Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz do HECO PROFESIONAL 650


miguell

Recommended Posts

Witajcie.
Szukam propozycji wzmacniacza ewentualnie amplitunera do moich HECO Professional 650 .
Pomieszczenie 20m2.
Muzyka: rock, elektronika, film, pop

Oczekiwania:
Chciałbym nieco podkreślić wysokie tony : by były czyste , jasne
Tony niskie : nisko schodzące głębokie masywne
Średnica : wyraźna choć nie na pierwszym planie.
Chciałbym by wokale i instrumenty były wyeksponowane .
Budżet: 300 - 500zl.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówią to moje pomieszczenie to garaż ale często w nim coś tworze grzebe itp i chciałbym by również coś zagrało...
Nie posiadałem nigdy żadnej Yamahy i stąd moje natarczywe prośby by coś może z tej maki wyszukać - nowe doświadczenie.

W domku chcę skompletować sprzęt stereo do trzech pomieszczeń - każdy z założenia idący w tym samym kierunku mich preferencji muzycznych ale budżetowo i stylistycznie całkiem inny:
- salon 50m2 : największy budżet 7000zł i największe oczekiwania ,
- sypialnia 15m2 poddasze - monitorki lub podstawkowe + jakiś wazmacniacz budżet 1000 - 1500zł ,
- garaż 25m2 - mam HECO Professional jak w tytule i szukam najlepiej amplitunera do 300zł.

To wszystko również w ramach zbierania doświadczeń, ale na tym poście zajmijmy się tym co w tytule czyli czymś do HECO Profesional 650.
Co do Yamahy yo nie musi być to koniecznie ona ale jakoś tak z ciekawości mnie ciągnie do niej icon_wink.gif - chętnie też wezmę pod rozwagę jakiś amplitunerek z waszych propozycji. Oczywiście GRUNDIG V3 + tuner włączyłem już do poszukiwań.

A coś takiego - proszę byście rzucili okiem i wyrazili choćby pokrótce swoje opinie - będę wdzięczny choćby za samo TAK lub NIE:

-Yamaha CR-220
http://allegro.pl/yamaha-cr-220-tranzytory...4405845696.html

-Yamaha RX-700
http://allegro.pl/amplituner-yamaha-rx-700...4422145411.html

-Yamaha R-5
http://allegro.pl/yamaha-r-5-350-watts-amp...4433878735.html

-Yamaha A-720
http://allegro.pl/yamaha-a-720-klasa-a-i4435871806.html

- KENWOOD KA-880SD
http://allegro.pl/show_item.php?item=4433653290 - to zaproponował wyżej zieluwid

- Marantz SR- 50L
http://allegro.pl/amplituner-marantz-sr-50...4422505944.html


Aktualnie moje HECO Professional 650 grają z ROTEL RX-504 ale jakoś to chyba razem za bardzo nie współgra...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając cały wstęp i Twoje plany na później, to muszę przyznać, że masz bardzo wysokie wymagania co do tego zestawu garażowego. Ten amplituner Rotela, nie jest ani jakiś kulawy, ani słaby. Nie współgra ? Co nie współgra ? Na jakiej podstawie to oceniasz ? To stoi w garażu ? Ciekaw jestem jak to wygląda ...
Samo ustawienie kolumn może spowodować sporą degradację brzmienia.
Szczerze mówiąc, nie rozumiem za bardzo po co Ci to, ale ok. Mi byłoby szkoda V3 wstawić do zakurzonego garażu. Ale to tylko moje skromne zdanie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chciałem zadać podobne pytanie. Co Ci w tym zestawieniu, w tym dźwięku nie odpowiada? Rotel robił i robi dobre wzmacniacze oraz amplitunery. Choć faktycznie z Heco mógł się nie zgrać.
W serii Fine Arts były również amplitunery. Nie słuchałem, ale podejrzewam, że grały niewiele gorzej od wzmacniacza. Patrzyłbym także za amplitunerami takich firm jak TEAC, Luxman, Sansui, Nakamichi czy Harman Kardon (w latach '90 robili bardzo udane amplitunery stereo). Amplitunery Yamahy możesz wypróbować, może wpasują się w Twój gust. Ostatecznie możesz odsprzedać, to nie są duże straty a wiedza bezcenna.
Co do wzmacniaczy, to przykłądowo wolałbym Yamahę A-700 a nie A-720. Ta pierwsza gra bardziej naturalnie i muzykalnie, mniej ostro.
Kenwood KA880SD, to bardzo przyzwoita maszyna.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Szczerze mówiąc, nie rozumiem za bardzo po co Ci to, ale ok.Mi byłoby szkoda V3 wstawić do zakurzonego garażu. Ale to tylko moje skromne zdanie.



