Skocz do zawartości

Potrzebny mi zestaw do 1500 zł .


sebastos

Recommended Posts

Mój obecny sprzęt to wieża firmy LG ( dokładne dane techniczne ) : http://archiwumallegro.pl/wieza_lg_rad114_...1782942270.html



Najczęściej słucham dubstepu czasem coś innego ale z basem .
Chcę mieć coś mocniejszego od obecnego sprzętu .
Pokój ma +-15m2 . Używany sprzęt wchodzi w grę . Jestem zielony więc jak podacie jakieś kolumny to od razu jakiś wzmacniacz do nich icon_wink.gif

Z góry dziękuję za pomoc .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tę chwilę myślę tylko nad zakupem kolumn i wzmacniacza . Zródłem będzie komputer jednak w przyszłości mam zamiar kupić dodatkowy sprzęt..

Czyli wygląda to tak : pc-kabel aux-wzmacniacz-przewód-kolumny.

Nie mam dużyh wymagań .
Chcę żeby było głośno i z lepszym basem od obecnego sprzętu..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że do 15m2 mogły by być i jakieś kolumny podłogowe, ale chyba raczej te mniejsze. Na ogół jednak w takim pomieszczeniu lepiej odnajdą się kolumny standowe. Potrzeba Ci będzie więc do nich solidnych podstaw. Bo na czym je postawisz?
Na biurku czy szafce, to średnio dobry pomysł.
Takich monitorów jest sporo. Na pewno są grające delikatniej ale i takie, które potrafią zachowując świetną jakość zaskoczyć niskimi tonami i potęgą brzmienia. Ja do 500zł polecam Grundig BX-2000. Ma je jeden nasz forumowy kolega i jest zadowolony. A jako muzyk nie zachwyca się byle czym. Można śmiało podłączyć do nich dobry wzmacniacz a tylko wykaże on ich zalety. Kolumny swoimi niskimi tonami potrafią zawstydzić niejedną podłogówke.
Najtańszym wzmacniaczem jaki przychodzi mi do głowy jest również tradycyjnie tu polecany Fine Arts V 3. Może być jakiś starszy Rotel, NAD albo coś z wyższej półki jak choćby Advance Acoustic MAP-105.
Oczywiście jeśli się uprzesz mogą być i kolumny podłogowe, ale możesz mieć "zabasowany" dźwięk i niewiele więcej oprócz dużego buuum nie będzie słychać. A to nie będzie Cię cieszyło, uwierz mi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaproponowane kolumny nie są jakieś, tylko w tej cenie (1000-1400zł), jako nowe więcej niż dobre, a może trafią się używane, na gwarancji, bo MA mają 5 letnią ?
Jest jeszcze ich " klasa niższa", wielkość taka sama - model mr2, ale chyba nie warto dla niewielkiej oszczędności. Jak cenisz masywny nasycony dźwięk, a delikatniejszą górę to duże monitory mission m32i . Jak chcesz jeszcze głośniej i bardziej "konturowy dźwięk" to nowe jbl es30 za ok. 900zł para.
Oj, sebastos zaangażowanie z Twojej strony prawie zero, ( jaki wzmacniacz ?, czego oczekujesz, z pilotem, z radiem, styl grania, planujesz może w przyszłości gramofon- bo wtedy musi mieć odpowiednie wejście) .
Z nowych wzmacniaczy np. zmieściłbyś się finansowo z pioneerem A-20 ( 750zł), ewentualnie z wyższym, bardzo dobrze zbudowanym modelem A-30.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym co piszesz, odnoszę wrażenie, że jeżeli mniejsza podłogówka zatrzęsie pokojem, to będzie to akurat atutem. Nie wiem, może się mylę ... Ale w sumie przy dubstepie nie bedziesz szukał zestawu do kameralnego grania.
Widziałem jeszcze niewielkie I.Q w kolorze dębowym na Allegro. Obejrzyj je sobie, może takie Ci się spodobają.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Zaproponowane kolumny nie są jakieś, tylko w tej cenie (1000-1400zł), jako nowe więcej niż dobre, a może trafią się używane, na gwarancji, bo MA mają 5 letnią ?
Jest jeszcze ich " klasa niższa", wielkość taka sama - model mr2, ale chyba nie warto dla niewielkiej oszczędności. Jak cenisz masywny nasycony dźwięk, a delikatniejszą górę to duże monitory mission m32i . Jak chcesz jeszcze głośniej i bardziej "konturowy dźwięk" to nowe jbl es30 za ok. 900zł para.
Oj, sebastos zaangażowanie z Twojej strony prawie zero, ( jaki wzmacniacz ?, czego oczekujesz, z pilotem, z radiem, styl grania, planujesz może w przyszłości gramofon- bo wtedy musi mieć odpowiednie wejście) .
Z nowych wzmacniaczy np. zmieściłbyś się finansowo z pioneerem A-20 ( 750zł), ewentualnie z wyższym, bardzo dobrze zbudowanym modelem A-30.





