Skocz do zawartości

STERO tuner + kolumny - 50m2 do 5000zł


miguell

Recommended Posts

Cytat

RoRo zaproponował wzmacniacz ROTEL RA-06SE o którym troszkę poczytał i pod wpływem wielu ciekawych opinii również poważnie mnie zainteresował...

Jeśli już "troszkę posłuchał"- a nie "troszkę poczytał" icon_mrgreen.gif

Kopyto ma wystarczające ma Twoją powierzchnię (oczywiście pod warunkiem, że nie podłączysz szczególnie wymagających kolumn, które potrzebują wzmacniaczy o poborze mocy rzędu 500-1000W).

Sansui - jak najbardziej, ale w sprzęcie używanym warto kupować zadbane egzemplarze... no i mieć trochę szczęścia.
A niektóre serwisy aukcyjne są dość trudne do ogarnięcia, o czasie poświęconym na szukanie nie wspomnę.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 94
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Sorki RoRo za przejęzyczenie miało być napisane: wzmacniacz który zaproponował RoRO o którym troszkę poczytałem - oczywiście miałem na myśli,że Ty posłuchałeś icon_wink.gif

Co do tego Sansui to nawet nie tykam tamtego konkretnego egzemplarza - kto wie kto tam swoje łapki wkładał i po co - sam wygląd już mówi za siebie icon_wink.gif ale ogólnie czytając opinie o nim to robi wrażenie... niestety ja mogę się tylko na razie tym podpierać icon_sad.gif - wrzuciłem na TOP LISTĘ poszukiwanych icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miguell
zobaczymy za 6 godzin czy udało Ci się z MAPem...

A w międzyczasie - tym razem "do wzięcia" już prawie komplet (bo brak kolumn i kabli) Cyrusa.
http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/29/168376.php
fotki i opis (dość lakoniczny...) na aukcji
http://allegro.pl/cyrus-zestaw-i4434870631.html
zestaw przedwzmacniacz+ 2 monobloki (są to stereofoniczne końcówki mocy, które można ustawić w trybie mono i wtedy moc x2, dlatego napisałem "monobloki") + odtwarzacz CD dAD3Q
Nie daj się zwieść małymi wymiarami - to już jest kawał "potworka" pod względem mocy icon_cool.gif

Z symbolu odtwarzacza CD wynika, że jest w nim już wymieniony DAC (przetwornic cyrowo-analogowy) na lepszy, ale też firmowany przez CYRUSa. Różnica w brzmieniu jest spora, a sam DAC zwiększa wartość "gołego" CDka o połowę (trzeba jednak spytać sprzedawcę, czy rzeczywiście jest tam włożony ten przetwornik Q).
Pod względem grania powinien Ci się podobać.
Cena wyjściowa trochę mniej - 5 tysięcy, ale naprawdę zestaw jest tego warty!
W komplecie są kartony, kable i pilot (powinny być 2 piloty - do CD oraz przedwzmacniacza, ale to trzeba by już wypytać sprzedawcę.)

Zostaje wtedy jeszcze 2 tysiące byś się zmieścił w budżecie. Niby niezbyt dużo na kolumny - ale w przypadku używanych nie jest tak źle i nawet może zostać na kable. Propozycji kolumn dostałeś już parę i nie jest tak źle z cenami...

Jest sporo opisów Cyrusa - wrzuć w przeglądarkę, to znajdziesz m.in. parę testów w AUDIO i będziesz wiedział "jak to się je".

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również polecam Cyrusa. RoRo wie co pisze. Obaj przerabialiśmy i nadal przerabiamy ten temat. Mam Cyrusa w syipalni, całkiem niezły zestaw. Trochę się tam marnuje, bo to zaledwie 13m kw.
Sansui to zupełnie inny temat. Jeśli kupować to tylko i wyłącznie od sparwdzonego sprzedawcy. Jeśli miałby być ruszany, to tylko pzrez Janvideo lub Czubsi z AS, do nich jedynie mam zaufanie. Z Sansui świetnie kompnują się ADAM Pencil, ale niestety nawet używane mało nie kosztują.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

icon_wink.gif
Cytat

Chciałem Ci zaproponować kompletną zmianę podejścia. Tam gdzie masz 50 metrów i telewizor ustawiłbym kino domowe średniej lub nawet niższej klasy z dużymi kolumnami i korekcją akustyki. Może właśnie nowoczesny amplituner KD i używane kolumny typu Dali 850...

Natomiast główne środki finansowe przesunął bym na mniejsze pomieszczenie gdzie możesz sobie pozwolić na ustawienie takie jak Ci się podoba.

