Skocz do zawartości

STERO tuner + kolumny - 50m2 do 5000zł


miguell

Recommended Posts

Witajcie.

To mój debiut na tym forum chociaż z zamiarem nosiłem się już dłuugo dłuugo bo myślałem,że dam rade SAM icon_wink.gif
Po odwiedzinach w kilku audio itp itd zrezygnowany i oszołomiony proszę błagalnie o pomoc...

Chciałbym zakupić możliwie jak najlepszy w kwocie około 5000zł zestaw stereo Wzmacniacz + kolumny - i tu moja prośba o pomoc w wyborze zestawu - co z czym...

Pomieszczenie: salon około 50m2
Muzyka rodzaj: głównie rock, jazz, chillout, czasami klasyka ...
Priorytetem nie jest głośne słuchanie.

Sprzęt jak najbardziej może być używany i chyba na taki nawet bardziej się nastawiam - wyższa klasa ale używana...
Świecidełka i masa funkcji są mi zbędne - szukam "dobrego" dźwięku - lubię wsłuchać się w wokal , brzmienie instrumentów - ciepły bas , czyste przejrzyste nasycone wysokie tony. Nie przepadam za harmidrem, chaosem i bałaganem.

Dumałem nad kilkoma ale nie sugerujcie się tym:
Wzmacniacze: Yamaha A-1000 , Marantz -P7200 lub 8000, może jakiś Rotel lun NAD no tak ale jak już jakiś to z jakim głośnikiem ;-(
Kolumny połogowe: HECO CELAN 800, coś z Focal'a , Dali , Canton , Elac ??? wyłożyłem się na łopatki...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 94
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Pomyślimy oczywiście i pomożemy. Wydaje mi się, ze raczej nic z Twoich propozycji. No może kolumny Dali.
Chodzi mi tu o bardzo fajne i pasujące don twojego pomieszczenia DALI 800 albo lepiej Dali 850.
Oczywiście można się rozejrzeć za innymi. Koledzy zaproponują pewnie Canton. Trzeba popatrzeć, co można kupić. Może znajdziemy jeszcze jakieś inne?
Do tego fajny, dobrej klasy i dość wydajny prądowo, mocny wzmacniacz i... odtwarzacz CD?
Bo nic nie piszesz na ten temat. Masz jakiś, planujesz kupić, czy będziesz "jechał" z komputera? Wówczas trzeba by pomyśleć o niedrogim a dobrym DACu.
Nic nie piszesz o tunerze, o którym wspomniałeś w tytule. Ale tuner moim zdaniem można kupić niedrogi i będzie dobrze grał.
Na końcu dobiera się kable. Pewnie minimalnie ze 300-400zł trzeba będzie wyłożyć. Szkoda by zniweczyć potencjał dobrego już w tej cenie zestawu łącząc go byle jakimi kabelkami z marketu.
Mam nadzieję, że Twój pokój w kwestii akustyki jest w miarę dobrze przysposobiony. Może wkleisz jakieś zdjęcia pokoju albo rysunek poglądowy jak i gdzie ma stać zestaw stereo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście polecam kolumny Canton Ergo RC-L, wzmacniacz Rotel RA980BX i jakiś dobry tuner (u mnie gra Yamaha TX 950 rs). Jak to gra: wyraźne ale nienachalne niskie, rozdzielczo, bez przesadnej ostrości ale nie flegmatycznie, generalnie z klasą.

Do tego - jak już napisał F1angel - możesz kupić jakiś odtwarzacz CD. Swojego Marantza nie polecam, ponieważ proponowaną jakością dźwięku odstaje od klasy kolumn.

Oczywiście kupując zestaw używany zapytaj się sprzedającego, czy wszystko jest sprawne (nie trzeszczy, nie przerywa).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super dzięki- kamień z serca opada nieco ku ziemii icon_wink.gif

Skleciłem rzut salonu i zwymiarowałem go trochę, także mam nadzieje że będzie czytelny...

Co do CD,tunera i kabli to nie mam - kompletuje wszystko od zera i też z wielką wdzięcznością oprę się na waszych radach.

Jeśli chodzi o kompa to co prawda mam swoją małą kolekcję płytek CD icon_wink.gif ale jak jest tylko taka możliwość to chętnie również skorzystam z połączenia przez DAC - choć przyznam szczerze,że nie miałem z tym jeszcze kontaktu... Zastanawiałem się również czy podłączenie do zestawu np: iPoda i potraktowanie go jako jednego ze źródeł nie byłoby również rozsądne ???

