Skocz do zawartości

Amplituner do 400zł do trybu 2.1


wojtek1295

Recommended Posts

Witam z tej strony Wojtek , nie jestem audiofilem ale lubię posłuchać muzyki w trybie 2.1 posiadam teraz ampli sony z dolnej półki(zestaw z rtvagd po 1500zł nie muszę kończyć...Sony STR-KSL700) suba koda harmony sw5200(wiem nie pochwalacie sprzętu tej firmy ale subwoofer miło mnie zaskoczył i sam nie byłem przekonany do jego zakupu) do tego monitory Taga harmony Tps-500s , Zamierzam kupić magnaty supreme 202 i sprzedać tagi. Moje pytanie jest następujące ; Jaki amplituner byście mi doradzili który by coś wydobył z magnatów (a może macie inne propozycje na monitory do 500zł?) ? zależy mi na ampli a nie na wzmacniaczu stereo bo ma wejście na suba aktywnego. Czytałem dużo na forach ale wnioskuje że nie każdy ampli gra dobrze w trybie 2.1. Będę wdzięczy jak ktoś się zainteresuje i chciałby mi pomóc.

Cena amplitunera chciałbym żeby nie przekraczała 420zł z przesyłką

moje typy to DENON AVR-1509 , Pioneer VSX-D514 YAMAHA RX-V450

Wysyłajcie linki z propozycjami lub nazwy

Z góry dziękuje icon_smile.gif

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popełnić błąd ludzka rzecz, ale po raz kolejny...dlaczego chcesz kupić amplituner kina domowego skoro słuchasz muzyki ? Z marek takich , czy innych tutaj nikt się nie śmieje, natomiast bardziej z faktu słuchania muzyki w 2.1, przecież muza jest w stereo, a nie w 3 kanałach. Bywają amplitunery stereo, lub wzmacniacze stereo z wyjściem na subwoofer np tania bywająca na allegro aktualnie produkowana yamaha as300/rs300, zagra to lepiej i obsługa przyjemniejsza, niż najtańszy amplituner kd.
Piszesz że nie każdy amplituner kd gra dobrze w 2.1, bo amplituner kd został stworzony do kina 5.1 i filmów, a nie docelowo muzyki, zwłaszcza w parze z tanimi kolumnami.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może źle zacząłem , kupiłem już subwoofer i nie chciałbym się go pozbywać , lubię głęboki i nisko schodzący bas a z takich monitorów nie jestem w stanie osiągnąć tego efektu.za propozycje wzmacniacza dziękuje obejrzałem yamahe ale nie jest na mój budżet , jestem w stanie znaleźć coś do 400 zł ? Jeśli chodzi o inne podłączenie suba to jestem zielony nie wiedziałem ze jest taka możliwość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jeśli chodzi o inne podłączenie suba to jestem zielony nie wiedziałem ze jest taka możliwość


Tak w tym wznacniaczu stereo, jak i w amp. KD podłączenie jest po coaxialu, wyjście jest takie samo. Yamaha 300 to tylko przykład, była a aukcji za 500zł, trzeba oglądać tylną ściankę(wyjście na subwoofer), może inny model jakiejś marki się trafi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...