W salonie nie dośc, że musisz iśc na kompromisy z innymi domownikami (żoną) co do ustawienia i wystroju, to jeszcze będziesz wysłuchiwał, że:
"Ja chcę obejrzec film, a Ty ciągle tylko słuchasz tej muzyki i ja nie mam dostępu". U mnie tak jest, a i tak chciałbym słuchać więcej icon_smile.gif
Może u Ciebie jest inaczej, nie wiem...



Kolega passo podsunął ciekawą alternatywę dla alokacji Twoich zasobów finansowych, a ja chciałbym ją podtrzymać.

Zamierzałem Ci już wcześniej zaproponować kolumny Infinity, ale za cholerę nie mogłem sobie przypomnieć nazwy stosownej serii. Wszystko przez te upały icon_wink.gif . Dziś mnie olśniło i znalazłem w zakamarkach pamięci nazwę Cascade, przy okazji trafiłem na ciekawą aukcję LINK. Przy słusznym metrażu i kiepskiej możliwości ustawienia kolumn być może takie konstrukcje miałyby sens. Gdybyś nawet nie chciał typowego zestawu kina domowego, można by główne kolumny zostawić, a resztę sprzedać. Optyka powinna żonie przypaść do gustu icon_rolleyes.gif . Brzmienia serii Cascade niestety nie znam. Zestaw z aukcji już raz się sprzedał za ok. 830 euro, ale pewnie wygrał spassbieter i transakcja nie doszła do skutku, stąd ponowne wystawienie sprzętu. Przy takiej kwocie + koszt paliwa (masz 900 km w jedną stronę) wyszłoby ok. 1000 euro. Nie wiem jak Ty, ja bym jechał. Z planowanej kwoty 5 tys. zł zostałby Ci tysiak na ampli KD bądź wzmacniacz stereo, a 2 tys. przerzuciłbyś na pozostałe klocki do innego pokoju.

Przychodzą mi jeszcze do głowy głośniki elektrostatyczne Final Sound, pamiętam, że brzmiały bardzo jasno, pewnie ze względu na przesunięty w górę balans tonalny, no i tu to chyba tylko nówki za granicą. Na aukcjach obecnie tylko konstrukcje duże i drogie.

Typowe, pełnokrwiste elektrostaty potrzebują niestety tyle samo, jak nie więcej, miejsca, co konwencjonalne kolumny z głośnikami dynamicznymi, żeby poprawnie reprodukowały dźwięki. Są drogie i prądożerne.












Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacytuję częściowo moja wypowiedz z innego postu :
Coraz bardziej zaczynam sie zastanawiać nad przesunieciem budżetu na zestaw stero do mniejszego pokoju a tu pokombinować z kinem z dwóch powodów:
Po pierwsze : bo tak jak forumowicz passo wspomniał moze okazać sie ze w salonie w którym to chciałem postawić główne stereo żona i dzieci zdominują telewizor i ze słuchani bedą nici.
Po drugie: tak jak wyedukowal mnie f1angel, w salonie z akustyką jest słabo a owy pokój 15m2 jest i bedzie dużo bardziej komfortowy pod względem akustyki. Bede mógł rownież w nim słuchać muzyki kiedy tylko dusza zapragnie.

A teraz pytanie: jeśli zdecyduje sie na jakiś wzmacniacz KD to czy są takie ktore chociaż w miarę przyzwoicie zagrają w stereo - cóż używanego około 1000 - 1500zl.
+ do tego rozumiem kolumny 2szt przód dość dobre by czasami zagrać w stero + centralny + jakieś tyły 2szt + subwoofer.

Profi zaproponowałes zestaw Infinity - ciekawe ale postaram sie go gdzieś znaleźć by posłuchać żebym sie nie załamał jak go kupie w ciemno i odpale w domu icon_wink.gif , a co od designu głośników to przeżyje nie jest to priorytet - cos zbuduje cos delikatnie ukryje itp itd icon_wink.gif

Tak czy siak jakbym konfigurowal jednak w salonie KinoDomowe to i tak chciałbym kupić taki wzmacniacz lub amplituner do kina by jak najlepiej zagrał w stereo i główny nacisk kładę wtedy tez na dwa przednie glosniki. Jak komuś wpadną jakieś konfiguracje do głowy to walić jak w dym - szczególnie jakiś wzmacniacz czy amplituner ktory zagra w miarę w stereo bo tu już kompletnie jestem zielony...
Kurczę ale mam teraz dylematy i mętlik w głowie ... ale cieszę sie jak to wszystko fajnie ewoluuje pod wpływem całego tego dialogu z Wami i jestem niezmiernie wdzięczny. Dobrze, ze teraz zaczęły te dywagacje a nie zaraz po zakupie icon_wink.gif.
Szczerze mówiąc coraz bardziej podoba mi sie ta koncepcja - salon: w miarę dobre kino z naciskiem na to by tez jako tako zagralo w stero. Pokój 15m2 - dobre stero i oaza spokoju icon_smile.gif. No i moj kontrowersyjny garaż - jako miejsce testów i doświadczeń z HECO Professional 650 i czymś ...