Jakiego zakurzonego icon_wink.gif !?!?!? Czyściutko i milutko - oaza spokoju.
Garaż to nie zawsze znaczy brudne ,zapyziałe pomieszczenie a nawet gdyby tak było to dla czego miałbym, również tam nie posłuchać w dobrej jakości w ciszy i spokoju skoro spędzam tam sporo czasu ?? Chciałbym również, skoro mam taką okazję podoświadczać na własnej skórze a raczej uszach bym miał blade pojęcie o tym czego szukam i jakim kierunku zmierzam, co z czym się je, co ma na co wpływ - czysta ciekawość - lubię dźwięk , muzykę - jeden zbiera rybki , drugi hoduje znaczki icon_wink.gif a trzeci kupuje V3 do garażu...

Co do mojego Rotela to głownie nie jestem zadowolony z wysokich - zbyć ciepłe - kluchowate , za bardzo wycofane - jakoś to wszystko takie przykryte kocem... Lubię dzwięk delikatnie ocieplony ale bez przesady...
Może być również tak jak mówisz: czyli źle ustawione głośniki itp - popróbuje ale chyba nie wiele wskóram. Tak czy siak chcę zakupić coś innego ponieważ mój rotel coś szwankuje i przestał łapać fale w stereo ;-( .

A teraz do tematu bo krytykowanie mojego garażu i pomysłow to nie jest temat postu icon_wink.gif

Proszę raz jeszcze o krótkie opinie na temat sprzętów z mojego powyższego wypracowania.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Amplitunery Yamahy możesz wypróbować, może wpasują się w Twój gust. Ostatecznie możesz odsprzedać, to nie są duże straty a wiedza bezcenna.



f1angel - widzę, ze rozumiemy się bez słów . Właśnie o to mi chodzi - nie ważne czy to garaż czy sypialnia czy też salon czy kotłownia - wiedza i doświadczenie szczególnie zdobyta niewielkim kosztem jest bezcenna a przy tym najważniejsze, że gra muzyka icon_wink.gif

Co do rotela to napisałem parę zdań powyżej ale tak jakby on trochę nie dawał rady z tymi kolumnami - niski tony ok czasami aż za dużo ale reszta czyli średnica i wysokie za bardzo wycofane - grają trochę jak spod cienkiego koca... Coś mi tam nie gra - wole ten dźwięk troszkę jaśniejszy , czystszy - mniej zlewający się w całość..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz Yamahy jak pisałem poszukaj jakiegoś amplitunera Fine Arts. Jeśli Ci się nie spodoba, to znaczy, że masz bardzo wysublimowany gust albo to... kolumnami Heco coś nie jest w porządku.
Może to głupio zabrzmi, ale przykładałeś ucho do głośników wysokotonowych jak gra muzyka? Bo nieraz się tego nie zauważy, ale może być tak, że głośniki wysokotonowe nie grają.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na starsze tanie kolumny vintage, dodatkowo popularne trzeba szczegolnie uważać. Jak nie kombinowane, to duże prawdopodobieństwo, że podziały w zwrotnicy są już dość rozjechane. Te kolumny grają oszczędnie w górnym pasmie jednak jeżeli są sprawne to aż tak bardzo nie powinno brakować wysokich tonów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Oprócz Yamahy jak pisałem poszukaj jakiegoś amplitunera Fine Arts. Jeśli Ci się nie spodoba, to znaczy, że masz bardzo wysublimowany gust albo to... kolumnami Heco coś nie jest w porządku.
Może to głupio zabrzmi, ale przykładałeś ucho do głośników wysokotonowych jak gra muzyka? Bo nieraz się tego nie zauważy, ale może być tak, że głośniki wysokotonowe nie grają.



