Skocz do zawartości

STERO tuner + kolumny - 50m2 do 5000zł


miguell

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 94
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Kontroler z RC-L można podłączyć na kilka sposobów, m. in. wykorzystując pętlę magnetofonową, czyli gniazda TAPE w sterowniku i wzmacniaczu (TAPE-OUT z kontrolera do TAPE-IN we wzmacniaczu, TAPE-IN z kontrolera do TAPE-OUT we wzmacniaczu).

Paleta dostępnych modeli byłaby wtedy większa i w tym przypadku mógłbym Ci polecić bardzo fajny wzmacniacz Myryad Mi-120, można dostać do 1500 zł. Moim zdaniem razem z Cantonami powinien dać radę nagłośnić Twój salon. U siebie mam zdublowaną moc, bo jest integra i końcówka mocy Ma-120 (takie 'wzmocnione' pre/power). Poproś Majtka2013 o drugą część skanu, zobaczysz sobie jak wyglądałoby takie połączenie.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze trochę się zamieszałem z tymi podłączeniami kontrolera i rodzajem wzmacniacza icon_eek.gif - pewnie jak już wezmę w ręce to opanuję ale na razie polegam w 100% na Was icon_wink.gif
Co do LInn to nie trafia do mnie i po opiniach i po wyglądzie. Bardziej już Myryad Mi-120 od Profi ale na razie brak...
Reasumując po przejrzeniu instrukcji od Majtka czy przykładowe SANSUI AU-X911 dałoby radę podłączyć ??
A moze coś ze stajni NAD lub Marantz - szukam, czytam, grzebę dalej icon_wink.gif


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

czy przykładowe SANSUI AU-X911 dałoby radę podłączyć ??


Moim zdaniem, gdyby być ściśle wiernym schematom z rysunku z postu #81, to do tego Sansui nie da rady podłączyć kontrolera (podobnie jak do Myryada mi120 - są na ebay.de).

Z drugiej strony za radą Profiego na początku przygody z Cantonami RC-L ćwiczyłem połączenie: CD=>kontroler=>wzmak (wejście CD) i działało. Tyle, że w ten sposób da się podłączyć tylko jedno źródło, a Ty Miguell będziesz miał trzy (CD, tuner, TV). Więc albo będziesz przekładał non stop interkonekty icon_twisted.gif albo dwa z trzech źródeł zostaną pozbawione uszlachetniającego działania kontrolera icon_cry.gif albo ...zrezygnujesz z wymogu pilota i kupisz wzmacniacz dzielony Rotela z postu #68 albo zwiększysz budżet do 3k i kupisz zestaw z pilotem: Rotel RC-1070+RB1080 z postu #42.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Don ale z tego co zauważyłem to chyba bedzie lipa z tym RA-1062 i 1060 bo nie da sie podłączyć kontrolera.

Majtek podążając cały czas rownież za Twoimi doświadczeniami zdecydowany jestem rowniez na Rotela RA-985BX lub Nakamichi TA-4E także jak wpadnie Ci lub Wam coś gdzieś do kupienia to podeslijcie linka. Oba maja piloty ,nienaganne opinie i zworki do wpięcie sterownika Cantonow.

Tu cos wykopałem ale chyba nie wysyła do Polski - Moj niemiecki dość słaby także jak możecie rzućcie okiem:
http://www.ebay.de/itm/Rotel-RA-985BX-Vers...p;pwid=ksldirkl

Zastanawiam sie także nad zestawem Rotel RC-1070 + RB-1070... ale tu bolączką jest cena, jednak powyższe prawie połowę tańsze a do kupienia jeszcze cd , tuner , kable... o pokoju 15m2 nie wspomnę icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dzisiaj udało mi się w końcu dowiedzieć z jakim wzmacniaczem grały te moje Cantony RC-L jak je kupowałem.
Był to wzmacniacz Myryad Mi 120, a odtwarzacz CD Linn Genki , ale on chyba nie ma zworek by podłączyć kontroler od cantonów...

Może coś komuś jeszcze przychodzi do głowy z czym te moje Cantony RC-L mogłyby zagrać ??

MAJTEK2013 jak możesz to rzuć okiem co z podłączeniem kontrolera przy tych dwóch rotelach RA1060 i RA-1062
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

co z podłączeniem kontrolera przy tych dwóch rotelach RA1060 i RA-1062


Do tych wzmacniaczy powyżej nie da się podłączyć kontrolera w sposob uniwersalny. Generalnie chodzi o to, żeby wzmacniacz miał wejścia/wyjścia "main" i "pre" tak jak na zdjęciu nr 2 tutaj: link. Widoczne tam dwa kawałki drutu wyciąga się i na ich miejsce wpina kontoler.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Cytat

Kto rozszyfruje zagadkę?

Tu aukcja, na którą załapał się twórca wątku: http://allegro.pl/kolumny-hi-end-canton-er...4449523712.html
a tu dzisiejsza: http://allegro.pl/kolumny-hi-end-canton-er...4553946830.html



Ktoś permanentnie skopiował opis i zdjęcia - brak telefonu itp itd - moze jakieś wyłudzenie sie szykuje ????
Zaraz napisze do Allegro niech to sprawdzą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...