Moja żona juz sie załamała - cytuje " moze byś płytek jednak poszukał a nie od miesiąca po 6 godzin dziennie siedzisz czytasz i szukasz jakiś głośników icon_wink.gif "
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Moja żona juz sie załamała - cytuje " moze byś płytek jednak poszukał a nie od miesiąca po 6 godzin dziennie siedzisz czytasz i szukasz jakiś głośników icon_wink.gif "

Coś Cię bierze icon_mrgreen.gif


Co do amplitunera to mogę polecić Denon'a AVR-2809, dobra konstrukcja, mam takiego. Kilka lat słuchałem na nim w stereo, ale nie ma co się oszukiwać, muzycznie nie jest nawet tak dobry jak wzmacniacze po 500zł.
Ciężko będzie znaleźć używany zestaw kolumn do kina, obecnie najciekawszy moim zdaniem jest ten: JBL Northridge. Może udałoby się go kupić bez suba, bo przy Twoim metrażu i tak będzie raczej bezużyteczny (membrana 20cm i 55W, a same fronty mają 2x20cm...).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miguell, no to trzeba poszukać amplitunera KD z najwyższej półki. One grały w stereo na poziomie całkiem niezłych już wzmacniaczy.
Tu przykład takiego ampli: http://allegro.pl/wzmacniacz-kina-domowego...4441828942.html
Kolumny do kina zaproponowane przez Pacio94 pewnie nie najgorsze, ale oczywiście można poszukać lepszych, takich które lepiej zagrają w stereo. Ale niekoniecznie z kolei mogą oddać potęgę efektów kina domowego.
I tu także się zastanów, czy chcesz rozwijać regularne 5.1? Są osoby, w tym redaktor naczelny znanego pisma o tematyce hi-fi, które filmy oglądają/słuchają w stereo. Czyli dobry wzmacniacz stereo i dwie kolumny. A na pewno nie wynika to z niewiedzy czy braku możliwości finansowych zakupu dobrego KD.
Czasami jest to faktycznie niechęć do zagracenia salonu 6 kolumnami i metrami kabli.

Z zestawem do 15m2 rzeczywiście jest tak, że jeśli ma dać najlepsze efekty jakościowe, to trzeba tam niestety wyłożyć największą część budżetu. A przynajmniej nie mniejszą niż na KD w salonie. Bo często dobry dźwiękowo wzmacniacz i kolumny są dość drogie a nie pokazują tego (swojej wartości) wyglądem czy wielkością.

A żona ma po części rację. Nie zaniedbuj innych spraw, bo ona zamiast przekonać się do Twojej pasji, znielubi ją.
Może jedźcie razem na zakupy i niech ona wybierze kolor płytek? icon_biggrin.gif

Majtek2013, Twój nowy awatar jest fajny i bardzo a'props nicku.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, Miguell widzę, że kolumny sprzedane. Tylko nie mów, że Ty je kupiłeś, bo Ci pogratuluję icon_biggrin.gif
Ale też będę się niepokoił, ponieważ szkoda byłoby tak zacnych kolumn pod amplituner KD. Nawet Topowy. Choć to byłoby najmniejsze zło.
Śmiałbym się (oczywiście pozytywnie), gdybyś i do salonu kupił dobry, wydajny wzmak stereo by napędzić te kolumny.
Mógłbyś mieć wówczas dwa zestawy stereo. Jeden w salonie do mocnego grania (rock, symfonika). Drugi w małym pokoju do bardziej romantycznych klimatów (ballady, wokalistyka, jazz, małe składy itp.).
Ale ja tu snuję fantastyczne wizje a może to zupełnie ktoś inny kupił te kolumny icon_lol.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tat tak f1angel zostałem szczęśliwym posiadaczem CANTON ERGO RC-L + dedykowany sterownik i koncepcja kina prysnęła jak bańka mydlana ale jestem baaaardzo zadowolony.
Majtek2013 wielkie dzięki za namiar

Szybko musiałem się decydować ponieważ ktoś już chciał je kupić jak zadzwoniłem do Pana , także raz dwa trzy pojechałem, posłuchałem, potargowałem icon_wink.gif i kupiłem...
Oj powiem,że byłem pod duuużym wrażeniem - Pan od którego kupiłem bardzo miły i serdeczny - też pozytywnie zbzikowny na tym punkcie jak tutaj my wszyscy icon_smile.gif.

