Skocz do zawartości

Wzmacniacz z phono + głośniki stereo na 20m2 do technicsa 1200. 1500+ zł


ioi0i

Recommended Posts

Cześć,

Przenoszę się obecnie na swoje i mam zamiar zakupić sobie sprzęt do słuchania.
Przez ostatnie dni przeczesałem spore ilości artykułów i boardów w internecie. Niestety 90% z nich to strony amerykańskie, tak więc często proponowane tam rzeczy pojawiają się tylko na rynek amerykański i nie ma ich często na rynku polskim, czy nawet europejskim.

Pierwsze pytanie - to o wzmacniasz. Zasadniczo mam zamiar zdobyć używanego technicsa 1200 mk2. Z tego co wyczytałem sporo ludzi polecało Sherwooda RX-4109 jako wzmacniacz z phono, tak więc odpadałaby sprawa z preampem. Natomiast Sherwoodów z tego co widzę u nas nigdzie nie ma.
W takim razie co zamiast tego? Kupić oddzielnie preamp, a oddzielnie wzmacniacz, czy wybrać wzmacniacz z phono? Jeśli tak, to jakie modele dostępne na naszym rynku są solidne w tym przedziale cenowym?
Z innych źródeł dźwięku używałbym pewnie pc oraz cd, a wyjściem byłyby głośniki stereo oraz słuchawki.

Drugie pytanie - to nagłośnienie - głośniki stereo. Przy 20m2 nie potrzebuję nic potężnego, natomiast szukam czegoś, do komfortowego słuchania, szczególnie, że słucham sporo rzeczy, które korzystają z niskich częstotliwości. Wiele osób polecało Daytony b652 i w wielu recenzjach dostawały same bardzo wysokie oceny. Natomiast z tego co czytam ostatnie edycje tego modelu (2013) podobno bardzo pogorszyły swoją jakość, tak więc znowu chciałbym się upewnić - brać Daytony, czy może szukać dalej? Jeśli szukać dalej, to co warto sprawdzić? Tutaj też - jeśli jest możliwość - mogę poszukać czegoś używanego. Zresztą z tego co widzę, często polecano stare modele, bo stosunek jakości do ceny zawsze wychodził dobrze.

Co do muzyki jaką chcę odtwarzać, to praktycznie nie ma tutaj ograniczeń, ale podam trochę bardziej znanych wykonawców. Mam zarówno rzeczy takie jak doom/drone (Sunn o))), Earth czy inne), różnej maści gitarowe rzeczy (space rocki, stonery, ale też stare klasyki po rodzinie - typu Police czy Pink Floyd), dużo nowoczesnej elektroniki (Ben Frost, Perc), acidy, klasyki idmu (AFX, Legowelt), czy różnej maści niszowe techna oraz leftfieldowe rzeczy tłoczone po 300-500 sztuk.



Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, chwilę, momoencik. Nie tędy droga!!!
Kto Ci polecił te Daytony? To badziewko jak się chce coś nagłośnić a brak kasy. To tak jakbyś w zimową śnieżną i mroźną noc zamówił taksówkę a podjechałaby ryksza bez dachu. Da się dojechać? No pewnie tak. Ale w jakich warunkach???
Nie wiem z jakich forów korzystałeś ale tu jest forum Audio. I pewne standardy obowiązują icon_wink.gif
Muzyka jakiej słuchasz na pewno wymaga lepszej jakości prezentacji o ile oczywiście nie stałeś blisko wybuchu pocisku artyleryjskiego icon_lol.gif
Raczej zapomnij o Technicsach. Sherwood już lepiej. Ale możesz też wziąć pod uwagę wzmacniacze Fine Arts z serii V, Teac, NAD, Rotel,
Luxman (powyżej L-4xx), Nakamichi albo Sansui. Wiele z nich ma dobrej jakości pre phono (gramofonowe).
Do 20 m2 potrzebujesz albo dobrych kolumn standowych ewentualnie podłogowych. Standowe będą potrzebowały podstawek (standów), które będą stabilne, masywne.
W tym budżecie będzie Ci łatwiej kpić dobry wzmacniacz niż kolumny.
Oczywiście, że sprzęt z drugiej ręki zagra dużo lepiej niż nowy w takiej samej cenie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedź!

Te Daytony z tego co wyczytałem są forsowane w wielu miejscach, ale wolałem się upewnić. Już nie będę w sumie więcej męczył pytaniami o sprzęt, bo tutejsze forum też jest bardzo obszerne, więc pewnie sobie poradzę. Z tego co widzę, to Karaty 930 i 920 są tutaj często polecane.

Ostatnia rzecz, jaką chciałbym wiedzieć - to od kogo w Polsce można dostać solidny sprzęt używany? Zgaduję, że na pierwszy ogień Allegro, a jeśli już na Allegro, to jest tam ktoś warty polecenia i ktoś, na kogo lepiej uważać?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czasami można odkupić jakiś ciekawy klocek, od ludzi z forum. Warto zajrzeć w działy Sprzedam, Zamienię/Inne. Gdybyś się konkretnie zdecydował się na jakiś model, możesz także napisać o tym w dziale Kupię. Allegro jest obszerne pod tym kątem. Polecam ci także zajrzeć na HiFi.pl, ale dobrze byłoby wiedzieć, czego szukasz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...