Skocz do zawartości

Koledzy, podpowiedzcie, proszę, sensowne słuchawki...


Recommended Posts

Witam.

Po troszku się rozwijam sprzętowo icon_wink.gif, więc pora na słuchawki, bo bez nich to nieczęsto posłucham sobie ulubionych dźwięków (domownicy nie zawsze chcą tego samego)...

Zatem: do Pianocrafta E810 + gramofon + magnetofon chciałbym dobrać sensowne słuchawki.
Muzyka: klasyka, instrumentalna, trochę wokalna, jazz... Preferuję naturalne brzmienie, z poprawnym, nie dudniącym basem (kontrabas ma być kontrabasem, skrzypce "śpiewać", gdy trzeba. a organy mają grać w całym swoim paśmie). I żeby scena była taka, jak podczas nagrania, a nie w mojej głowie.

Fajnie byłoby, gdyby słuchawki nie zabiły ceną (do 200-300 zł). I, zdaje się, raczej otwarte lub półotwarte - czy tak?
Zastanawiam się nad Tonsilami sd426 (chyba jeszcze można je dostać?). Trochę się obawiam tylko, czy te 600 ohm to Pianocrafcik uciągnie (a raczej: czy z nich coś wyciśnie)?

A może coś innego.?
Z lżejszego kalibru ludziska chwalą sobie KOSSy Porta Pro - ale czy się sprawdzą przy takiej muzie i zestawie?

Będę wdzięczny za każdą sugestię.
Tym razem nie będę się śpieszył z zakupem, jak było z magnetofonem... icon_sad.gif

Pozdrawiam icon_smile.gif

P.S. Czy to prawda, że bezprzewodówki lepiej sobie darować? Tak gdzieś tu wyczytałem...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kolega ma takie wymagania jak opisal to trzeba kupic pozadny wzmak sluchawkowy i sluchawki z przedzialu 1-2kzl + dobre zrodlo i wtedy ma szanse to zagrac tak jak kolega napisal. Tymczasem z Pianocraftem zadne sluchawki nie zagraja tak jak opisales, a juz na pewno nie w tym budzecie (200-300zl).

Bezprzewodowe sluchawki mozna sobie darowac.

Nie wiem jakie ma mozliwosci Pianocraft na wyjsciu sluchawkowym, ale prawdopodobnie musisz szukac sluchawek niskoimpedancyjnych.

Tonsil sobie daruj, jesli KOSS to z tego przedzialu tylko UR40. Koszt okolo 160 zl (nowe), dozywotnia gwarancja, niska impedancja i w miare rowny dzwiek. Relacja jakosc/cena - swietna.

Jesli uzywane to moze jakies Grado, Beyerdynamic, AKG. Model i firma w zaleznosci od sluchanej muzyki.
Jakiej sluchasz muzyki ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. icon_smile.gif

Nie pocieszyłeś mnie z tym, co napisałeś na początku... icon_sad.gif Ale Ci wybaczam! icon_mrgreen.gif
No, dobra, przeboleję i pokorniuchno zacznę odpuszczać.
Kosztów (na razie) nie mogę powiększyć (czekają mnie jeszcze m.in. standy), dlatego ani wzmak słuchawkowy, ani 1kzł na słuchawki nie przewiduję.
Nie jestem też snobem i - jak myślę - potrafię sie odnaleźć w zakresie tego, na co mnie stać, choć pewnie gdzieś w duszy tęsknota za lepszym pozostanie... icon_wink.gif Ale, jak dane mi będzie trochę jeszcze pożyć, to z czasem może... icon_smile.gif

Zatem: chciałbym wybrać optymalne słuchawki w ramach posiadanego budżetu.

O słuchanej muzie już pisałem: klasyka, instrumentalna, trochę wokalna, pop (nie ciężki!), soul, jazz...

O Tonsilach SD246 naczytałem sie wielu bardzo pochlebnych (co do brzmienia) recenzji - a socjalistyczne wykończenie jest dla mnie mniej ważne przy tej cenie, niż jakość. Ale może ktoś z Was ich słuchał osobiście i je zna?
No, i ta ich impedancja... Bez próby chyba "nie razbieriosz"...