DALI 800 - hmmm piękna... ale chyba ciężko będzie nawet używkę w moim budżecie znaleźć ;-(

Kwota jaką chciałem przeznaczyć na wzmacniacz i głośniki to około 5000zł + kwota około 2000zł na dodatki jak cd tuner kable , teraz może jeszcze DAC...

Reasumując mam około 7000zł i chciałbym zakupić dobrze współgrający zestaw stereo do około 50m2 salonu:
- Wzmacniacz
- Kolumy
- CD
- Tuner
- Kable
- DAC

Poniżej jeszcze parę moich próbnych strzałów icon_wink.gif
Kolumny
-Canton Vento 809 - cena około 4000zł za 2szt.
- DALI EVIDENCE 870 cena około 3500zł za 2szt.
- Dali Concept 8 Epicon 4000zł za 2szt.

DSC01446.jpg



DSC01446.jpg



DSC01446.jpg


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojjjj przeprowadzka zestawu na przeciwległa ścianę = moja wyprowadzka z domu icon_smile.gif
Co do Kappa to nigdy nie miałem przyjemności z nimi obcować - zrobię rekonesans

Pamiętajcie,że zależy mi na doborze zestawu czyli jak kolumna to co za wzmacniacz z tym dobrze zagra przy mojej powierzchni itp itd ??
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ojjjj przeprowadzka zestawu na przeciwległa ścianę = moja wyprowadzka z domu icon_smile.gif
Co do Kappa to nigdy nie miałem przyjemności z nimi obcować - zrobię rekonesans

Pamiętajcie,że zależy mi na doborze zestawu czyli jak kolumna to co za wzmacniacz z tym dobrze zagra przy mojej powierzchni itp itd ?



Hm. Sądziłem że przestawienie stołu z krzesłami to nie aż tak wielka zmiana. Fakt - kabelki, bo T V będzie w innym miejscu. Dodatkowo, można byłoby je co nieco wypchnąć do przodu, wystawić z narożników.
Kolumny miałyby też równe "oparcie" z każdej strony. A tak - jedna będzie stała dość blisko ściany z drzwiami (bo wysunięcie jej będzie dość problematyczne - wizualnie), a tym samym - druga będzie wciśnięta w narożnik pokoju:(

Co do wzmocnienia, to tu i ówdzie można poczytać. Ja polecam Nakamichi, Parasound, ale także mniej egzotyczne i tańsze - CA, Dual, Rotel..

Jeśli napiszesz gdzie mieszkasz, może uda się załatwić. Jeśli tylko można - to TRZEBA posłuchaćicon_smile.gif

Pozdrawiam!
'Jacek



Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Jacek wreszcie się odezwałeś icon_smile.gif.

A ja jako użytkownik 7.2i, oczywiście polecam jak najbardziej. Inwestycja warta zachodu. Ale do tego metrażu 8.2, będzie super.
Tutaj masz przykład.
http://allegro.pl/kolumny-infinity-kappa-8...4412485974.html
[ INFINITY KAPPA 8.2i ]
Piszę przykład, bo cena jest moim zdaniem wysoka. Albo ja swoje 7.2, kupiłem bardzo okazyjnie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kappy 8.2i pojawiają się od czasu do czasu w cenie ok. 3 tys. zł za parę, jeżeli nie ma presji zakupu na już, poczekaj.

Nie byłbym sobą, gdybym przy takim budżecie nie polecił Cantonów icon_lol.gif .

Więc w pierwszej kolejności seria Digital, większe 1 lub 1.1 i mniejsze 2 lub 2.1. Bardzo rzadko w Polsce, w Niemczech częściej, choć różnie bywa. Niekiedy jest wysyp kilku aukcji naraz, a niekiedy kilkumiesięczna posucha.

W komplecie jest cyfrowy procesor DSP z wbudowanym DAC, podpinasz pod to mikrofon pomiarowy, kalibrujesz i system
niweluje wpływ pomieszczenia. A i bez tego kontrolera kolumny brzmią pięknie. W domu mam miód, tzn. Digital 2 icon_wink.gif .

