Skocz do zawartości

Budżetowe kino domowe do gier i filmów


Lukay

Recommended Posts

Witam

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad kinem domowym. Czytałem trochę po necie, że plastików oferowanych w sklepach nie opłaca się kupować, bo to namiastka dźwięku i tym podobne. Jako że dysponuję na tą chwilę ograniczonymi finansami, na ten cel chciałbym wydać nie więcej niż 1600zł. Przejrzałem parę aukcji na alledrogo i parę zestawów wpadło mi w oko:

http://allegro.pl/yamaha-rx-v375-5-0-prism...4407327186.html

http://allegro.pl/yamaha-rx-v375-koda-av-7...4372862566.html

http://allegro.pl/pioneer-vsx-323-onyx-100...4415022864.html

Szkopuł w tym, że owe zestawy nie posiadają suba i można go kupić osobno. Nie wiem czy to duża wada i czy zestaw bez niego opłaca się kupować? Dotąd nie miałem do czynienia z kinem domowym i przypuszczam, że na pewno odczułbym pozytywną różnicę w dźwięku w porównaniu z tym wychodzącym z TV bądź laptopa 2.1. Czy te zestawy oferują lepszy dźwięk niż błyszczące i kuszące swoim wyglądem plastiki? icon_biggrin.gif Kino służyłoy przede wszystkim do gier na PS3 i filmów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością taki zestaw zagra o niebo lepiej niż plastikowy zestaw all in one. Dedykowany "dorosły" amplituner KD potrafi więcej i lepiej niż plastikowy zestaw, także kolumny zagrają mocniej i naturalniej, mimo że te, to najniższa liga from China, no może koda... Według mnie pioneer zagra przyjemniejszym dźwiękiem niż ta yamaszka, dźwięk będzie bardziej namacalny, cieplejszy, masywniejszy w basie.

Cytat

Szkopuł w tym, że owe zestawy nie posiadają suba i można go kupić osobno. Nie wiem czy to duża wada i czy zestaw bez niego opłaca się kupować?


To chyba nie sama opłacalność powinna decydować o zakupie, tylko dopasowanie do swoich potrzeb, lub konieczność. Faktycznie subwoofer w kinie się przydaje ( w muzyce nie) jednak skoro amplituner i kolumny ( na nich warto się skupić) emitują sporo basu, a dodatkowo pomieszczenie jest małe ( nic o tym nie napisałeś), subwoofer może okazać się towarem wcale nie koniecznym. Z pewnością nie do kupowania na już w ciemno, bez odsłuchu głównego zestawu przed kupnem w sklepie, a potem w domu.
Faktycznie taki zestaw, amplituner kd i zwłaszcza z najtańszymi kolumnami, nadaje się do filmów i gier, a mniej relaksu przy muzyce .
Większość błyszczących plastikowych zestawów kd ma subwoofer, bo ...musi. Frontowe kolumny nie emitują niskich tonów, bo brak w nich normalnej skrzyni i głośników basowych, nawet już wstępnie amplituner nie wysyła do nich dolnego pasma, tylko prosto i tylko do subwoofera.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Nie spodziewałem się szczerze, że Pioneer teoretycznie powinien mi bardziej przypasować i lepiej zagra niż reszta zestawów. Chyba cena mnie zwiodła i marka. Moje pomieszczenie ma 20m2, zapomniałem napisać. Odsłucham w sklepie jak to brzmi i pewnie na niego się zdecyduję jesli wypadnie pozytywnie. Jak widać można wyszarpać coś budżetowego i lepszego niż plastiki z marketu ze znaną każdemu firmą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...