Skocz do zawartości

Kolumny stereo


rafix151

Recommended Posts

Witam, otóż będę przymierzał się do zakupu używanych kolumn stereo. Pokoju nie mam dużego, ok. 10m2. Amplituner to Technics SA-AX540, karta dźwiękowa do komputera w niedalekiej przyszłości - Xonar D1, lub jeśli fundusze pozwolą to Xonar U7. Więc poszukuję kolumn, mimo małego metrażu pokoju, wolałbym chyba jednak podłogowe, ale wąskie i wysokie. Co prawda mógłbym sobie pod podstawkowe porobić podstawki, ew. jakieś półki na wysokości ok. 80cm od podłogi do ściany przykręcone, ale musiałbym dostać jakąś na prawdę świetną opcję by się za to zabrać, gdyż podstawek kupował nie będę mając wystarczające zdolności do zrobienia ich samemu. Jako że będą stać blisko ściany to chyba reflex z przodu będzie lepszym rozwiązaniem? Nie będą ściany dotykać, spokojnie 20cm luzu będą mieć, nie wiem czy tyle wystarczy. Fundusz jaki miałbym na te kolumny to 300zł, w porywach do 400, ale 400 to na prawdę bardzo zawyżona granica i wolałbym w granicach 300zł. Wiem, budżet nie powala, ale jako skromny uczeń technikum bez źródła zarobku to i tak jak na mnie dużo. Więc czekam na odpowiedzi, z góry za wszystkie dziękuję. icon_smile.gif

@edit bo zapomniałem. Chciałbym by były dość uniwersalne, do filmów i muzyki. Gatunki to głównie rock, metal. Ale chciałbym by były bardziej uniwersalnie nastawione, bo zdarzy się jakiś rap, lubię też trance posłuchać jak i coverów na pianinie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, więc załóżmy, że sobie zrobię drewniane półki na ścianę, tak, aby kolumny mieć na wysokości głowy - co mógłbyś polecić? W sumie może nawet i lepiej by to było, zaoszczędziłbym trochę miejsca pod nogami.

I jeszcze jedno pytanie, takie poza tematem troszkę. Mianowicie chodzi o słuchawki, w wypadku zakupu karty, warto dołożyć do Xonara U7 dla tego wzmacniacza słuchawkowego? Bo prawdę mówiąc nie wiem jak ten amplituner sprawdzi się w roli wzmacniacza do słuchawek. Mam na oku Takstary PRO80 V2. A Xonara D1 idzie dostać za mniej niż 150zł. To połowę taniej niż U7.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro nie ma żadnych, na OLX'ie dwie pary i to grubo ponad budżet. Wizualnie nie muszą być idealnie zadbane, bardziej zależy mi na dźwięku niż na ich wyglądzie. Ew. uszkodzenia wizualne także mógłbym poddać lekkim poprawkom. Macie może jakieś łatwiej dostępne propozycje? I wielkie dzięki za zainteresowanie tematem. icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ostatnio na Allegro Tannoye M2 za niewiele ponad 300 zł. Nie wiem czy jeszcze są, ale za takie pieniądze, to szkoda byłoby nie kupić. Były troszkę podrapane na bokach, ale nie jakoś tragicznie. Więc skoro Ci to nie przeszkadza, to mogłaby to być prawdziwa okazja.
Ale ja także, proponuję uzbroić się w cierpliwość.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cierpliwość jestem i tak uzbrojony, bo nie mam chwilowo funduszu, tzn mam, ale jeszcze niepełny. Napisałem już teraz, bo lepiej mi się odkłada pieniądze gdy mam jasno wyznaczony cel, poza tym na bierząco mogę się rozglądać, w najgorszym wypadku pożyczyć te kilka złotych od brata, czy rodziców jeśli będzie dobra okazja i gdy odłożę im oddać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...