Oczko niżej znakomite modele Ergo SC-L i RC-L (te, które polecał Ci Majtek2013), też rzadko w Polsce, aczkolwiek częściej niż Digitalki. To taka sama klasa co Infinity Kappa 8.2i, choć przez wzgląd na pewne aspekty brzmienia wyżej cenię Cantony. Myślę, że te kolumny Ergo powinny dobrze współpracować z kontrolerem Digitali, na allegro ktoś od dłuższego czasu sprzedaje to urządzenie osobno LINK. Z uwagi na rozwiązanie układowe o firmowej nazwie technologia SC raczej nie polecam w ciemno kontrolera do kolumn innych firm, może kiedyś to sprawdzę...

Z Dali poszukaj czegoś z serii Grand, a z polskich firm np. ESA (seria Continuum) i Harpia Acoustics.
Ale tak sobie myślę, że w cenie do 3-4 tys. za używane kolumny i bez 'oddechu' Cantona, na polskim rynku Kappy 8.2i stanowią najlepszą ofertę jakościową.


Żeby za dużo Ci nie namieszać ze wzmacniaczami, podam aktualnie tylko dwie propozycje. Chodzi mi o firmę ADCOM.
Słabo znana u nas, a robi świetne klocki.

Końcówka mocy GFA-555 , potrzebny jeszcze jakiś przedwzmacniacz;

oraz gotowy zestaw LINK

Nic jednak nie zastąpi ODSŁUCHU i poleganie wyłącznie na przeczytanej opinii może być ryzykowne. Bo ile ludzi, tyle gustów icon_cool.gif .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy trzeba przyznać, że polecają naprawdę wysokiej jakości sprzęt o dużym wyrafinowaniu.
Mam tylko takie maleńkie ale. Trzeba się zmieścić w 7kzł ze wszystkim. Czyli jeszcze CD, tuner, DAC, kable?

Ja poleciłem Dali 800/850 bo są to bardzo uniwersalne kolumny do dużego pomieszczenia i... stosunkowo niedrogie. Można takie było ostatnio kupić na Allegro w granicach 2kzł. Teraz nie widzę, ale pojawiają się od czasu do czasu. Jasne, że można lepiej, ale trzeba dać sporo więcej. Poza tym nie są aż tak bardzo wymagające w kwestii napędu jak powyższe propozycje. Szczególnie Infinity. Dali nieźle zagrają z dobrym średniej klasy wzmacniaczem. Oczywiście im lepszy kupisz, tym więcej z nich wydobędziesz.
DAli z serii Grand, ESA, Harpia Acoustics, to również bardzo dobre propozycje o ile się coś w sensownej cenie ustrzeli.

Miguell, oczywiście proponuję przyjrzeć się propozycjom kolegów. Ale wówczas na CD, tuner DAC i kable pozostanie niewiele. Jeśli nie, trzeba będzie spojrzeć na zestaw bardziej realnie. Choć w sumie, to najwięcej warto wydać na kolumny, trochę mniej na wzmacniacz, jeszcze mniej na CD i DAC (albo kupić używany CD z wejściem na DAC - niełatwo taki ustrzelić). Ale CD bym nie lekceważył pisząc o nim "dodatek".
Tuner można kupić za stosunkowo niewielkie pieniądze. A kable, jakieś dobre jakościowo, na jakie starczy z opcją ew. wymiany za jakiś czas na lepsze.