Tak tak sprawdzałem - głośniki wysokotonowe działają - kolumny całe w oryginale - Wujek kupił je nowe w Niemczech chyba ze sto lat temu icon_wink.gif i podarował mnie ...
Poluję na FineArts i może dodatkowo na jakąś w końcu icon_smile.gif Yamaszkę z serii A700 jak wspomniałeś lub może A-1000 lub A-1020 jak sądzisz ??

Jak coś kupię to zobaczymy czy HECO zagrają lepiej ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne Yamahy. Trudno zawyrokować która ciekawiej zagra? Ale czy dostaniesz coś w planowanym budżecie? Nie wiem, nie sprawdzałem. Kilka lat temu trzeba było dać za używane od 600 do nawet 1000zł.
Te wzmacniacze na pewno zagrają sporo lepiej niż amplitunery Fine Artsa.

Co do Heco, to może będą dobrze współpracować z Yamahą. Ale nie wykluczone, że nie uzyskasz satysfakcjonującej jakości dźwięku.
Wówczas trzeba będzie pomyśleć o lepszych kolumnach.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właściwie chciałem zamieszać w temacie jak czytałem Twoje problemy z tym dużym pomieszczeniem.
A już szczególnie po tym jak przeczytałem, ze masz jeszcze zamiar słuchać muzyki w innych pokojach.


Chciałem Ci zaproponować kompletną zmianę podejścia. Tam gdzie masz 50 metrów i telewizor ustawiłbym kino domowe średniej lub nawet niższej klasy z dużymi kolumnami i korekcją akustyki. Może właśnie nowoczesny amplituner KD i używane kolumny typu Dali 850...

Natomiast główne środki finansowe przesunął bym na mniejsze pomieszczenie gdzie możesz sobie pozwolić na ustawienie takie jak Ci się podoba.

W salonie nie dośc, że musisz iśc na kompromisy z innymi domownikami (żoną) co do ustawienia i wystroju, to jeszcze będziesz wysłuchiwał, że:
"Ja chcę obejrzec film, a Ty ciągle tylko słuchasz tej muzyki i ja nie mam dostępu". U mnie tak jest, a i tak chciałbym słuchać więcej icon_smile.gif
Może u Ciebie jest inaczej, nie wiem...

No ale okazało się, że Twoja "jaskinia" to nie "gabinet" tylko garaż. Więc chyba powyższe odpada.


Tutaj pytanie, garaż jest czysty, rozumiem, że wszystko nowe ale poza tym wszystko normalnie, czyli stoi samochód, może rowery, narzędzia itd. ?
W takich warunkach, akustyka to raczej wielki bałagan i moim zdaniem każda częstotliwość może być podbita lub raczej schowana.

Albo musiałbyś pokombinować z akustyką albo po prostu zastosować kolumny ostro grające na górze, zmiana wzmacniacza chyba tutaj nie wystarczy.
Ale może Rotel z serii AX lub taki BX http://allegro.pl/rotel-ra-960bx-0314-i4390817237.html. BX są "cieplejsze".
Z Yamahy ostrzej zagrają pewnie wzmacniacze nowsze np. AX 596. Może udałoby się trafić nawet AS 500 używany (najnowsza seria).

Ale ja bym zaczął od kolumn lub akustyki. Chyba, że ten amplituner coś niedomaga ?

Może Heco mógłbyś wstawić do sypialni ? Tylko nie wiem czy wyglądem będą pasować ? icon_smile.gif

Ja mogę polecić ze swojej strony za 1500 złotych zestaw MF Elektra 100 + AE Evo One. Za około 1500 złotych może się udać (Ebay). Kluch nie będzie.
Ale to jest wzmacniacz za około 1000 złotych i kolumny za ok. 500. Czyli właściwie mezalians.

Ale można zastosować MF Elektrę 10 + lepsze kolumny, czyli odwrócić budżet - około 600 na wzmacniacz i około 1000 za kolumny.
Konkretnych tutaj nie polecę, ale może coś z głośnikiem wstęgowym na górze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...