O KOSSach UR40 czytałem recenzje bardzo różne, w tym także nie do końca pochlebne - więc jestem trochę skołowany. Choć te pozytowne przeważają znacznie (podobnie, jak w tonsilach icon_confused.gif ).

Jestem niedaleko od wyboru tych KOSSów, ale jeszcze zaczekam..
Dlatego moja prośba o poradę pozostaje nadal aktualna.

Pozdrawiam @ll. icon_smile.gif

P.S. Co myśłicie o tym:
KOSS TD85
Philips SHP895
AKG K514 - piszą o nich: " dość trudno je napędzić, chyba wymagają wzmacniacza słuchawkowego" icon_question.gif
AKG K500
AKG K512 (zamknięte)
Beyerdynamic DTX700
Beyerdynamic DT931 (znowu: 250 ohm - icon_question.gif piszą, że: "przy odsłuchu ze słabą elektroniką nie sposób się nie zgodzić. Powiedziałbym, że są kompletnie bezlitosne dla słabych źródeł")
Beyerdynamic DT900
Grado SR60
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koss UR40 nowe kosztuja okolo 160 zl. Nie slyszalem lepszych sluchawek w przedziale cenowym do 200 zl. Zreszta sam je mam i pewnie nigdy sie ich nie pozbede, sa za dobre by sprzedac je jako uzywane w granicach 100 zl. Poza tym dozywotnia gwarancja icon_smile.gif

Przyznam szczerze, ze na sluchawkach sie nie znam. Ostatnio zostalem zmuszony (wyjazd za granice) sam zakupic jakies sluchawki bezposrednio pod wyjscie w CD. Wlasnie czekam na Beyerdynamic DT990 PRO. Nowe to koszt okolo 600 zl (490zl ebay), obciazenie 250 ohm. DT990 PRO to konstrukcja studyjna, ponoc uniwersalne i wyrownany dzwiek.
Jakis czas temu widzialem DT990 pro uzywane w granicach 300 zl. Tylko czy Pianocraft sobie z tym poradzi ?

Tonsil nie sluchalem, ale jakos mam uprzedzenia do tej firmy icon_wink.gif

Co do sluchawek jestem bardzo wybredny, poniewaz nie bardzo podoba mi sie ten przekaz (wole glosniki), a poza tym mam calkiem wyoskiej klasy sprzet wolnostojacy i zeby dorownac dzwiekowo do tego poziomu musialbym kupic sluchawki i wzmak sluchawkowy z najwyzszej polki.

http://www.allegro.pl/item328120623_koss_u...ncja_f_vat.html

no jak juz na allegro chodza nowe (!) za 150 zl, naprawde za ta cene ciezko o lepsze sluchawki.

Ale twoj budzet to max 300 zl, wiec mozesz szukac czegos lepszego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyżej podałem parę przykładów, które spotkałem na Allegro. Opisy i recenzje są pozytywne, wszystkich (a nawet większości) nie jestem w stanie przesłuchać. Nie wiem jeszcze, gdzie w Poznaniu są najlepsze możliwości porównania...

Poza tym: czy zawsze droższe będzie oznaczać LEPSZE? Nie muszę na siłę wydać trzech stów, o ile 150 by mnie zadowoliło (połowę standu bym zaoszczędził icon_smile.gif)

Jeśli wg Ciebie UR40 zagrają z Pianocraftem i spiszą się przy muzie, której słucham, to porównałbym je tylko "nausznie" - dla upewnienia się - jeszcze z jakimiś innymi z powyższych, które być polecił (może jeszce ktoś).

Szukając doskonałości mogę stracić całe życie. A chciałbym zacząć słuchać już tu, na ziemi,a nie dopiero w niebie! (Tam to chyba będę grał albo spiewał...) icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisalem na sluchawkach sie nie znam. Zrodlo mam nawet nie zle, ma bardzo dobre wyjscie sluchawkowe. UR40 graja z tym CD troche na twarz. Dzwiek potrafi byc przestrzenny, bas troche rozmyty, instrumenty w przestrzeni sie zacieraja. Barwa jest nawet ok, chociaz odchudzona. Napisalem to zupelnie szczerze, ale mysle ze za taka cene trudno spodziewac sie czegos lepszego. To tak jakbysmy kupili slabe glosniki i chcielibysmy by graly jak skrzynki z wysokiej polki.