W kwestii ustawiania kolumn w pomieszczeniu jak to zwykle mam w zwyczaju zaproponuję Ci ciekawe i dość przystępnie napisane materiały do poczytania. O ile wyślesz mi na PW swój adres mailowy. Warto poczytać jeśli nie za bardzo orientujesz się w temacie.
Kolumny tej wielkości jakie zamierzasz nabyć trzeba odsunąć od ścian. Myślę, że minimum 80-100cm. Bliżej też zagrają, ale będą większe podbicia, szczególnie niskich częstotliwości i inne zniekształcenia. Szczególnie z boku tek kolumny, która stoi blisko okien trzeba by dać jakiś silnie tłumiący dźwięk ustrój akustyczny. Pamiętaj, że duże, płaskie, twarde i jednorodne powierzchnie na ogół nie
są dobrym kompanem wysokiej jakości dźwięku.
Czy słuchania z iPoda jako jednego ze źródeł dźwięku jest rozsądne? A czemu nie? Musisz sobie zdać tylko sprawę, że nie osiągniesz tak wysokiej jakości dźwięku jak z CD.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli udałoby się upolować Kappy za 3000 zł, to można spokojnie zagospodarować pozostałymi środkami na resztę elementów zestawu. Nawet przeznaczając ok 2000 zł na wzmacniacz.
I tutaj skupiłbym się aby tak rozłożyć budżet. Reszta pozostaje na odtwarzacz, kable i tuner, który nie będzie jakimś kolosalnym wydatkiem w stosunku do reszty elementów zestawu.
A co do Daca, to pominąłbym ten element tymczasowo, na konto inwestycji w lepsze kolumny, czy wzmacniacz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dali 850 to mniej więcej poziom Cantonów Ergo SC-S. Niedawno jeden z forumowiczów deklarował zakup właśnie tej pary. Czy faktycznie kupił, nie wiem, milczy. Natomiast podane przeze mnie Ergo SC-L i RC-L to jest różnica klasy, przyrost jakości jest duży. SC-S mają sporo do powiedzenia, ale większym braciom po prostu ustępują. Zakładając zakup / sprowadzenie któregoś z ww. Ergo za 2 - 2,5 tys. + drugie tyle za wzmacniacz mamy 5 tys. za nagłośnienie + 2 tys. na resztę, czyli zgodnie z założeniami autora tematu. Kupując taki piec jak polecony Adcom GFA-555 można brać każde kolumny i spać spokojnie, wszystko wysteruje. Miguell na pewno nie kupi elektrostatów icon_razz.gif

A gdyby np. sprzedawca zestawu Adcoma zgodził się zbyć osobno swój przedwzmacniacz z tunerem (zdaje się model GTP-500), to w połączeniu z GFA-555 byłby świetny zestaw. Słowem: miodzio icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to by mogło się udać. Fakt, odtwarzaczem można się martwić po zakupie tandemu kolumny/wzmacniacz. Tylko jak pisałem
nie można lekceważyć odtwarzacza. Ja ostatnio robiłem serię ciekawych odsłuchów. Wyobraźcie sobie, że nieoczekiwanie bardzo dobrze zagrał tandem wzmacniacz AA MAP-105, kolumny Grundig BX-2000. Wzmacniacz niższa klasa średnia a kolumny pogranicze budżetówki i klasy średniej (tak umownie wszystko). Z dobrymi ale również budżetowymi odtwarzaczami Fine Arts CD 1 i CD 11 zagrało naprawdę ciekawie, w sumie bardzo dobrze ale zabrakło czegoś wyjątkowego. Po podłączeniu odtwarzacza Ayon CD-07 stało się to, na co czeka każdy dojrzały audiofil. Zagrała muzyka. Gdyby ktoś zasłonił mi oczy i dał ten system do posłuchania pewnie typowałbym znacznie droższy zestaw. Aż mi się chciało śmiać. Dla hecy wymieniłem głośnikowe Da Vinci SL-10 na Straight Wire Rhapsody S a interkonekty z Monster Interlink 400 na Acrolink 6N-A2400II Pro. Tu uzyskałem jeszcze dodatkowo większą rozdzielczość i płynność oraz większą (wszerz i wzdłuż) scenę stereo. Ktoś mógłby się popukać w głowę widząc taką konfigurację. Ale ja nie od dziś już wiem, że nie należy lekceważyć żadnego z elementów zestawu.
Tak i tu przestrzegam po raz kolejny przed lekceważeniem źródła. Bo zestaw z poprawnie grającym źródłem i kablami zagra pewnie dobrze, ale magia czyli tzw. muzykalność może gdzieś przepaść.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. Ja jestem dość świeżo po kupnie odtwarzacza i już po przesłuchaniu kilkunastu ulubionych płyt, mogę śmiało stwierdzić, że jest bardzo dobrze.
Już od dłuższego czasu słucham na Kappach, to też euforia nieco opadła, ale teraz od nowa zachwyca mnie brzmienie tych kolumn, z czego bardzo się cieszę. Szczególnie w średnicy. Nawet zamówiłem ostatnio dwa albumy, bo miałem kopie od znajomego. Po przesłuchaniu ulubionych pozycji na płytach, doszedłem do wniosku, że muszę mieć oryginały. Super sprawa.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f1angel wspomniał o MAP-105...
W tym przypadku z używanych Advance Acoustic - to chyba minimum stanowi MAP-305 lub następcy. Ale są w Polsce ciężko dostępne.

