Skocz do zawartości

Kolumny podstawkowe stereo na 15m2 - do 700zł


miguell

Recommended Posts

Każdy powie, że te kolumny będą za duże. Póki się sam nie przekonasz, to nie będziesz wiedział. A dodatkowo, zależy od tego także to, jak głośno masz zamiar słuchać muzyki.
Następnie, znów głupio jest kupić za duże kolumny do danego pomieszczenia, kiedy można kupić większe monitory i cisnąć nimi na maksa.
Kwestia ustawienia ma również istotne znaczenie i wpływ na brzmienie. Ja przez monitory do masywnych podłogówek, grałem w 12 m2 i 24 m2. Sądzę, że 15 m2 nie zrobi bardzo dużej różnicy dla podłowówek. 25 m2 to już inna sprawa. Natargałem się sprzetu po pokojach, więc stwierdzam to z własnego doświadczenia.
Kupując za duże kolumny, do za małego pomieszczenia nie ma sensu ze względu na to, że nie będziesz miał szansy wykorzystać ich potencjału jakkolwiek.
Z monitorami jest to już bardziej rozsądna inwestycja, tak więc proponowałbym takie rozwiązanie. Ale zrobisz jak zechcesz, bo widzę, że głównie to podłogowe skupiły twoją uwagę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 81
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Cytat

Z monitorami jest to już bardziej rozsądna inwestycja, tak więc proponowałbym takie rozwiązanie. Ale zrobisz jak zechcesz, bo widzę, że głównie to podłogowe skupiły twoją uwagę.



Zieluwid masz racje z tymi monitorami i ja tez jestem tego zdania i moim głównym celem sa właśnie jakieś dobre monitory a nie podlogowki.
Poddałem pod rozwagę owe podlogowki jako alternatywę z uwagi na fakt, ze temat trochę podupadł a ja ciagle bez kolumn icon_smile.gif.
Rzuć okiem na początek dyskusji - celem sa monitory i nawet zaproponowałem pare modeli podstawkowych ale jak widać same nietrafione - no ale cóż taka dola amatora icon_smile.gif...

Moze Ty możesz mi polecic jakieś monitory na te moje 15m2 w budżecie około 1000zl... ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno coś się w tym przedziale cenowym znajdzie, ale zdajesz sobie zapewne sprawę, że to bardzo popularny sektor i trudno jest coś fajnego wyhaczyć? A byle czego byś chyba nie chciał. Więc cierpliwości. Myślę, że coś znajdziemy.
Wbrew pozorom 700 - 1000zł na monitorki to wcale nie tak dużo. Jeśli myślimy o klasowych kolumnach rzecz jasna.
A podłogówki też w sumie mogły by być. Widziałem, ze wspominałeś o Dali 450. te być może byłyby trochę za duże.
Ale Dali 350 powinny pasować do takiego pokoju. Ma te kolumny jeden z naszych forumowiczów i jest zadowolony.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f1angel tak wiem - już niestety zdążyłem się zorientować,że to najbardziej chodliwy towar icon_wink.gif - Zanim w ogóle zacząłem ten post najpierw przeczytałem kilkaset innych i przewertowałem to i inne fora wzdłuż i wszerz łącznie z Waszymi wypowiedziami sprzed kilku lat - miło było poczytać i zobaczyć jak to wszystko u Was ewoluuje a zarazem mnie przynosi nowe nauki.

Niemniej jednak chciałbym by każdy kto ma jakiś konkretny model do zaproponowania na moje 15m2 dopisał go tutaj do naszej dyskusji.
Nawet pomimo tego iż nie ma go aktualnie dostępnego na ogólnie dostępnych portalach handlowych...

Monitoruję cały czas również niemieckie i angielskie portale handlowe ale nie bardzo wiem czego konkretnie szukać - lista w mojej głowie niestety baaardzo malutka icon_cry.gif

Moje doświadczenie w porównaniu z Waszym jest znikome i jak otrzymuje informację że "może coś z Paradigm lub Monitor Audio" to dalej jestem w czarnej d..e icon_wink.gif bo modeli jest tyle,że hoho a godnych uwagi jak na lekarstwo...

Konkretne modele dają mi możliwość głębszej analizy i szanse na szybszy zakup - nie obciążając przy tym Was poszukiwaniami a korzystając jedynie z Waszego doświadczenia.

f1angel co do Dali 350 to z opisów i recenzji super mi pasują ale na rynku wtórnym towar skrajnie deficytowy - przeanalizowałem transakcje w Polsce z ostatnich dwóch lat i były raptem dwie ;-(, ale na pewno dodaję je do listy najbardziej poszukiwanych.



A co z tymi I.Q. TED 2 - czy to nie ta klasa ?? - http://allegro.pl/i-q-ted-2-hi-fi-technik-...4352362042.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo lubię kolumny tej firmy. Ale niestety mają jedną poważną wadę. Są drogie icon_wink.gif
Bonbonus, to taki "Entry Level". Myślę, że RoRo mógłby się w tym temacie szerzej wypowiedzieć. Ja wolałbym jakiś wyższy model.
Ale niestety będzie sporo drożej.
Można rozglądać się również za niektórymi "anglikami" jak Rogers, Spendor, Ruark, Castle.
A także za świetnymi kolumnami kanadyjskimi Totem Acoustic czy polskimi QBA albo Audiowave.
Zdaję sobie jednak sprawę, że wiele z nich będzie trudne do kupienia poniżej 1kzł.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Bonbonus, to taki "Entry Level". Myślę, że RoRo mógłby się w tym temacie szerzej wypowiedzieć.

Nie mógłby ... - bo nie podchodzi mi najsłabszy model Xavianów.
Cytat

Ja wolałbym jakiś wyższy model.

Ja też - stąd dla mnie podstawkowe Xaviany zaczynają się od XN125 i ceny dwa razy wyższej niż "Bonbonusy".
Ewentualnie poszukać używanych Primissima - ale i tak ceny używanych przekraczają założony budżet (700zł to minimalna cena - za 1 sztukę... a kupujemy wszak parę), no i niezbyt często się pojawiają.

Ale z tanich kolumn podstawkowych - jest teraz na aledrogo para klonów Totem Mite
http://allegro.pl/tonsil-totem-mite-klon-i4538742452.html
Cena nieduża, a zabawa może być fajna (zakładając, że rzeczywiście są zrobione tak, jak powinno się to robić).
Oryginały to już raczej koszt około tysiąca złotych (oczywiście jest to cena używanych).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...