Jak ci to powiedzieć jestem bardzo zaangażowany w tym temacie ale nie miałem nigdy do czynienia z wzmacniaczem + kolumny zawsze były to małe głośniki komputerowe bądź wieża . Dlatego nie wiem co napisać żeby wam pomóc w wyszukaniu sprzętu odpowiedniego dla mnie .

Dobra to odpowiem na twoje pytania .
Pilot może być ale nie musi . Radio jest mi niepotrzebne nie rozumiem o co chodzi ze stylem grania .
Teraz lepiej trochę przemyślałem sprawę i tego sprzętu pewnie nie rozbuduję . Jestem praktykantem i na miesiąc zarabiam +-500zł więc nie opłaca mi się teraz kupować czegoś z jakimiś funkcjami na dalsze rozbudowanie . Zapewne wymienię cały sprzęt na nowy xx razy lepszy i xx droższy .

Więc w tym 1,5tysiąca mają się zmieścić :
- kolumny
- wzmacniacz
- przewody
- standy?
wiem że 1,5 tys zl to mało na porządny zestaw stereo ale na chwilę obecną tylko na coś takiego mnie stać .


Dziękuję wszystkim za odpowiedzi i liczę na więcej icon_smile.gif


Tak wygląda moje miejsce do gry : mogę dodać także zdjęcie prawie całego pokoju bo na zdjęciu widać tylko biurko mam możliwość cofnięcia biurka o jakieś 0,5m i przesunięcia w lewy bok o 1,0m. i ustawić kolumny po lewej i prawej na standach bądź za mną ( za plecami ) ( tą szafę po lewej mogę wyrzucić jak będzie trzeba icon_smile.gif )





Przykładowe utwory : https://www.youtube.com/watch?v=DVEma5UE6nc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może zrobisz zdjęcia dookólne pokoju (tzw. panoramę) albo narysujesz jego plan (byle proporcjonalnie z pokazanymi wymiarami)?
Na razie z tego co widzę trudno będzie wstawić do Twojego pokoiku kolumny podłogowe. Gdzie i jak je ustawisz? Chyba, że jak piszesz poprzesuwasz wszystko. I dasz radę odstawić kolumny od ścian.
Bo podłogowe to czy standowe na ogół nie grają zbyt dobrze w bezpośrednim sąsiedztwie ściany tylnej czy bocznych.
Po wpisie:
Cytat

Dobra to odpowiem na twoje pytania .

, wnioskuję jakoby kolega był upierdliwy a Ty z łaski mu odpowiesz.
Może źle to odczytałem, ale tak to wygląda. Nadmienię, że Tobie, Ciebie, Ty, Twoje itp. piszemy zawsze z dużej litery, jako oznaka szacunku dla respondenta.
Weź pod uwagę dobre kolumny podstawkowe i standy. Ja w swoim pokoju 21m2 używam kolumn standowych. W tym wymienianych wcześniej Grundigów BX-2000.
Jedno wiem na pewno. Nie warto tracić tych 1,5kzł na nowy sprzęt. Zagra gorzej niż używany (oj nie lubią mnie dystrybutorzy).
W sprawie pracy proszę pisać na PW, zastanowię się icon_mrgreen.gif
Za 1.5 kzł. możesz kupi bardzo dobry zestaw. Używany. Nowy zagra, ale co najwyżej poprawnie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...