Natomiast z innych możliwości - jest w tej chwili świetna i mocna końcówka lampowa OMAK Jevel One (na jej temat może się min. Zukzukzuk wypowiedzieć, ale najlepiej poszukać opinii korzystając z wyszukiwarki w wątku "Co z Jolidą 102b ?, ...czyli przygoda z lampą" na naszym Forum oraz w "lubuskich odsłuchach" na AudioStereo).
Wykop ma niesamowity (i adekwatną do tego masę ok. 30kg), wygląd - hmm, dość surowy icon_rolleyes.gif
Jest w tej chwili do kupienia na Śląsku - patrz ogłoszenia na giełdzie hifi
http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/28/167916.php

Do tego stosowny preamp można trafić w okolicy tysiąca złotych.
Końcówka ta grała w różnych konfiguracjach, m.in. paroma modelami Infinitek, do tego Jamo Concert 11, Thiele itd.

CD i kable to jak dla mnie koniec - w zależności od posiadanej gotówki (szczególnie kablami można doszlifować na koniec, co już niestety będzie trochę kosztowało).
Rozsądny CD to minimum tysiąc (a lepiej w stronę 2 tysięcy), ale można tej pójść w modyfikowane odtwarzacze w cenie 500-1500zł.

miguell
Czy potrzebujesz zdalnego sterowania do wzmacniacza (albo zestawu przedwzmacniacz+końcówka mocy)?
Bo to może trochę komplikować sytuację w przypadku starszych sprzętów (albo ograniczyć poszukiwania do modeli przedwzmacniacza które mają pilota).
Dotyczy to również tunera radiowego - czy sterowanie jest konieczne?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f1angel
W ciągu ostatnich dwóch lat w Polsce widziałem raz MAP-305, raz 306 i raz zestaw pre+końcówka.
Cenowo to 2 tysiące (305) i prawie 3 za pre+końcówka.
Jakoś "tak przez przypadek" patrzę na te modele.
Ale ściągać z zagranicy mi się nie chce - mam inne priorytety i docelowo coś innego chcę trafić dla siebie. Niestety wydam trochę więcej icon_idea.gif

Z fajnych końcówek - jest jeszcze YBA dual mono za 1999zł (gość z Wwy - który niby sprzedaje swój sprzęt ale ilość i obroty wskazują na coś innego...)
http://allegro.pl/yba-dual-mono-power-ampl...4407823097.html
Cenowo powinno się udać coś wytargować, bo jakoś nie może tego sprzedać.

A teraz to można chyba poczekać, aż się autor wątku wypowie...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f1angel widzę dobrze mnie rozumiesz i podciągasz wątek w dobrym dla mnie kierunku.
RoRo - chapeau bas - ale pamiętaj że jestem z odrobinkę niższej ligi icon_wink.gif

Podzielam również zdanie f1angel co do tego, iż koledzy polecają naprawdę wysokiej jakości sprzęt o dużym wyrafinowaniu i ciszę się ,że o takim również mówimy ale boję się by nie było tak, iż wiele polecanych produktów takich jak rewelacyjny MAP-305 czy Cantony Digital nie okażą się nieosiągalne w sensie braku ich na rynku...

Chciałbym również byśmy znajdując złoty środek potraktowali mnie jako kolegę z odrobinę mniejszym doświadczeniem, który zadowoli się jedną gwiazdką mniej icon_wink.gif
dla tego też, jak RoRo wspomniał postaram się zabrać jakieś stanowisko wobec propozycji i jeszcze trochę doprecyzować moje pytania i obawy.

- Wzmacniacz - w konfrontacji przedwzmacniacz + końcówka a sam wzmacniacz to jeśli to możliwe to wolałbym SAM WZMACNIACZ.
- Wzmacniacz - a może coś ze stajni NAD , ROTEL czy YAMAHA - może łatwiej będzie coś używanego wyszukać ?
- CD - w żadnym wypadku nie lekceważę - czekam cierpliwie na propozycję - przykłady icon_wink.gif
- TUNER - również czekam na propozycje
- Kolumny - myślę ze f1angel dobrze to ujął, że lepsze będą dla mnie bardziej uniwersalne i mniej wymagające coś jak DALI 850, CANTON SC-S, SC-L, RC-L (będę polował) ale chętnie wysłucham jeszcze jakiś propozycji.
- Zdalne sterowanie - pilot przydałby się przy wzmacniaczu i CD.