Chapeau bas i podziękowanie dla Was wszystkich bo usłyszałem właśnie to czego szukałem - wiem wiem radość początkującego z pierwszego zakupu - no ale tak czy siak radocha jak nie wiem co...

Resumując z dumą mogę powiedzieć, że konfigurujemy dwa zestawy stereo

Kina domowego jak to f1angel wspomniałeś będę słuchać jak: "redaktor naczelny znanego pisma o tematyce hi-fi, który filmy ogląda/słucha w stereo"

Teraz liczę mocno na Wasze dalsze wsparcie co do wzmacniacza i zestawu do pokoju 15m2.

Także teraz pytania:
- jaki wzmacniacz do tym moich Canton'ów ERGO RC-L : znalazłem też ten którego używa Majtek http://allegro.pl/rotel-ra-980bx-okazja-i4450814760.html co sądzicie ??
Chciałbym by był to sam wzmacniacz bez końcówek itp. Pilot też przydałby się icon_smile.gif . Kwota to około 1000zł + ... No i teraz znowu moje natrętne pytanie odnośnie Yamahy np: A1000 lub A1020 czy to byłoby wskazane czy zaniży poziom i podetnie skrzydła Cantonów?
Widziałem też ostatnio Sansui AU-X911 na ebay'u no ale trochę cena wysoka no i zdaję się tu na Was :
http://www.ebay.pl/itm/Sansui-AU-X911DG-Di...=item4184587bb3

Z niecierpliwości icon_wink.gif też wpadłem na AX-900
http://allegro.pl/idealna-super-yamaha-ax-...4461519628.html

oraz Rotel RA-06SE
http://allegro.pl/rotel-ra-06se-ra06-se-z-...4461441854.html

Marantz PM7200
http://allegro.pl/marantz-pm7200-class-a-n...4461572411.html

także znowu prośba byście również wyrazili krótką opinie na temat moich propozycji icon_redface.gif

Co do pokoju 15m2 - to też chciałbym zacząć od głośników ale może żeby nie mącić tu tematu zapraszam do dyskusji na inny moim poście- większość już wie icon_wink.gif :
http://forum.audio.com.pl/index.php?showtopic=39132&st=0
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje Miguell. Poszczęściło Ci się, bo tych kolumn w Polsce praktycznie kupić nie sposób.

Co do Rotela RA980BX z Twojego linku to cena jak na polskie warunki jest do zaakceptowania, przy czym gdybyś reflektował na zakup tego modelu w Niemczech to wyszłoby Cię o ok.400zł taniej: może ta oferta jest jeszcze aktualna: LINK ? (o tym jak sprowadzić sprzęt z zagranicy przeczytasz tutaj: LINK). Ten model występuje jednak bez pilota.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

zostałem szczęśliwym posiadaczem CANTON ERGO RC-L + dedykowany sterownik i koncepcja kina prysnęła jak bańka mydlana ale jestem baaaardzo zadowolony.



No to GRATULACJE!! i brawa za szybką akcję icon_biggrin.gif .

Cytat

usłyszałem właśnie to czego szukałem - wiem wiem radość początkującego z pierwszego zakupu - no ale tak czy siak radocha jak nie wiem co...



Radocha to właśnie clou całej tej audiofilskiej zabawy. Możesz być z siebie dumny, bo na starcie masz już wysokiej klasy kolumny. I jeśli faktycznie tak zadbane, to tym bardziej icon_cool.gif .