Skad taka ostra opinia ?, pisalem juz, ze sprzet wolnostojacy mam z wysokiej polki i taki dzwiek siedzi mi w glowie. Sluchawki w tej cenie nawet nie maja szans chodzby zrownac sie z moimi oczekiwaniami, dlatego czekamn na zamowione Beyerdynamic DT990pro. Chociaz wiem, ze i tutaj nie bedzie fajerwerkow. Sluchawki w tej cenie to dla mnie taki polsrodek.

Z drugiej strony pamietam jak kiedys kupilem KossUR40, naprawde dawano (kilka lat temu), bylem naprawde zachwcyony. Graly znacznie lepiej niz posiadane przez mojego brata Sennheisery. Heh ale to bylo kiedys, czlowiek lapie doswiadczenie i jest bardziej wymagajacy.

Audio to taka choroba, ktorej nie da sie cofnac. Jak poznasz cos lepszego, lepszy dzwiek - nie ma juz odwrotu icon_smile.gif

Podsumowujac, musisz posluchac z 3 pary sluchawek w podobnym budzecie, najlepiej na tym samym sprzecie. Wybierz najlepsze dla siebie icon_smile.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

(...)
Z drugiej strony pamietam jak kiedys kupilem KossUR40, naprawde dawano (kilka lat temu), bylem naprawde zachwcyony. Graly znacznie lepiej niz posiadane przez mojego brata Sennheisery. Heh ale to bylo kiedys, czlowiek lapie doswiadczenie i jest bardziej wymagajacy.

Audio to taka choroba, ktorej nie da sie cofnac. Jak poznasz cos lepszego, lepszy dzwiek - nie ma juz odwrotu icon_smile.gif

Podsumowujac, musisz posluchac z 3 pary sluchawek w podobnym budzecie, najlepiej na tym samym sprzecie. Wybierz najlepsze dla siebie icon_smile.gif


Dzięki.
To są właśnie takie opinie, które mówią prosto, a szczerze. icon_smile.gif
Prawie mnie upewnileś, by kupić UR40 (+ przedłużacz, bo kabelek to mają tyci-tyci...).

Pozdrawiam.

P.S. A co do "choroby" - tylko budżet może powtrzymać jej rozwój... icon_mad.gif Już to czuję! icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, kabel w UR40 jest krotki. Ale jest to celowe. Cala konstrukcja jest zaprojektowana wlasciwie pod odtwarzacze przenosne. Krotki kabel, niska impedancja no i mozliwosc zlozenia sluchawek.

Dodam jeszcze, ze sluchawki sa bardzo lekkie i naprawde swietnie leza na glowie. Muszle delikatnie obejmuja uszy, dluzsze sluchanie nie meczy.

Kiedys bezposrednio porownywalem Koss UR40 do Sennheiser HD202. Sennheisery nie mialy startu - bas przeladowany, zdecydowanie mniej szczegolow i przestrzeni, dzwiek jeszcze bardziej na twarz. Poza tym bardzo niewygodne, mocny palak no i muszle nie obejmuja uszu tylko sie na nich opieraja. Koss UR40 wypadly zdezydowanie lepiej i neutralniej. Ponizej link do HD202

http://www.allegro.pl/item323680147_slucha...la_dj_gwar.html

Gdybys zdecydowal sie na Kossy zworc uwage czy nie daja jeszcze tzw "dozywotniej gwarancji". Przegladajac powyzej podana aukcje UR40, nic takiego nie zauwazylem. Gdy kiedys kupowalem UR40 w sieci Top-Hifi (audioklan) taka gwaranacja byla przyznawana.

Ogolnie warunki przedstawialy sie tak: Ze strony klienta wymagano wplate 50 zl. Kwota ta miala zapewnic full-serwis.Nie wazne w jaki sposob sluchawki ulegna uszkodzeniu (nawet z Twojej winy), firma Koss jest zobowiazana naprawic sluchawki lub zamienic na nowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ciekawa recenzja sluchawek: Creative Aurvana Live!

http://www.audiostereo.pl/forum_wpisy.html...41010&all=1

Co prawda nie sluchalem, ale ponoc w tej cenie rewelacja.

