Skocz do zawartości

Jakie aktywne głośniki do DAC Magic PLUS


Blackhorseman

Recommended Posts

Podobno niegrzecznie jest odpowiadać pytaniem na pytanie, ale ja w dobrej wierze icon_smile.gif
Napisz proszę dlaczego chcesz akurat kolumny aktywne, co Ci one dadzą (albo co myślisz, że dadzą).
Chodzi o miejsce, zminimalizowanie ilości sprzętu, czy ilość połączeń?
Jakiego brzmienia poszukujesz? Mam być jaśniejsze, ostrzejsze, bardzo wyraziste czy konturowe, albo też miększe, dobrze wypełnione, soczyste, cieplejsze, bardziej gładkie i płynne?
Zdajesz sobie sprawę, że w tej cenie znakomita większość takich kolumn to są niewielkie monitory i choć są to na ogół konstrukcje studyjne, dobrze by było postawić je na solidnych, masywnych standach.
Na biurku, czy jakiejś komodzie też pewnie zagrają, ale moim zdaniem gorzej (efekty stereofoniczne).
I pamiętaj, że głośniki wysokotonowe powinny być na wysokości uszu siedzącego słuchacza.
Jeśli o tym wiesz, to ok, może ta informacja przyda się innym.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór padł na aktywne, ponieważ nie mam wzmacniacza, aby podłączyć zwykłe kolumny, a do w/w DACa można podłączyć aktywne. Zdaję sobie sprawę, ze są to najczęściej małe kolumny i właśnie m.in. dlatego chce je kupić. Maja stanąć na dużym biurku, ewentualnie może później na podstawkach. Niestety nie rozróżniam dźwięku w ten sposób który napisałeś, więc bardzo ciężko mi sprecyzować czego szukam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli kwestię jakości odtwarzanej muzyki z takich aktywnych głośników pominiemy, to istotna rzeczą będzie alternatywa w postaci niedrogiego używanego wzmacniacza stereo i dwu normalnych kolumn. Będzie to bardziej funkcjonalne, bo będziesz mógł z czasem jak zajdzie potrzeba coś zmienić ( wzmacniacz lub kolumny ).
Tak pozostajesz ( nadal nie oceniam jakości grania) z ustrojstwem 2in1- przerośniętymi głośnikami komputerowymi .
Zastrzegam że słuchałem kiedyś tylko z 2, 3 tanich zestawów za ok 1000 zł, cóż porażka . Ciekawe jak gra droższy np. Focal Easya , a jego wielkościowo i cenowo zwykły odpowiednik focal chorus z niedrogim wzmacniaczem ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli idzie o jakość dźwięku, choć i tak ma on jak dla mnie trochę techniczny, "studyjny" rys lepiej być może poszukać w tej cenie używanych kolumn aktywnych zarówno wyżej podanej firmy jak i Genelec, ATC, Yamaha, czy inne.
Ale faktycznie bardziej uniwersalne i chyba przyjemniej grające będą kolumny pasywne do zastosowań domowych oraz jakiś wzmacniacz. I to niekoniecznie CA. Bo są lepsze. Szczególnie jeśli bierzesz pod uwagę zestaw z drugiej ręki.
Wiadomo. Używane były kiedyś często o wiele droższe i co za tym idzie są lepsze jakościowo.
W cenie do 2kzł można by złożyć naprawdę dobrze już grający system.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najlepszy wzmacniacz, nowy i tak do 1 tys to pioneer A-30, solidna konstrukcja z niezłych komponentów, pracuje w klasie AB , to w tej cenie rzadkość. Tylko że zasługuje na sporo droższe kolumny niż nawet 2 tys. zł wtedy może pokazać na co go stać.
Tak możesz wybierać między denonami 520 i 720 ( też nie wiele starczy na nowe kolumny ) , tanimi pioneerami A-10 i A-20( daje radę) i yamahami 300 ,500 . Jednak według mnie, kolumny powinny i tak stanowić 2-3 krotność ceny wzmacniacza, aby to fajnie zagrało, bo nowe ciekawe kolumny za ok . 1000 zł para to niemożliwe zadanie . Za 1600 zł za parę nowych kolumn, owszem można coś trafić dobrego. Jeśli więc zdecydujesz się na nowy wzmacniacz ( w tym budżecie) to kolumny jeśli mają być dobre to tylko używane.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek75, przecież większość wzmacniaczy pracuje w klasie AB, klasa A, D lub inne są właśnie rzadszym zjawiskiem. Choć ta ostatnia coraz częściej się pojawia.
Poza tym zgadzam się z tym co napisałeś. Pioneer a-30 to jeden z najlepszych i najbardziej uniwersalnych nowych wzmacniaczy w tej cenie.
A kolumny w takim budżecie, to już niemal katastrofa. oczywiście po komputerowym czy miniwieżowym (choć nie dotyczy to najlepszych miniwież) pitu-pitu mogą się wydawać super. Ale tak naprawdę w dobie wzrastających cen surowców i robocizny nawet w Chinach sprzęt hi-fi (i nie tylko) na niższych pułapach cenowych zaczyna przypominać coraz bardziej atrapy a nie poważne konstrukcje.

I stąd kolego Blackhorseman pisałem o sprzęcie z drugiej ręki. A nie mam w tym żadnego interesu by Ci taki polecać.
Możesz zawierzyć naszemu (w tym i mojemu) doświadczeniu w tym temacie albo nie.
Kupisz nówki, popachną rok, dwa świeżością i jak się skończy gwarancja pewnie niedługo padną, bo tak są obliczone. A za naprawę będziesz bulił tak samo jak za starszy sprzęt. Z tym, że starszy, który był kiedyś z dużo wyższej półki tak szybko się nie psuje.
Ale składaj na lepszy. Tylko po co płacić 3-4 razy więcej za coś, co można mieć taniej?
Więcej Cię nie będę przekonywał. Chcesz nowy, postaram się i ja doradzić coś najlepszego. Jakiegoś jednookiego w kraju ślepców.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...