Cytat

- jaki wzmacniacz do tym moich Canton'ów ERGO RC-L



a zwróciłeś może uwagę, z czym to grało u poprzedniego właściciela? Jaki wzmacniacz, jakie źródło (CD, gramofon, komputer), kable? Zawsze można skopiować, zwłaszcza gdyby budżet na to pozwolił icon_wink.gif .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I teraz rzeczywiście przydałoby się dobrej klasy wzmacniacz do napędzenia tych kolumn.
Rotela RA 06SE czy Marantza PM 7200 darowałbym sobie. Cena czy przyzwoita moc to nie wszystko.
Klasowy wzmacniacz czasami nie kosztuje bardzo dużo ale ma w sobie to "coś".
Jeśli wolisz dynamiczne, mocne i szczegółowe granie Yamaha byłaby dobra, ale obawiam się, że może być zbyt ostra na górze, zbyt jasna. Niestety cena na Allegro powinna być poniżej 1000zł.
Bardziej w stronę neutralności i lekkiego ocieplenia pójdzie wyżej wymieniony Sansui czy wcześniej wspomniany ampli Nakamichi TA-4E.
Mogłaby być też jakaś końcówka mocy i pre do tego http://allegro.pl/rotel-rb-980bx-i4461772689.html
A jeśli bardziej podążasz w kierunku pięknej barwy, nasycenia średnicy i większego ocieplenia to może bardzo ciekawy i niezwykle muzykalny choć nie nazbyt miękki wzmacniacz zintegrowany http://allegro.pl/wzmacniacz-thule-ia150b-i4441232866.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem dumny z zakupu icon_wink.gif - żona jak zobaczyła i pooglądała to nie chciała uwierzyć, że w ogóle były używane - stan idealny + pudełka , styropiany itp.

Co do wzmacniacza i sprzętu poprzedniego właściciela kolumn to rzuciłem okiem ale w amoku wrażeń - zapomniałem co to było icon_smile.gif ale zadzwonię chociażby z ciekawości i dam znać.

Majtek dzięki za linka ale rzeczywiście nie dopatrzyłem,że Twój wzmacniacz jest bez pilota a mnie przydałby się... Co do zakupów w Niemczech to jak macie jakieś propozycję to bardzo chętnie zakupię... kupowałem już parę rzeczy na ebay'u także pewnie dam radę.

A jak z tymi modelami które zaproponowałem powyżej ?? macie jakieś doświadczenia ?? albo jakaś lawina innych propozycji icon_wink.gif ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo F1angel widzę,że sprowadziłem Cię myślami... Oficjalnie wielkie dzięki icon_wink.gif

Rotel RA06 SE i Marantz PM7200 - wymazany z pamięci icon_wink.gif

Co do Rotela rb-980bx to Majtek już proponował wzmacniacz do tej końcówki czyli ra-980bx ale on niestety nie obsługuje pilota...

Nakamichi TA-4E - szukałem już wcześniej i teraz i ani śladu w Polsce i na Ebay'u ;-(

Co do Thule to nawet pojęci nie miałem, że istniej taka firma icon_wink.gif no ale tak to żółtodzioby mają icon_wink.gif - poczytam popatrzę.

A Yamahę to jaką miałeś na myśli jakby co ?? Może bym coś pożyczył i posłuchał - tego trochę więcej na rynku, także większe pole manewru...

Jak coś Ci jeszcze wpadnie do głowy to podeślij... Jak będziesz miał też chwilkę to zajrzyj na moje 15m2 icon_wink.gif bo też się miotam...

P.S. o i jeszcze jedno pytanko czy może któryś z przerabianych wcześniej MAP'ów 105 lub 305

np: http://olx.pl/oferta/advance-acoustic-map-...html#02a1d63c92
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do końcówki Rotela RB musi być przedwzmacniacz czyli RC a nie RA, bo to wzmacniacz zintegrowany.

Jak to jaką Yamahę miałem na myśli? Tę z linków o kilka wątków wyżej czyli AX-900. Gdyby chodziło o inną podałbym symbol.
Może nie zauważyłeś, ale staram się być dokładny, nawet jeśli piszę skrótowo do czegoś konkretnego to się odnosi icon_smile.gif

AA, to świetne wzmacniacze. MAP 105 ma już to "coś" i nawet dałby radę, ale potrzebujesz chyba czegoś innego do wysterowania
Cantonów. MAP 305 gra jaśniej, mniej nasyconą średnicą. Napędziłby Twoje kolumny bez problemu, ale brzmieniowo chyba lepiej poszukać w tym wypadku czegoś innego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to szukamy dalej...
Wziąłem pod lupę tą Yamahę AX-900 ale ona nie ma pilota icon_sad.gif

A ten model Yamahy ??? AX-1070:
http://allegro.pl/wzmacniacz-yamaha-ax-107...4435973282.html

A do tej wspomnianej końcówki ROTEL RB-980BX jest może jakiś godny polecenia preamp z pilotem bo RC-980bx nie ma ??

Kusi mnie trochę też ten SANSUI AU-X911 icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym tylko zauważyć, że skoro Miguell posiada kolumny z kontrolerem, to przydałoby się, żeby kupił wzmacniacz ze zworkami, na miejsce których podłączy ten kontroler. Takie połączenie byłoby szczególnie uzasadnione w sytuacji gdy Miguell będzie chciał mieć podłączony do wzmacniacza jednocześnie tuner i cd.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...