Dzis przyszly do mnie nowe Beyerdynamic DT990 PRO, wlasnie sie wygrzewaja (potrzeba im pewnie okolo 200h), na razie sluchalem poprzez wyjscie z CD. Juz od poczatku brzmia bardzo ciekawie, zobaczymy co bedzie po wygrzaniu. Wkrotce przetestuje tez z wzmacniaczem sluchawkowm.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

(..)Nie jestem też snobem i - jak myślę - potrafię sie odnaleźć w zakresie tego, na co mnie stać, choć pewnie gdzieś w duszy tęsknota za lepszym pozostanie... icon_wink.gif Ale, jak dane mi będzie trochę jeszcze pożyć, to z czasem może... icon_smile.gif

Zatem: chciałbym wybrać optymalne słuchawki w ramach posiadanego budżetu.

O słuchanej muzie już pisałem: klasyka, instrumentalna, trochę wokalna, pop (nie ciężki!), soul, jazz...

O Tonsilach SD246 naczytałem sie wielu bardzo pochlebnych (co do brzmienia) recenzji - a socjalistyczne wykończenie jest dla mnie mniej ważne przy tej cenie, niż jakość. Ale może ktoś z Was ich słuchał osobiście i je zna?
No, i ta ich impedancja... Bez próby chyba "nie razbieriosz"...

O KOSSach UR40 czytałem recenzje bardzo różne, w tym także nie do końca pochlebne - więc jestem trochę skołowany. Choć te pozytowne przeważają znacznie (podobnie, jak w tonsilach icon_confused.gif ).

Jestem niedaleko od wyboru tych KOSSów, ale jeszcze zaczekam..
Dlatego moja prośba o poradę pozostaje nadal aktualna.
(...)



Ostatecznie icon_wink.gif zastanawiam się pomiędzy:
- KOSS UR40
- GRADO SR60 - chyba najbliżej mi do nich, sądzac po recenzjach choć o SR80 piszą, że bardziej przestrzenne, ale mniej MUZYKALNE - ???
- AKG K-530 - tylko te mam możliwość przesłuchać z Pianocraftem, ale recenzje o SR60 są jakby bardziej zachęcające...

Czy ktoś może podpowiedzieć ze swojego doświadczenia, jak one (ww.) rokują porównawczo?

Pozdrawiam.

I życzę wszystkim, SZCZĘŚLIWYCH ŚWIĄT Wielkiej Nocy!!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Mowisz ze dobrze graja na z CD-ka?bo sam planuje kupic dt770pro do pracy z integra(model w stopce)Nie chce kupowac dodatkowego pudeleczka.



Moj stary poczciwy Sony CDP 555esd (modyfikowany) to wyjatkowy player. Wszystkie starsze integry Sony z wysokiej polki mialy swietne wyjscia sluchawkowe, tak twierdza znawcy tematu i moge to potwierdzic. Sluchawkowcem nie jestem, ale porownywalem ostatnio wyjscie sluchawkowe z jednym z oslawionych wzmacniaczy sluchawkowych. Wyjscie wypadlo prawie tak samo dobrze jak wzmacniacz. Roznice naprawde niewielkie, nie warte doplacania.

Jak sprawdzi sie z Twoim wyjsciem w wzmacniaczu Denon nie mam pojecia.

Moje DT990 PRO maja 250 ohm i z dnia na dzien graja coraz lepiej ! Teraz maja za soba jakies 200h pod pradem. Przyznam, ze nie spodziewalem sie takiego dzwieku.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Z tego co wiem mozna nabyc Beyery rownierz w wersji 80ohm.Ktore latwiej napedzic ,80ohm czy 250?



80 ohm latwiej napedzic niz 250ohm.

Co do wersji ohmowej Beyer nie slyszalem by byly dostepne DT990 pro w wersji 80ohmowej. Wiem, ze byla proponowana wersja 600 ohm, a wlasnie 250 ohm jest ta wersja z obnizona impedancja.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

(...)
Ostatecznie icon_wink.gif zastanawiam się pomiędzy:
- KOSS UR40
- GRADO SR60 - chyba najbliżej mi do nich, sądzac po recenzjach choć o SR80 piszą, że bardziej przestrzenne, ale mniej MUZYKALNE - ???
- AKG K-530 - tylko te mam możliwość przesłuchać z Pianocraftem, ale recenzje o SR60 są jakby bardziej zachęcające...