- f1ange co do akustyki to chętnie odezwę się na pw i poczytam chociaż już wiem,że mogę tu mieć spory problem, ponieważ byłem dziś na budowie i popróbowałem z ustawieniem i jak odsunę kolumnę od ściany o kilkadziesiąt centymetrów to ląduje z nimi w przejściu (ciąg komunikacyjny na taras ;-( i tu nasuwa się moje pytanie: czy może zastanowić się nad kolumną nieco inną ,może mniejszą, może z bass-reflex'em z przodu a bliżej przysuniętą do ściany - muszę iść tutaj na jakiś kompromis,
Skleciłem nowy rysunek i moje pytanie pewnie okaże się retoryczne i aż strach je zadać ale cóż pytam icon_wink.gif ; czy możliwe jest osadzenie kolumny we wnęce i np: wyłożenie wnęki jakimś silnie tłumiącym dźwięk materiałem tak jak na rysunku lub zupełnie zabudowanie w ścianie ?? Widziałem to kiedyś w pewnym pokoju odsłuchowym ale co, jak po co i dla czego to nie mam pojęcia - może ktoś miał lub próbował takie ekwilibrystyczne sztuczki lub sposoby icon_wink.gif

DSC01446.jpg



DSC01446.jpg



DSC01446.jpg



DSC01446.jpg



DSC01446.jpg



i rekreacyjnie kolejne próbne strzały icon_wink.gif
-GRAND DIVA http://allegro.pl/dali-grand-diva-i4402862866.html


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do akustycznych problemów to faktycznie są na rynku głośniki do zabudowy w ścianach, ale stosuje je się zwykle w kinie domowym. Takie produkty to jednak znaczny kompromis jeśli chodzi o jakość dźwięku. Poza tym przy odsuwaniu kolumn od ścian nie chodzi tylko o walkę z podbiciami na basie, ma to na celu także poprawę efektów przestrzennych (lokalizację źródeł pozornych wszerz, a także wgłąb).
Możesz kolumny ustawić jakkolwiek i będą grać, ale to jest świadoma decyzja i pogodzenie się z faktem, że (niejednokrotnie) sprzęt za połowę ceny poprawnie ustawiony mógłby zagrać lepiej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pacio94 masz racje i od wczoraj po wizycie na budowie jestem podłamany tym faktem - serce się kraje i stąd właśnie moje pytanie:

- czy jeżeli będę musiał ustawić kolumny blisko ściany to czy jest sposób na to by może nie całkowicie zlikwidować bo przypuszczam ,że się nie da ale chociaż zminimalizować straty i zniekształcenia dźwięku stosując np.inny model kolumny - bass-refleks z przody lub materiał tłumiący za nimi lub w docelowej wnęce ?? Proszę tutaj również o opinie na ten temat i uwzględnienie tego istotnego mankamentu mojego wnętrza przy doborze zestawu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jeszcze budujesz, to na Twoim miejscu od razu zastanowiłbym się nad adaptacją akustyczną pod audio. Jak wszystko wykończysz, to jakiekolwiek ustroje będą "doklejone" i mało atrakcyjne, albo po prostu ich nie będzie w związku z powyższymi icon_wink.gif

Tak naprawdę to bardzo złożony temat i bez zobaczenia wnętrza, a najlepiej zmierzenia go, ciężko Ci coś proponować. Standardowo do tłumienia dobrze spisuje się wełna mineralna wysokiej gęstości np. Isover PT80, płyty grubości 100 lub 150mm. Tylko znowu, wszystko trzeba stosować z głową. Są też bardziej profesjonalne materiały, ale już znacznie droższe.


PS: Konstrukcja kolumn w tym wszystkim nie ma aż tak wielkiego znaczenia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budowa już na ostatniej prostej i nic juz niestety nie dam rady zmienić ;-( - jak już coś zakupie to będę próbował organoleptycznie znaleźć optimum...

Przyjmijmy że pracujemy na tym co jest i dalej szukamy optymalnego zestawu w dobrej średniej klasie na powerzchnie około 50m2 za moje 7000zł , także podbijam temat przewodni i proszę o kolejne propozycję.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...