Skocz do zawartości

Zestaw dla początkującego entuzjasty analogowego brzmienia


Recommended Posts

Witam Szanownych Ekspertów,
Piszę z prośbą o pomoc w sprawie wyboru pełnego zestawu sprzętu dla początkującego.

Moja wiedza jest bardzo uboga więc z góry przepraszam za wszelkie błędy logiczne i liczę na wyrozumiałość, w końcu każdy kiedyś zaczynał.
Potrzebuje pełnego zestawu, który pozwoli mi cieszyć się pięknym brzmieniem winyli, których piękno ostatnio doceniłem.

Podstawowe informacje:
Budżet - jak najmniejszy na początek. Liczę na średnio jakościowo sprzęt, który ze względu na to , że jestem totalnym laikiem (chętnym do nauki i zgłębiania wiedzy) nie będzie przysparzał wielu problemów. Myślę, że będzie to około 1000-1200 zł na początek jednak widełki mogą się zmienić w fazie wyboru

Muzyka - głównie klasyka rockowa Pink Floyd, Led Zeppelin etc. poza tym słucham szeroko pojętej muzyki gitarowej w dobrym wydaniu (Arctic Monkeys), delikatna elektronika (Justice, Daft Punk), trochę mocniejszych brzmień w stylu Iron Maiden - ogólnie szeroki wachlarz

Pokój około 20m2 - jednak nie zależy mi na ogromnej mocy, nie chce sąsiadów przyprawić o zawał serca

Próbowałem temat ugryźć samodzielnie, ale wybór jest tak szeroki, że po wielu godzinach zgłupiałem i na kolanach przychodzę po pomoc.
Potrzebuję pełnego zestawu gramofon + wzmacniacz + kolumny, który będzie świetnie brzmiał i ładnie wyglądał w salonie. Dodatkowo możliwość podpięcia kolumn pod kino domowe.
Nie będę wypisywał tu tego co do tej pory znalazłem i czym jestem zainteresowany, bo z pewnością nie były to najwłaściwsze wybory
W razie możliwości poprosiłbym o łopatologiczne wytłumaczenie w którą stronę się kierować przy zakupie każdego z potrzebnych urządzeń żeby wszystko się ładnie zgrywało. Oczywiście myślę o sprzęcie używanym.

Z góry dziękuje za pomoc!

EDIT. w miarę dalszej lektury w tym momencie skłaniałbym się do zakupu gramofonu Dual ze względu na przychylne opinie, co sądzicie o takiej aukcji:
http://allegro.pl/gramofon-dual-cs-510-i4425488395.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Bardzo ładnie to wszystko opisałeś, Dziękuję. O niewielu nowych osobach pojawiających się tutaj, można to powiedzieć.
Jeżeli chcesz zapoznać się jakkolwiek z tematyką gramofonu, to polecam Ci zajrzeć do materiałów z tego tematu (Powinieneś znaleźć tam kilka ciekawych informacji, które być może pomogą Ci się ukierunkować troszeczkę pod kątem określenia wymagań, co do gramofonu) :
http://forum.audio.com.pl/index.php?s=&...st&p=114592
[ Gramofon do Fine Arts V3 ]

Budżet niewielki. Szczególnie, że chodzi o zestaw wzmacniacz, kolumny i gramofon. Ale oczywiście i z takimi środkami, możliwe jest zbudowanie ciekawego kompletu na początek przygody z audio. Najważniejsze, że nie zakładasz,ze sprzęt ma być nowy.

Coś więcej postaram się napisać późniejszym popołudniem, albo wieczorem. Może znajdą się jakieś ciekawe kolumny na początek.

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedź, temat przez Ciebie podany zgłębiłem już uprzednio , fakt trochę mi rozjaśnił wybór, ale oczywiście nie zamyka tematu - tak jak pisałem w pierwszym poście w tym momencie wydaje mi się, że się skłaniam ku jakiemuś modelowi Duala - kilka egzemplarzy można znaleźć obecnie na allegro.

Co do budżetu to nie jest on sprawą zamkniętą i przesądzoną - jeśli to za mało na choćby przyzwoity zestaw to dołożę parę groszy. Nie sztuką jest skompletować zestaw najmniejszym kosztem żeby później być niezadowolonym. Z drugiej strony nie jestem audiofilem z ogromnymi wymaganiami, a jedynie amatorem lubiącym dobre brzmienie i dobrą muzykę dlatego nie chciałem wydawać ogromnych kwot. Jeśli to ułatwi wybór to spokojnie mogę dać 1500 zł

Sprawę gramofonu jeszcze jakoś ogarniam, jednak wzmacniacz i kolumny mnie trochę przerastają.

EDIT: Poszperałem trochę w wzmacniaczach i czy Rotel RA-971 (bądź podobne) to dobry pomysł w okolicach 500zł http://allegro.pl/rotel-ra-920ax-i4420033252.html? Ewentualnie coś od Yamahy (przykładowo http://allegro.pl/yamaha-ax-450-rewelacyjn...4416556780.html Jak się zgrywa z gramofonami Dual?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycję, w tym momencie najbardziej wpadło mi w oko Tannoy'e m1/m2 miałem okazję je odsłuchać u znajomego, bardzo przyzwoicie grały.
Ewentualnie KEF Cresta 2 lub jako alternatywę podłogowe Infinity Reference 30 jako, że mi się nie pali będę powoli przeglądał oferty i czekał na jakąś ładna sztukę.

Pytanie jeszcze czy mógłbyś się odnieść do proponowanych przeze mnie wcześniej wzmacniaczy? I jak całość będzie się miał do gramofonu Dual CS 505
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacze są ok, ale w zależności z czym chcesz je połączyć. Pierwsze najlepiej wybrać kolumny, a dopiero potem do nich szukać odpowiedniego wzmacniacza.
Co do Tannoy M1, to do 20m2 będą zdecydowanie za małe.
Gramofon możesz wybrać jaki chcesz, nie ma tutaj reguły. I tak największy wpływ ma wkładka, a nie to czy kupisz Duala, Pro-Jecta, czy jeszcze inny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co, założyłeś ten sam temat na sąsiednim Forum, nasłuchałeś się głupot, że gramofon na początek razem z wkładką i pre to minimum 1500 zł i najlepiej słuchać z mp3 ...

Jakby tak każdy chciał zaczynać, to ja też musiałbym młucić same sprasowane mp3. I zapewne nie tylko ja.
Super. Jak uzbierasz 5 razy tyle, to zapytaj tam ponownie. Może wtedy, ktokolwiek Ci doradzi co kupić.


Brawo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...