Czy ktoś może podpowiedzieć ze swojego doświadczenia, jak one (ww.) rokują porównawczo? (...)


Koledzy, czy macie jakieś doświadczenia i rady do ww. AKG i GRADO ?
Muszę doś szybko podjąć decyzję...

Z góry dziękuję za pomoc. icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem: prawdziwy audiofil słuchawkami sie nie zajmuje... icon_twisted.gif Dlatego nie dziwię się, że cisza w tym temacie. icon_sad.gif
Ostatnio jednak sporo naczytałem się o Aurvanach Live! i trochę namieszało mi to w głowie.: czy aby faktycznie są takie dobre, jak ludziska piszą? Prawda, że to zamknięte, ale to nie byłby duży problem (moja Lepsza Połowa nawet wolałaby nie słyszeć, co słucham...), o ile ztego powodu scena nie byłaby zbytnio gorsza...
Czy ktoś z Was ich słuchał? Jakie macie wrażenia i/lub zdanie na ich temat?
Jak można je porównać do Grado SR60/80 i AKG K-530?

Pozdrawiam @ll ! icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozważaj tylko czasmi zakupu Philipsów HP 1000. Niby to flagowce Philipsa. Kupiłem je miesiąc temu w MM z ekspozycji za 159 zł. Opinie i recenzje w necie są o nich wręcz rewelacyjne. Że to niby przedsionek High-Endu. Tylko czego ja jakoś tego nie słyszę ?! Może one nie są w moim guście albo moja nie - High - Endowa elektronika je tłamsi. W każdym bądź razie są jakieś takie patologicznie sterylne. Nic radości tylko suchy cyfrowy przekaz.Ale jak je słuchałem ze ściany w MM to w tym rweteście hipermarketowym jakoś nie zwróciłem na to uwagi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.
Też słuchałem tych słuchawek "ze ściany" w MM - i brzmiały PRAWIE najlepiej: fajna przestrzeń, plastyczny, analogowy dźwięk (nie "cyfrowy"), itd. - generalnie dobre. Może faktycznie Twoje źródło nie pasuje do nich?

Ostatnio ponownie przekonałem się, jak wiele zależy od źródła. Podłączyłem - z braku innych - moje douszne Aurvany (używam na codzień z ZEN Vision W) do Pianocrafta. Ta sama muza, te same słuchawki... A jednak NIE TE SAME! Poza przestrzenią (IEM-y - cóż chcieć!) to zmieniło sie wszystko! Na ogromny PLUS, oczywiście. Nawet nie wiedziałem, że mam tak dobre słuchawki! icon_wink.gif
Nie - przypuszczałem, że tak wiele może zależeć od źródła. I nie przypuszczałem, że mój ZENek jest taki słabeusz - nie daje rady TYM słuchawkom (choć 42 ohm'y impedancji nie powinno być barierą).!

Co do domowych - to nastawiłem się już na SR60/80, z opcją na AKG K-530, a ostatnio zamieszało mi z tymi Aurvana'mi Live! ...
Może trafi się ktość, kto może porównać ww. typy, a zwłąszcza kto słuchał Aurvana Live! ?
Jeszcze chwilę zaczekam z decyzją (bez możliwości porównania odsłuchem ciężko wybrać, sami wiecie...)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyzbys czytal ten artykul o Aurvana ?

http://www.audiostereo.pl/Sluchawki_Creati...Live_41125.html

Jak dla mnie jest zbyt entuzjastyczny, za ta cene taki dzwiek? trudno mi w to uwierzyc.
W ciemno bym nie kupil.

Co do zrodla i innych elementow systemu, niestety wielu ludzi nie rozumie, ze w audio nie da sie oszukac. Zawsze "gra" najslabsze ogniwo i nie ma tak, ze to sluchawki/glosniki czy jakis inny element toru jest wazniejszy. Kazdy element jest wazny, gra caly system, a nie poszczegolny element. Dlatego tak wazna jest nielatwa zreszta, umiejetnosc budowania systemu, by uzyskac ten odpowiedni dzwiek - sytem synergiczny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...