.gif Ale na to daje sobie czas jak na razie, chce skończyć remont altusów i dopiero potem pomyślę nad dobrym wzmacniaczem. A co do jakości nad którą się tutaj rozpisywaliście to jak dla mnie Altus gra bdb i ta jakość mnie zadawala. Nie mam wielkich wymagań, kiedyś mam zamiar zakupić Altusy 300 lub Zeusy, no ale to kiedyś, jak na razie nie mam stałych wpływów bo się uczę icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

kiedyś mam zamiar zakupić Altusy 300 lub Zeusy, no ale to kiedyś


Czyli zamienił stryjek siekierkę na kijek. Jeśli masz jeszcze sporo czasu, to w miarę możliwości pojedź do salonu audio albo kilku (nie do hipermarketu) i posłuchaj kilku zestawów, kilku par kolumn. Nie zapomnij zabrać ze sobą paru swoich ulubionych płyt.
Jeśli nie zmienisz zdania, to znaczy, że nie masz słuchu i możesz śmiało kupić Altusy czy Zeusy.
Ale jak nie posłuchasz i kupisz te "dinozaury", to kiedyś możesz przypadkowo u kogoś usłyszeć jak dobrze gra zestaw stereo i wówczas z wielkim żalem pomyślisz sobie tak, jak napisał niedawno jeden z naszych forumowiczów: Czemu ja tyle czasu zmarnowałem słuchając muzyki na byle czym? icon_idea.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...